Goede acties zijn incidenten bij Fortis cP0rt Wonder blijft uit bij Zeelandia Middelburg Jan Steijn uit Hackenberg Cup NAAR GRAVENSTRAAT 11-13 28 Maandag 26 mei 2008 PZC W Fortis-speler Remco Crucq zoekt naar een afspeelmogelijkheid. foto Ruben Oreel Souburgse korfballers buigen het hoofd na nederlaag tegen Wion. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Bij Fortis, de hek kensluiter in de overgangsklasse, hadden ze nog zo afgesproken dat ze er in de laatste drie veldwedstrij- den vol voor zouden gaan. „Alle maal hadden ze de drive nog, ver telden ze me donderdag." Maar trainer Ad Vos zag daar zater dag tegen Wion (7-10) niets van te rug. „Het leek juist alsof ze er to taal niet meer in geloofden." Nu was de uitgangssituatie voor de Souburgse korfballers ook om moedeloos van te worden. Fortis stond voor de schier onmogelijke opgave om vier punten in te lopen op de nummer zes in de poule. En dat in drie speelronden. Na de nederlaag tegen Wion is ook de theoretische kans op lijfsbe houd verkeken. De Souburgers hebben een onoverbrugbare ach terstand opgelopen op de num mer zes in de rangschikking. „Nu is het echt gebeurd", zei Vos. „En gezien het verloop van het seizoen is het niet meer dan terecht dat we naar de eerste klasse gaan." Tegen het Rotterdamse Wion, dat vijfde staat, kon Fortis het ook niet bolwerken. Het tempo lag veel te laag en er ging nul-kom- ma-nul dreiging uit van de Sou burgse spelers. „We kregen het maar niet op de rails", zei aanvoer der Niels Bebelaar. „Net als in de uitwedstrijd speelden we drama tisch. Niets lukte. Slechts inciden teel hadden we een goede actie." Bebelaar zat nogal bij stuk na het duel. „Ik ben echt heel teleurge steld", vertelde hij. „In mezelf, in het team. Ik denk dat iedereen dat heeft. Als je alles geeft en je met 15-17 verliest, kun je dat accepte ren. Maar dit niet. Als je nog een kleine waterkans op lijfsbehoud hebt, mag je er niet zó mee om- De korfballers van Fortis wekken niet de indruk dat ze voor de laatste kans op lijfsbehoud vech ten. De overgangsklassers uit Souburg verliezen met 7-10. springen." Fortis kwam nog wel met 1-0 voor, maar daarna nam Wion het initiatief over. De Zuid-Hollandse formatie, die in het winderige weer eveneens veel moeite met scoren had, liep uit naar 1-3. In de slotfase van de eer ste helft werd het opmerkelijk ge noeg nog wel 4-3 door drie vlotte treffers van Mark Trimpe, Remco Crucq en Remi van de Broeke. „Maar dat was niet meer dan een korte opleving", zei Vos, gevolgd door een diepe zucht. „In de twee de helft zag je bij Wion namelijk nog wel beleving, terwijl die bij ons al weer weg was." De kracht van Wion was de sterke rebound. In de aanval was Fortis de bal altijd na één of twee scho ten alweer kwijt, omdat de Rotter dammers onder de korf heer en meester waren. En in de verdedi ging hadden de Souburgers het zwaar, omdat de tegenstanders daar ook alle ballen in de paalzone pakten. Bebelaar: „Zij hebben heel vaak ge schoten, vaak ook bewust over de korf. Zo konden ze maar blijven aanvallen. Dat was echt frustre rend." Uiteindelijk leverde dat Wion de winst op. Want na vijf a zes scho ten viel er altijd wel een doelpunt. Zo liepen ze na de 5-3 langzaam weg naar 7-10. Fortis-Wion 7-10. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Remi van de Broeke en Mark Trimpe 2. Aan het slot van de tweede helft vielen Rens Zwartepoorte en Jessica de Boer in voor Remi van de Broeke en Angela Mat- thijsse. Derdeklasser verliest ook tweede wedstrijd van Dubbeldam: t-o. door Jos van Belzen Dordrecht - Het is Zeelandia Mid delburg niet gelukt om in de re turn tegen Dubbeldam de 0-3-ne- derlaag van een week eerder op ei gen veld goed te maken. De Mid delburgers kwamen evenals in het eerste duel niet tot scoren, maar za gen de tegenstander kort na rust wel éénmaal doel treffen (1-0). Dubbeldam treft nu volgende week Zierikzee in een wedstrijd waarvan de winnaar promoveert naar de tweede klasse. Wat betreft balbezit was een aan vallend ingesteld Zeelandia Middel burg duidelijk winnaar in de eer ste helft. Veel kansen leverde dit echter niet op, waardoor de ploe gen halverwege met 0-0 de kleed kamers opzochten. Kort na het be gin van de tweede helft werd de klus voor de Middelburgers vrij wel onmogelijk toen Charles de Vries, volgens velen in buitenspel positie, de 1-0 binnenschoot. De bezoekers kwamen hierna nog wel enkele malen gevaarlijk voor de Dordtse doelman maar de kracht en precisie ontbrak, waar door de nul op het bord bleef staan. „De groep heeft er ook vandaag al les aan gedaan en we sluiten het seizoen op een waardige manier af Na afloop heb ik de spelers dan ook een compliment gegeven", al dus trainer Roy Hendriksen na af loop. Zeelandia Middelburg blijft der deklasser. De ploeg verliest in de nacompetitie na de 0-3-thuisne- derlaag ook de uitwedstrijd van Dubbeldam: 1-0. ARNEMUfDEN - Het tafeltennistoer- nooi om de Hackenberg Cup is in de kwartfinales van één van de fa vorieten beroofd. Drievoudig win naar Jan Steijn (Middelburg) liet zich verrassen door clubgenoot Ro nald Vale en Frans Rijn (Effect). Omdat Steijn ook nog verloor van thuispelers Daan Mijnsbergen en Arnold de Gier liep hij een hal- ve-fmaleplaats mis. Alle spelers van wie Steijn verloor overleefden de kwartfinales wél. In de andere poules waren geen verrassingen. Ónder meer Michel Sperling en Sören de Witte (bei den TTC Middelburg) plaatsten zich gemakkelijk voor de halve fi nales. In poule C kwalificeerden Arnemuiden-spelers Wilbert Pop- pe, Jan Zwemer, Arjan Korstanje en Jan-Willem Adriaanse zich voor de volgende ronde. De halve finales worden op vrij dag 30 mei vanaf 19,30 uur ge speeld in Matchpoint'82 aan de Ko renbloemlaan te Arnemuiden. slechts 200 meter verderop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30