Joran doet gewoon havo-examen Weer uitstel in slepend proces over oplichting "Die cd waar ik ons klantenbestand op Kad gebrand is nu gesmolten." Groenlinks stelt vragen over A58 PZC Maandag 26 mei 2008 15 De zeventienjarige Joran Wisse uit Goes is één van de twee havisten van de Ithakaschool die eindexamen doet. foto Willem Mieras Autistische Goesenaar eerste havist van Ithaka-school. door Michiel Bouwman GOES - Joran Wisse (17) uit Goes is één van de twee eerste autistische havo-eindexamenkandidaten van de Ithakaschool in Goes. Afgelo pen week deed hij examen Neder lands en Engels, deze week rest nog algemene natuurwetenschap pen. „Ik ben niet zenuwachtig", zegt hij. „Ik heb een goed gevoel over Nederlands en Engels. Bij Neder lands haalde ik zelfs een spelfout uit de vraagstelling, dat is wel ty pisch voor me. De antwoorden staan nog niet op internet, maar zelfs als ze er staan, ga ik het niet nakijken. Ik wacht het wel af" De examens die gemaakt worden op de Ithakaschool zijn staatsexa mens. De school staat er los van. De toetsen die nü gemaakt wor den, de schriftelijke examens, lo pen gelijk met die van de reguliere scholen. In juli volgen nog monde linge examens over werkstukken die hij heeft gemaakt. Joran maakt de examens gespreid over twee jaar. „Ik heb volgend jaar nog wis-, natuur-, en schei kunde, Spaans en als vijfde vak aardrijkskunde of geschiedenis. Daarna wil ik iets met computers gaan doen, daar zit ik thuis veel achter. Voornamelijk om spelletjes te doen. Of ik wil in een laborato rium werken", vertelt hij. „Als ik geslaagd ben, ga ik, denk ik, naar het ROC of de Hogeschool Zee land." De Ithakaschool, onderdeel van Emergis, is in 2003 begonnen met onderwijs aan autistische leerlin gen. „We krijgen steeds meer leer lingen omdat mensen te weten ko men van het bestaan van de oplei ding", zegt de locatiedirecteur Tho- nia de Groene. „Het betreft intelli gente kinderen, we gebruiken les methodes die op reguliere scholen gebruikt worden. Voor komend schooljaar hebben we al acht eer stejaars-havoleerlingen. Tijdens de opleiding zijn we intensief bezig met loopbaanoriëntatie, zodat ze weten wat ze willen als ze van school gaan." Behalve Joran telt de school meer examenkandidaten. Drie leerlin gen doen examen voor vmbo-ba- sis, zeven voor vmbo-theoretisch en twee voor havo: Joran en een andere jongen, die te nerveus is voor een interview. Dat het onder wijs vruchten afwerpt, blijkt wel uit het feit dat vorig jaar vier leer lingen voor vmbo-t zijn geslaagd. Twee daarvan volgen nu een ROC-opleiding, de andere volgen het leren-werken-traject. MIDDELBURG - GroenLinks in Pro vinciale Staten wil weten of Gede puteerde Staten zich zorgen ma ken over het voornemen van Rijks waterstaat om de A58 in 2020 te verbreden tot zesbaansweg. Rijkswaterstaat maakte afgelopen week bekend mee te willen wer ken aan extra afslagen op de A58 (bij Heinkenszand en bij het zie kenhuis in Goes), maar dan moet het stuk rijksweg tussen Goes en Heinkenszand verbreed worden tot zesbaansweg. Een andere optie is de vluchtstrook openstellen tij dens de spits. GroenLinks wil weten of het plan van Rijkswaterstaat strookt met het provinciaal beleid om het vrachtverkeer zoveel mogelijk weg te houden van de N57, richting Rotterdam. De fractie wil ook we ten of de plannen van Rijkswater staat financiële gevolgen hebben voor de provincie. jp Or BëLCOMPANY kpn stuitje aan. Gerechtshof hoort getuige in zaak tegen man uit Kloosteizanue. DEN HAAG - Het Haagse gerechts hof gaat een van de vermeende slachtoffers van oplichtingspraktij ken door een 61-jarige inwoner van Kloosterzande als getuige ho ren. De strafzaak tegen de man wordt op 7 juli voortgezet. Het uitstel is de zoveelste vertra ging in een al jaren slepende rechtszaak over de vermeende op lichtingspraktijken, die in 1996 en 1997 zouden hebben plaats gehad. De Kloosterzandenaar wordt er van verdacht dat hij vijf slachtof fers met een glad verhaal over enorme kapitalen uit de zakken heeft geklopt. Uiteindelijk bracht de beloofde lucratieve handel in fietsen, computers en lingerie niets op. Het was de bedoeling van het hof de zaak na eerder uitstel eind vori ge week af te handelen. Dat was echter niet mogelijk doordat hof- aanklager M. ter Hart de dagvaar ding ter zitting aanvulde. De advo caat van de Kloosterzandenaar pro testeerde daar met succes tegen en bedong uitstel. Een eerdere zitting kon niet door gaan omdat de verdachte in een ziekenhuis was opgenomen. Tij dens de zitting liet de man weten dat hem de gang naar de rechts zaal ontraden was. De Kloosterzandenaar is vijf jaar geleden veroordeeld tot een gevan genisstrafvan anderhalfjaar. In ho ger beroep kreeg de man eenzelfde straf opgelegd. Dit vonnis sneuvel de bij de Hoge Raad omdat de be wijsvoering van de oplichting on toereikend was. Het gerechtshot kreeg een nieuwe kans om he vonnis te verbeteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15