zijn bestemming bereikt Fred Rutten is blij met erkenning van collega's ZOMER Spo(r)tgoedkoop adverteren? lP PZC Maandag 26 mei 2008 23 GARAGES, BERGINGEN, TUINHUISJES EN PAARDENSTALLEN Chelsea stuurt trainer Grant de laan uit LONDEN - Chelsea heeft hoofdtrai ner Avram Grant ontslagen. De Is raëliër nam in september vorig jaar de taken over van de Portu gees José Mourinho, die opstapte bij Chelsea. De ploeg van Grant verloor woensdag in de finale van de Champions League na straf schoppen van Manchester United. Eerder moest Chelsea ook de land stitel in Engeland al aan de rivaal uit Manchester laten. Over het lot van assistent-trainer Henk ten Ca- te werd niets bekendgemaakt. Koeman debuteert met winst op Griekenland BOEDAPEST - Hongarije heeft het debuut van Erwin Koeman als bondscoach opgeluisterd met een knappe zege op Europees kam pioen Griekenland. De Hongaren waren in eigen huis met 3-2 te sterk voor de ploeg van Otto Reh- hagel. Amanatidis bracht de Grie ken voor rust nog op voorsprong. Na de pauze scoorden PSV'er Balazs Dzsudzsak, Roland Juhasz en NEC'er Krisztian Vadocz voor Hongarij. Vlak voor tijd maakte Li- beropoulos er nog 3-2 van. AS Roma pakt beker ten koste van Inter ROME - AS Roma heeft toch nog een belangrijke prijs gepakt. De ti tel ging onlangs naar Internaziona- le, maar zaterdagavond veroverden de Romeinen de Italiaanse beker. Dat ging ten koste van landskam pioen Internazionale: 2-1. Olympique Lyon veroverde na het landskampioenschap ook de beker in Frankrijk. De al jaren meest toonaangevende Franse voetbal club won zaterdagavond in de fina le in het Stade de France met 1-0 van Paris Saint-Germain, dat een slecht seizoen niet met een prijs kon opfleuren. Doelman van vierde niveau in Engelse ploeg LONDEN - Bondscoach Fabio Capel- lo heeft kennis gemaakt met het gebrek aan goede Engelse keepers. De keuzeheer van de Engelse natio nale ploeg moet voor twee oefen wedstrijden een beroep doen op Joe Lewis, doelman van Peterbo rough United. De club speelde af gelopen seizoen in League Two, het vierde profniveau in Engeland. Capello had in eerste instantie Da vid James, Chris Kirkland en Joe Hart geselecteerd. James en Kirk land zijn echter niet helemaal fit, waardoor de Italiaan nog een keeper op moest roepen. Orlando Engelaar (links) en Giovanni van Bronckhorst feliciteren Dirk Kuijt met zijn openingstreffer tegen Oekraïne. foto Bas Czerwinski/AP door Wilber Hack TILBURG - Fred Rutten is door zijn collega's uitgeroepen tot 'coach van het jaar'. Hij kreeg de onder scheiding uitgereikt tijdens de jaar lijkse dag voor voetbaltrainers van de CBV in het stadion van Willem II in Tilburg. Het was niet de enige onderscheiding die FC Twente ten deel viel. De gezamenlijke jeugdop leiding met Heracles werd even eens als de beste beschouwd. Rutten zei behoorlijk onder de in druk te zijn. „Dit is een enorme er kenning", zei hij. „Trainers krijgen doorgaans niet zoveel individuele prijzen. Het is fantastisch dat een manier van voetballen die ieder een aanspreekt wordt beloond." Op het podium had de naar Schal- ke 04 vertrekkende trainer een nog wat cryptische opmerking ge maakt. Hij zei dat de ego's van de Nederlandse trainers niet altijd even laag zijn. „Die uitspraak was eigenlijk voor mezelf bestemd", verklaarde Rutten later. „In tegen stelling tot andere trainers ben ik niet iemand die graag op de voor grond treed. Ik probeer gewoon mijn werk zo goed mogelijk te doen. Iedereen doet het op zijn manier. Ik heb voor iedereen veel respect." Behalve Rutten waren ook Stanley Menzo (Volendam), Ernie Brandts (NAC) en Gertjan Verbeek (Heerenveen) genomi neerd. Kees Rijvers deed in Tilburg letter lijk zijn crèmekleurige pet af voor Wiel Coerver. De 83-jarige Limbur ger kreeg uit zijn handen de Rinus Michels-award uitgereikt als waar dering voor zijn bijzondere presta ties voor het Nederlandse voetbal. Coerver is pas de derde trainer die in het bezit is van de zogenaamde oeuvreprijs. Kees Rijvers zelf (2005) en Piet de Visser (2006) gin gen hem voor. Kies voor mooie prefab betonelementen. Ook dubbelwandige bouw. Met degelijke rabatdelen. Vlijmscherpe prijzen. www.pzcadverteren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25