Sport krijgt steeds meer vorm Oranje 'De KNVB, dat is net de maffia!' PZCI21 24 en 25 30 en 31 Boom bezorgt Rabo zevende zege op rij Lewis Hamilton wint in Monaco en is leider in tussenstand WK Zeeuwse ex-sporters maken zich op voor Ride for the Roses Tip? sport@pzc.nl Dirk Kuijt heeft Andrei Nesmatsjni in de lucht afgetroefd en zorgt met een kopbal voor 1-0. foto Marcel Antonisse/ANP Maandag 26 mei 2008 Van Basten heeft Landzaat en Boschker niet nodig op EK. door Dick Sintenie ROTTERDAM - Denny Landzaat en doelman Sander Boschker gaan niet mee naar het EK. Beide spe lers kregen gisteren, een dag na de oefeninterland tegen Oekraïne (3-0), te horen dat ze geen deel uit maken van de definitieve selectie. Marco van Basten zal de groep voor woensdag - als de spelerslijst moet worden ingeleverd bij de Ue- fa - terugbrengen van 24 naar 23 man. De bondscoach maakt een keuze tussen de verdedigers Kha- lid Boulahrouz, André Ooijer en Mario Melchiot. Die laatste is nog licht geblesseerd (lies) en kwam za terdag tegen Oekraïne niet in actie. Ooijer speelde de hele wedstrijd als rechtsback, Boulahrouz kwam na een uur in het veld als vervan ger van John Heitinga. De stukjes van de puzzel vallen op hun plaats, nog niet allemaal, maar wel veel. In de drie inter lands die Oranje dit kalenderjaar speelde, begon Klaas-]an Huntel- aar drie keer in de spits. Hij scoor de vier maal: één tegen Kroatië (3-0), twee tegen Oostenrijk (4-3) en zaterdag in De Kuip nam hij de 2-0 voor zijn rekening. Toch zegt Van Basten: „We zijn blij dat Klaas-Jan zich zo manifesteert, maar Ruud is onze eerste man." Ruud is Ruud van Nistelrooij, de aanvaller die nog niet zo lang gele den, kort voor zijn terugkeer in het Nederlands elftal zei: „Ik hoef geen garantie op een basisplaats, want die krijgt niemand in de na tionale ploeg. Maar ik wil wel het vertrouwen voelen van de bonds coach." Nu, dat vertrouwen heeft Van Basten zaterdag nog maar eens hardop uitgesproken. En wie goed luisterde kon uit de woorden Denny Landzaat en Sander Bosch ker vallen buiten de selectie voor het EK. Marco van Basten moet nu nog één speler uit zijn groep van 24 verwijderen. BUCHTEN - Lars Boom heeft giste ren Olympia's Tour gewonnen. De leiderstrui van de Rabo-coureur kwam tijdens de negende en laat ste etappe even in gevaar toen Joh nny Hoogerland uit Yerseke de aanval inzette. De Bevelander kwam even los in het Limburgse heuvelland, maar zag Boom niet breken. De wereld kampioen veldrijden won twee etappes tijdens Olympia's Tour. Hoogerland werd een keer tweede en rukte in de laatste etappe op naar de derde plaats in het eind klassement. Booms Raboteam won de Ronde voor de zevende keer op rij. pagina 24: Hoogerland en Boom van de coach ook opmaken dat uit blinker Rafael van der Vaart (twee assists) zich weinig zorgen hoeft te maken over een basisplaats. Hij ge dijt goed in de aanvallend ingestel de en creatieve driemanslinie tus sen middenveld en spits, een linie die wordt geschraagd door twee 'controleurs'. Orlando Engelaar en Demy de Zeeuw kweten zich te gen Oekraïne uitstekend van hun taak. Vond ook Van Basten. „Ze Meespelen Bouzambou en Gérard de Nooijer zorgt voor consternatie. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Het meespelen van Gérard de Nooijer en Hoes sein Bouzambou bij RCS in het duel met Terneuzen (4-0) zorgde gisteren voor heel wat consterna tie. Het tweetal kreeg vorige week in Terneuzen een gele kaart, zou daardoor geschorst moeten zijn, maar mocht toch spelen. Dankzij de zege promoveert de club uit Oost-Souburg voor het eerst in zijn bestaan naar de eerste klasse van het zondagvoetbal. De Nooijer en Bouzambou kregen afgelopen vrijdag een brief van de zijn rustig aan de bal, goed aan speelbaar en denken beiden naar voren." Van der Vaart werd bijgestaan door Dirk Kuijt (maker van de 1-0) en Ibrahim Afellay. „Er moet veel beweging in zitten bij die drie", zei Van Basten. „Vergelijk het met Manchester United waar Ronaldo, Tevez, Rooney en Giggs voortdurend van positie wisselen. Dat schept verwarring bij de tegen- bond waarin stond dat hun schor sing pas vandaag zou ingaan. Het wedstrijdformulier van het duel in Terneuzen was blijkbaar te laat in gestuurd. „De KNVB is een machtige instan tie", zei Terneuzen-trainer Ardian Lekaj na het duel met RCS. „Maar ze houden zich daar niet aan de spelregels. Ik weet hoe het er bij de Albanese bond aan toegaat. Dat is een en al vriendjespolitiek. Ik zie echt geen verschil met de KNVB. En het is niet de eerste keer dat wij als kleine kinderen in de hoek zijn gezet." Lekaj verwees daarmee naar de zaak-Preto. Terneuzen verloor eer der dit seizoen de kwartfinale van de beker tegen Unitas na straf schoppen. Achteraf bleek de Brazi stander en dat is wat wij ook wil len doen." Wesley Sneijder en Robin van Per- sie zijn de belangrijkste gegadig den om met Van der Vaart voor die geregisseerde onrust te zorgen. Van Basten ziet echter ook voor Ryan Babel (3-0) en Arjen Robben kansen in het verschiet: „Afhanke lijk van hoe de tegenstander speelt en de stand in de wedstrijd zullen we bepalen welk type speler het liaan Preto niet speelgerechtigd. Terneuzen tekende beroep aan, maar alleen de speler werd ge straft. Unitas bereikte vervolgens de finale, waarin het zaterdag met 5-2 te sterk was voor RKWO. Teammanager Fons Baart van Ter neuzen was gisteren ook om te 'Wat de KNVB ons heeft geflikt is belachelijk. Dit is competitievervalsing' spetteren. „Vanaf het moment dat we wisten dat die twee spelers van RCS niet mee zouden doen, steeg bij ons het vertrouwen. Haal ze maar eens weg, dan wil ik het nog wel eens zien. Ik ben niet kwaad best bruikbaar is op één van die drie posities." Nederland - Oekraïne 3-0 (2-0). 24. Kuijt 1-0, 38. Huntelaar 2-0, 64. Babel 3-0. Scheidsrechter: Circhetta (Zwi). Aan tal toeschouwers: 32.500. Nederland: Stekelenburg; Ooijer, Heitin ga (62. Boulahrouz), Bouma (73. Mathij- sen) en Van Bronckhorst (62. De Cler); De Zeeuw (73. De Jong) en Engelaar; Kuijt, Van der Vaart (79. Landzaat) en Af ellay (62. Babel); Huntelaar. op RCS, laat dat vooropstaan. Maar wat de KNVB ons heeft ge flikt is belachelijk. Dat is competi tievervalsing. Wij worden elke keer genaaid door de KNVB. Het is net de maffia!" Districtsmanager Wim Jagt van de KNVB kreeg gisteren heel wat over zich heen. „Ik snap de opwin ding ook wel, maar weet niet waar het fout is gegaan. Het gaat in de nacompetitie om een paar duels en dus ook om een paar formulie ren. Het is vreemd dat er dan één te laat is. De straffen voor de RCS- spelers zijn donderdag uit ons sys teem gerold. Dan gaat de schor sing altijd na het weekeinde in. Dat is om de clubs te helpen, zo dat ze één of twee dagen voor een wedstrijd niet verrast worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23