eeland En schudden maar met je kont Walcherse campings nodigen buren uit Domburg II reserve-kampioen Darttoernooi in Krabbendijke beleeft een vroege finale ZiH ?ST' WPZC Maandag 26 mei 2008 13 Organisator tevreden over 'gezinsfestival' in Oost-Souburg. door Carla van de Merbel OOST-SOUBURG - Het voetbaltoer nooi viel wat tegen (vier van de ze ven aangemelde teams kwamen niet opdagen), maar verder vindt organisator Mengalfeo (Mennie) Read het multicultureel festival La Copa da Vlissingen zaterdag bij voetbalvereniging RCS in Oost- Souburg 'geslaagd'. Zijn wens om er een evenement voor het hele ge zin van te maken, is in elk geval uitgekomen. Terwijl op het ene veld een voet balwedstrijd aan de gang is, verma- Johnny Wisse word individueel kampioen ringrijden in Biggekerke. door Marlies Lampert biggekerke - De bijzondere presta tie van het trio van Gapinge I, het steken van alle negentig ringen, trok afgelopen zaterdag uiteraard alle aandacht tijdens de ringrijwed- strijden in Biggekerke. Maar er was afgelopen zaterdag nog nog een team uit Gapinge goed bezig. Gapinge II en Domburg II toon den zich ijzersterk in de race voor het reservekampioenschap met beide slechts één gemiste ring, tot dat Krijn Coppoolse van Gapinge II in de allerlaatste beurt zijn ring miste. Daarmee ging het reserve kampioenschap naar Ramon Va- ken op het terrein ernaast de kin deren zich. De kleintjes spelen in de speciaal voor hen neergezette speeltoestellen als een springkus sen in een grote paddestoel. De iets grotere jochies rennen fana tiek achter een bal aan. En de meis jes leven zich uit op de beats van dj Jero. 'Op de grond, schudden met je kont, van links naar rechts', schalt het uit de speakers. En dat doen de meisjes. De ouders zitten - met de allerkleinsten op schoot of in de kinderwagen - op het ter ras bij de voetbalkantine met el kaar te praten. De meesten komen uit Souburg en Vlissingen en ken nen elkaar. Eén van de dansmeis jes vindt het maar niks, dat de ouderen zo op een afstandje op der, René Provoost en Sander Wil- lemse van Domburg II. Coppoolse had door dit verlies geen kans meer om voor de vijfde maal in zijn carrière het persoon lijk kampioenschap in de ereklas te winnen. Die kamp moest hij overlaten aan tien andere deelne mers die allen dertig van de dertig ringen staken. Het was na een afvalrace op de steeds kleiner wordende ring uit eindelijk lohnny Wisse van Melis- kerke I die persoonlijk kampioen werd. Roald Leendertse van Biggekerke I veroverde op het thuishonk het persoonlijk reservekampioen schap. Het team Gapinge IV (76 ringen) en Oostkapelle I (82 ringen) gaan na één jaar ereklas terug naar de eerste klas. hun stoel blijven zitten. „Hallo, al le mensen. Ga swingen! Jullie zit ten daar maar", roept ze door de microfoon op het podium bij de dj. Langs het terrein staan kraampjes waar kokosnoten en lekkere hap jes, maar ook spijkerbroeken 'Hallo, alle mensen. Ca swingen! Jullie zitten daar maar' ('zoek uit, tien euro') en voetbal len, shirts, tassen met de opdruk ken 'Suriname' en 'Turkey' en handdoeken met de Surinaamse vlag worden verkocht. Minder deelnemers door bekerwedstrijd in Vlissingen. door Harmen van der Werf krabbendijke - De finale van de tweede editie van het De Krab- darttoernooi in Krabbendijke zou zaterdag tegen zes uur worden ge speeld, zo hadden de organisato ren voorspeld. Maar wat is zater dag tegen zes uur het geval? Er is geen darter meer te bekennen. Een van zondag naar zaterdag ver schoven bekerwedstrijd in Vlissin gen van de Zeeuwse Dartsfedera tie (ZDF) heeft roet in het eten ge gooid, zegt Ad-Ian Houtekamer van de organiserende stichting D'n Gouden Tripel. „Hadden we Mennie Read woont nu in Den Haag, maar is hij opgegroeid in Oost-Souburg. Het is voor het eerst dat hij zoiets als dit evene ment organiseert. „Ik ben er drie maanden mee bezig geweest. Ik heb helaas geen sponsors kunnen vinden en heb er daarom zelf tweeduizend euro in gestoken." Het was de bedoeling de winst van de dag aan Kika (Kinderen Kankervrij) te geven, maar dat gaat niet lukken. Read hoopt nog wel dat hij in ieder geval het groot ste deel van zijn tweeduizend euro kan terugverdienen. „Ik ga zo een oproep doen of mensen geld wil len geven. En daarna is er een dansoptreden op Bollywoodmu- ziek. Dans met passie." vorig jaar ruim zestig deelnemers, nu 24." Vorig jaar had D'n Gou den Tripel juist het geluk aan haar kant. Een grote Premier Lea gue-wedstrijd op dezelfde dag in Sas van Gent viel toen uit. De spelers komen zaterdag vooral uit de gemeente Reimerswaal, maar ook uit Goes, Kapelle, Hein- kenszand, Middelburg en - de eni ge niet-Zeeuw - uit Etten-Leur. Houtekamer is tevreden ondanks de kleinere opkomst. „Het was ge zellig, het niveau was behoorlijk en de finale was heel spannend." Sander van Hoepen uit Kapelle en Kees Schouten uit Krabbendijke stonden tegenover elkaar, Schou ten won. De winnaar van 2007, Middelburger Wybren Tuinstra, 'sneuvelde' zaterdag halverwege. Walchenaren kunnen een nacht gratis kamperen. door Emile Calon OOSTKAPELLE - Zeven Walcherse recreatiebedrijven bieden inwo ners van Walcheren de moge lijkheid om een nacht gratis te ver blijven op één van die campings. Volgens Gabriël Coppoolse van campingpark Ons Buiten in Oost kapelle gaat het in totaal om zo'n zestig plaatsen. De actie maakt deel uit van de open dag van de re creatiebedrijven op zaterdag 14 juni. Volgens Coppoolse kennen veel Walchenaren de eigen recreatiesec tor niet goed. Dat vindt hij ook niet zo vreemd, omdat maar wei nig inwoners op vakantie gaan op één van hun bedrijven. „Ze kun nen immers elke dag met de fiets van huis naar het strand en terug." Coppoolse vindt het belangrijk om meer bekendheid te geven aan wat de bedrijven doen en bieden. Want de recreatieve en toeris tische sector wordt volgens hem al leen maar belangrijker. Die groei gaat volgens hem niet automa tisch, maar is te danken aan de voortdurende verbetering van het product. Daarbij wijst hij bijvoor beeld naar luxe chalets die nu op sommige bedrijven te vinden zijn - compleet met vaatwasser en sau na - en op de overdekte speeltui nen en de mogelijkheden om aan outdooractiviteiten deel te nemen. Ook tipt hij de 'vergroening' als een trend die niet meer te keren is. Daarmee doelt hij op het bie den van meer ruimte aan de bezoe kers en op het feit dat er steeds meer aandacht is voor natuuront wikkeling op en rond de onderne mingen. Om die vergroening een kans te bieden, moeten de recreatiebedrij ven vaak uitbreiden. En dat zijn si tuaties die omwonenden in som mige gevallen niet zo prettig vin den. Door de open dag hoopt Cop poolse wat meer begrip te krijgen voor de uitbreidingen. Daarnaast ziet hij de dag als een mooie gele genheid om in contact te komen met de inwoners van de regio. En mogelijk kunnen die dan optre den als een soort ambassadeurs. „Want mond-tot-mondreclame is de beste reclame die er is." Open dag recreatie De recreatiebedrijven die mee doen aan de open dag zijn: Camping Schoolzicht en cam ping Westhove in Aagtekerke, Camping De Witte Raaf in Ar- nemuiden, Camping In de Bon gerd, Camping De Pekelinge en Campingpark Ons Buiten in Oostkapelle en Vakantiecen trum Serooskerke en Camping Oranjezon in Vrouwenpolder. De open dag is zaterdag 14 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Wie gratis wil overnachten, moet zich snel opgeven want er is een beperkt aantal plaat sen beschikbaar. De jonge vrouwelijke bezoekers van het multicultureel festival La Copa da Vlissingen op het veld van voetbalvereniging RCS in Oost-Souburg leven zich uit op de beats van dj Jero. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13