Zeeland PZC Zorgen om Veere voorbarig 'Opvang naast dierenarts is onverantwoord' WALCHEREN 17 11 15 Staande ovatie voor componist van muziekstuk over Westkapelle Auto brandt uit bij Nieuwdorp Maatje te groot Maandag 26 mei 2008 Vredesactiviste Joya strijdt voor waarheid in Afghanistan Autistische Goesenaar eerste havist van Ithaka-school Tip? redwa!ch@pzc.nl Illfllfi! WESTKAPELLE - Stefan Knuijt neemt het applaus in ontvangst na de uitvoering van het door hem gecomponeerde muziek stuk Tussen 't hoge en 't lage licht, dat gaat over de geschiede nis van Westkapelle. Tijdens een festivaldag met Veerse mu ziekverenigingen werd zaterdagavond de ongeveer tien minu ten durende compositie op de markt in Westkapelle voor het eerst voor publiek gespeeld door de Westkappelse muziekver eniging OKK (Oefening Kweekt Kunst). De vijftienjarige Knuijt uit Nieuw- en Sint Joosland componeerde het stuk op verzoek van OKK, dat dit jaar honderd jaar bestaat. Knuijt was tevre den over het resultaat: „In de buitenlucht waaien er weieens wat klanken weg, maar het klonk mooi." foto Ruben Oreel Raad zal dorpsraden raadplegen voor besluit over toekomst dorpen. door Maurits Sep DOMBURG - De Veerse dorpsraden hoeven zich geen zorgen te ma ken. Zij krijgen nog alle kans om mee te praten over de toekomst van hun dorpen. De gemeente raad neemt donderdag geen be sluit, behalve dan over wanneer er met wie over de toekomst gespro ken gaat worden. Pas na overleg met inwoners worden plannen ge maakt. Zo heeft het college van B en W het voor ogen en zo willen raadsle den het ook. „Wij zijn niet van plan nu al de richting aan te geven hoe wij willen reageren op het krimpen van het aantal inwo ners", zegt Doede Holtkamp (PvdA/GroenLinks). „Ik denk niet dat we nu al gaan kiezen uit de ver schillende toekomstscenario's", verwacht ook Joke Wisse (CDA). De dertien dorpsraden hebben er in een brief aan de raad op aange drongen dat eerst met hen gespro ken wordt over wat zij willen: hoe zij denken over het bouwen van nieuwe huizen, het behoud van scholen en andere voorzieningen en de aanwezigheid van winkels en bedrijven in de dorpen. Begrijpelijk, vinden Holtkamp, Wisse en Peter O vermeen (WD). Maar de zorg van de dorpsraden dat ze overgeslagen worden is voor barig. Wisse: „Ik heb de indruk dat ze te vroeg zijn. Eerst moet de raad zijn gedachten bepalen in een openbare bijeenkomst. Daarna ko men de dorpsraden zonder meer aan bod." Overmeen: „Donderdag zeggen wij alleen tegen het college wat verder uitgezocht moet wor den. Er wordt niks besloten." Volgens PvdA/GroenLinks is haast niet nodig. „We moeten niet in een kramp schieten over de krimp van de bevolking. De gevolgen spe- PJJ De gemeente Veere gaat praten over de toekomst van wonen, werken en onderwijs in de dor pen. De dorpsraden willen en mo gen straks meepraten. len pas op de langere termijn en op het niveau van de kernen we ten we nog niet eens wat de gevol gen precies zullen zijn. Dat moe ten we eerst beter onderzoeken." Het CDA bespreekt vandaag hoe het over de toekomstvisie zal advi seren, zegt Wisse. „Ik denk niet dat we al meteen een scenario zul len kiezen, maar dat het een mix van verschillende visies zal wor den. Als CDA hebben we in april al met het onderwijs over de toe komst gesproken. Dat moeten we straks ook met anderen doen." Overmeen denkt er net zo over. „Als we al een richting uitwerken, wil dat niet zeggen dat we de rest weggooien. De dorpsraden zijn dus echt nog niet te laat." door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De dierenartsen Dien der en Van Gemert in de Dr. Sta- vermanstraat in Vlissingen wor den in hun bezwaren tegen de komst van het huiskamerproject voor drugsverslaafden (HKPD) ge steund door de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Dierge neeskunde (KNMVD). Die schrijft in een brief aan Bert Diender: 'De vestiging van een op vang voor drugsverslaafden direct naast een dierenartsenpraktijk ach ten wij onverantwoord. Een die renartsenpraktijk is apotheekhou dend. In de apotheek van een die renarts bevindt zich over het alge meen een aanzienlijke voorraad opiaten, waaronder bijvoorbeeld methadon. De kans dat drugs verslaafden zich op enig moment toegang zouden willen verschaffen tot de apotheek om deze (dierge neesmiddelen onrechtmatig te be machtigen, is groot. De situa tie die gecreëerd wordt, is in onze ogen vragen om problemen. Door de opvang direct naast de praktijk te vestigen, brengen de gemeente Vlissingen en Emergis het perso neel van de dierenartsenpraktijk onnodig in gevaar.' De KNMVD adviseert dan ook 'dringend' 'om gezamenlijk te zoeken naar een al ternatieve locatie. Diender heeft het standpunt van de KNMVD doorgestuurd naar de gemeente en Emergis. Eerder al diende hij een bezwaarschrift in. Ook de rest van de buurt ziet de nieuwe locatie van het project voor drugsverslaafden niet zitten. Onder meer stichting Door, die ex-gedetineerden opvangt, liet eer der al weten de nieuwe plek in de Dr. Stavermanstraat - vlakbij stich ting Door - 'onverstandig' te vin den. Nu huist het HKPD nog aan de Coosje Buskenstraat in Vlissin gen. Het is nog niet bekend wan neer de verhuizing plaatsvindt. NIEUWDORP - Op de Europa- weg-Oost bij Nieuwdorp is gister middag een personenauto uitge brand. Niemand raakte daarbij ge wond. De brand in de Peugeot 406 ont stond rond half twee. De bestuur der zette zijn auto snel in de berm en was er op tijd uit. Het vuur is geblust door de brandweer van Borsele, die met twee voertuigen uitrukte. Tip? redactie@pzc.nl Voor het eerst in jaren had de Middelburger zich opgegeven voor het bedrijfsvoetbalteam. Nieuwe voetbalschoenen werden aangeschaft. Quicksnet als zijn allereerste, van degelijk zwart leer en met ronde noppen. Het laatste paar in het uitverkoop- rek. Een nadeel kleefde er wel aan zijn nieuwe Quick Topstars. Ze waren eigenlijk een maatje te groot. Maar hoeveel grote toer nooien gingen niet verloren om dat de spits net een teenlengte te kort kwam? In de praktijk zorgde dat maatje te groot tot veel gestruikel of, zo als een ploeggenoot het welwil lend omschreef: fraaie lichaams schijnbewegingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11