Niemand heeft moeite met zege van Jong Ambon op Breskens Doelman Corstanje helpt Zaamslag naar finale nacompetitie Wolfaartsdijk keert eindelijk terug Achtbaangevoelens bij trainer De Nooijer op sportpark De Stoofwei w PZC Maandag 26 mei 2008 27 Euforie bij Zaamslag na de 1-0 van Peter Dieleman. foto Peter Nicolai Zeeuws-Vlamingen winnen return tegen De Zwerver met 2-1. door René van Stee ZAAMSLAG - Hij erkende dat de ze ge niet verdiend was. Vooral in de eerste helft creëerde het bezoeken de De Zwerver in de halve finale van de nacompetitie kans op kans. Maar doelman Bart Corstanje van Zaamslag bleek zaterdag een te groot obstakel voor de ploeg uit Kinderdijk. Het was in belangrijke mate zijn verdienste dat een 2-1-eindstand op het scorebord stond. Zaamslag speelt nu tegen Alm- kerk, dat eerder Arnemuiden uit schakelde, om een plek in de eer ste klasse. De Zwerver verzuimde net als vorige week te scoren. In het eerste kwartier waren ze er drie keer dicht bij. Bart Corstanje stond echter pal. Na de rust was de boeiende wed strijd meer in evenwicht. Door de individuele klasse van Peter Diele man kwam Zaamslag na een kwar tier op voorsprong. De spits knal de vanaf links keihard raak, nadat hij zich had ontdaan van zijn stug ge bewaker Carsten van Leeuwen. Kort daarna sloeg de vlam in de pan. De tot dan toe goed leidende arbiter Blom legde de bal op de stip na een vermeende duwfout van Arjan Hamelink op Guido Lui ten. In de consternatie die daarop volgde, kreeg Joris Rademakers rood. Bart Corstanje verrichtte een hel dendaad door de penalty van Ro bert Kuijpers met zijn been te ke ren. Die redding bleek cruciaal, want De Zwerver was ondanks de numerieke meerderheid enigszins lamgeslagen. De druk van de be zoekers hield aan, maar na een snelle tegenstoot scoorde Ugur Kahveci in de 84e minuut de be vrijdende 2-0. De ijverige midden velder was eerder al bijna succes vol. Na een slalom langs vier tegen standers schoot hij echter naast. Ruim in blessuretijd maakte Paulo Goncalves de 2-1. Zaamslag gaat naar de finale van de nacompetitie. De tweedeklas ser schakelt De Zwerver uit en moet nu alleen Almkerk nog verslaan. FC Bergen lijkt een te nemen horde voor Middelburgers. door Aector Dooms BRESKENS - Jong Ambon staat na de 2-1-overwinning bij Breskens met één been in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Dat de Middelburgers over twee wedstrijden de betere waren, daar over was geen discussie. „Ik kan mijn spelers niets verwijten. Ze hebben er alles aan gedaan", legde trainer Robbie de Muijnck zich neer bij de uitschakeling. Ook Elmar Lauret moest toegeven dat Jong Ambon over twee wed strijden de sterkste ploeg was. „Ze zijn een maatje te groot voor ons. Na de gelijkmaker probeerden we nog wat druk te zetten, maar dat betekende dat we ruimte prijsga ven en dan weet je dat ze heel ge vaarlijk zijn", zei de aanvoerder van Breskens vlak na afloop. De winnende trainer Paul Telussa vond dat zijn ploeg de terechte winnaar was „Door de gelijkma ker van Breskens moesten we wel even oppassen, maar de lange bal len op de Breskense spitsen haal den niets uit. Zelf hebben we veel kansen laten liggen." De complimenten waren voor de IJzersterke drie maanden zorgen voor promotie. WOLPHAARTSDIJK - Na tien jaar in de vierde klasse keert Wolfaarts- dijk terug in de derde klasse. Na de 4-1-zege op Alliance maakte de Bevelandse het nacompetitiekar- wei zaterdag op eigen veld af met een 3-1-zege op ZSC'62. Die ploeg gaat komende zaterdag met Allian ce uitmaken wie Wolfaartsdijk zal vergezellen naar de derde klasse. Enkele jaren hikte Wolfaartsdijk aan tegen de promotie. De ploeg zeventienjarige verdediger Eli Wat- timena, de kleinste man op het veld, die zich als een terriër vast beet in de fysiek sterke spitsen Mark Boeckhout en Erik de Rech ter. Breskens had in Jeffrey Tanghe zijn uitblinker. De centrumverdedi ger schakelde Josimar Pattinama uit. De topscorer van Jong Am- bon, die een enkele keer zijn klas se toonde, raakte in de slotfase be trokken in een handgemeen met Breskens-verdediger Michel Coc- quit. Scheidsrechter P. de Rover uit Dordrecht hield de kaarten op 'Ik kan mijn spelers niets verwijten. Ze hebben er alles aan gedaan' zak en loste met een stevig ge sprek het opstootje tussen de spe lers op. Nog geen minuut later haalde Telussa zijn spits naar de kant om hem tegen zichzelf in be scherming te nemen. Jong Ambon wist zich na de 2-0 thuisoverwinning in een goede po sitie. De technisch begaafde Mid delburgers probeerden vanaf het begin via snelle combinaties in de Breskense verdediging door te dringen. Nadat Boeckhout voor eindigde steevast in de top van de vierde klasse, maar het kampioen schap was telkens een brug te ver en in de nacompetitie lukte het ook niet. In maart zette Wolfaartsdijk de eindsprint in. Door acht overwin ningen op rij pakte de club de der de periode. In die wedstrijdserie werden ook de titelpretendenten DFS en De Noormannen beentje gelicht. In de nacompetitie dender de de oranje trein vrolijk door. Eerst Wemeldinge (4-1) en De Noormannen (4-4) en vervolgens Alliance (4-1) en ZSC'62 (3-1) wer den afgetroefd. Breskens een teenlengte tekort kwam vrij voor doel, had aan de andere kant Levi Waisapy na een snel uitgevoerde combinatie de openingstreffer op zijn schoen. De aanvaller schoot voor een open doel hoog over. De wispelturige aanvaller maakte de misser goed door met een droge knal van twin tig meter Breskensdoelman Brian de Waele te verrassen: 0-1. In de tweede helft startte de thuisclub goed. Elmar Lauret so leerde door de Middelburgse verde diging en hield het hoofd koel: 1-1. Een klein kwartier voor tijd schoot Levi Waisapy zijn ploeg de finitief naar de volgende ronde. Pattinama zag daarna nog een tref fer afgekeurd. Jong Ambon wacht in FC Bergen op neutraal terrein een bekende te genstander. „In de competitie heb ben we uit met 5-1 gewonnen en thuis 1-1 gespeeld. Het moet nu in één wedstrijd gebeuren. Ik ver wacht een defensieve tegenstan der". aldus Telussa. Breskens-Jong Ambon 1-2 (0-1). 27. Le vi Waisapy 0-1, 51. Elmar Lauret 1-1, 77. Levi Waisapy 1 -2. Scheidsrechter: P. de Rover (Dordrecht). Gele kaart: Elmar Lau ret, Michel Cocquit, Mark Boeckhout, allen Breskens. Zico Tomasoa, Delano de Keuning, Daniël Pattinama, allen Jong Am- bon. Aantal toeschouwers: 400. De kracht van Wolfaartsdijk is dui delijk. In dertig (na)competitie- wedstrijden scoorde de ploeg ne gentig keer. In de reguliere compe titie was Harm Fluijt met 19 goals topschutter, in de nacompetitie nam Arnold van Gemerden met zeven goals het voortouw. Wolfaartsdijk-ZSC'62 3-1 (1-1). 20. Jos Erades 0-1, 43. Arnold van Gemerden 1-1, 69. Arnold van Gemerden 2-1, 90+4 Erik de Kok 3-1 (strafschop). Scheidsrech ter: A.F. Brouwers (Nieuw Lekkerland). Ro de kaart: 75. Jarno Waterham (Wolfaarts dijk, 2x geel), 10. Luc van Beemen, 90+3. Werner Klaassen (beiden ZSC'62). Aantal toeschouwers: 200. Kana da Rosa Bernardo (links) snelt langs verdediger Erik Damen van VCK. foto Ruben Oreel VCK haalt finale van nacompetitie na penaltyserie. door Jan Dagevos KOUDEKERKE - Hij had zaterdag normaliter met zijn gezin in een pretpark vertoefd, maar er waren andere verplichtingen. Trainer Hans de Nooijer speelde met VCK de halve finale van de nacompeti tie tegen AZW en won na een meeslepende penaltyserie. „Dit was net zo spannend als een rond je in de achtbaan", zei de coach na afloop. De strafschoppenreeks vormde za terdagmiddag de topattractie op sportpark de Stoofwei in Koude- kerke. Zo weinig vermaak de wed strijd (1-1) had geboden, zo veel plezier beleefden de toeschouwers aan het spel vanaf de stip. De span ning was te snijden en de kansen keerden met de minuut. In eerste instantie leek AZW-doelman Niels Meesen de held te worden, maar hij moest de eer uiteindelijk laten aan zijn collega Joeri Nonne- kes. Die stopte bij een 3-2-voor- sprong een strafschop van Ro mano van O vermei re en zag zijn medespeler Danny Joosse vervol gens het karwei afmaken. „Het is een mooi spel", zei Nonne- kes later. „Na die eerste misser lag de druk bij ons, maar daarna kon den we het omkeren. Toen die jon gen (Van Overmeire) bij 3-2 de penalty moest nemen, heb ik de druk nog wat opgevoerd. Ik zei: 'volgens mij moet jij die bal er nu inschieten, want anders heb je een probleem'. Daarna was het kijken hoe hij zijn standbeen zou neerzet ten en de goede hoek kiezen. Dat lukte, al blijft het een loterij." VCK haalde de strafschoppenserie op het tandvlees. De zaterdag-der deklasser had grote moeite om een achterstand (Kana da Rosa Bernardo had namens AZW in de 25e minuut met een prachtige volley doel getroffen) weg te poet sen. VCK streed voor elke meter, maar het ontbrak aan finesse en creativiteit. Het was ploeteren en hopen op een buitenkans. Die kwam er in de 77e minuut, toen Merijn Dek door verdediger Mi chael Peters werd aangetikt. Nadat twee eerdere smeekbedes om een strafschop niet waren verhoord, ging de bal nu wel op de stip. Dan ny Joosse schoot de bal op de paal, waarna via de rug van doelman Meesen de bal bij Erik Goudt te rechtkwam. Die schoot alsnog raak: 1-1. Het betekende dat straf schoppen - vorige week eindigde het duel in 0-0 - de beslissing moesten brengen. De reeks begon voor VCK dramatisch, omdat Mi chel Meulmeester op doelman Niels Meesen stuitte. Daarna keer den plotseling de kansen, toen Bert Apperlo de bal over schoot. Joeri Nonnekes en Danny joosse zorgden vervolgens voor dolle tafe relen. „Voor ons is dit al de kers op de taart", zei doelman Nonne kes. „Promotie is geen noodzaak voor VCK, al zullen we er wel voor gaan." Tegenstander is Veere. Van die ploeg werd in de reguliere competitie twee keer verloren. „Veere is de huizenhoge favoriet", zei Nonnekes, „maar we zijn wel uit op revanche." VCK-AZVV 1-1 (0-1). 25. Kana da Rosa Bernardo 0-1, 78. Erik Goudt 1-1. Scheidsrechter: G. de Keyzer (Har- dinxveld-Giessendam). Rode kaart: 79. trainer Eddy van der Hooft wegens aan merkingen op de leiding en betreden speelveld. Aantal toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29