Zeeland Zeeland boppe in bistro Spetters 0 Werkstraf voor fraude ])e itli l^atjUiOkd tfeoohdetiit# Artsen praten over probiotica bij darmziekten EXECUTIEVERKO Bel astingdienst A B Zeeland PZC Zaterdag 24 mei 2008 3 7 Spetters biedt een prachtig zicht op de jachthaven van Breskens. foto Peter Nicolai In de Smaak van Edith en Raymond beproeven de re dacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel deze maand eetgelegenheden met zicht op water. Raymond keek uit op de jachthaven in Breskens vanuit de nieuwe bistro Spetters. Eigenlijk kan het vanavond alleen maar tegenvallen, con cluderen we als we over de N61 richting Breskens bollen. We hebben heel veel verwachtingen, ook al is Spetters nog maar net open. Waarom? Omdat er een link is met De Kromme Watergang, het sterrenrestaurant in Slijkplaat. Edwin en Blanche Vinke speelden al acht jaar met het idee om een bistro te begin nen, waar je ongedwongen en tegen betaalbare prijzen goed kunt eten. In januari deed zich de mogelijkheid voor om het pand van visrestau rant Marco Polo te kopen, waarna als een gek is gewerkt om Spetters van de grond te krijgen en tegelijkertijd De Kromme Watergang draaiende te houden. Het zal dus een hele klus worden om aan onze verwachtingen te voldoen. We proberen die 'spanning' wat van ons af te schuiven, maar hele maal lukt dat niet. Zeker niet als we bij binnen komst constateren dat re serveren écht niet overdre ven was. We krijgen een ta feltje in de hoek toegewe zen, van waar mijn tafelge- note een prachtig zicht op de jachthaven heeft. In de bistro overheersen zwart-tinten, de blauwe verlichting met hier en daar een 'waterspetter' geeft het geheel een speels karakter. Al bij het lezen van de eerste twee voorge rechten op de kaart zal de ware Zeeuw glimlachen: consequent is het woordje 'met' veranderd in de dia lect-variant 'mee'. En huts pot heet geen hutspot, maar peekluts. Zeeland boppe! Spetters biedt een driegangenmenu voor der tig euro, waarbij voor som mige gerechten een paar Buitengebied: 21 t/m 23; Prijs-kwali- teit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: Het lijkt door de blauwe sfeerverlichting, maar ook de glaasjes en kaarsenhoudertjes net of we in een aquarium dineren. Conclusie: Spetters is trendy, maar toegankelijk voor een breed publiek. Niks uiterlijke poeha, gewoon lekker eten op een hoog niveau. Kijk voor alle afleveringen van De Smaak op www.pzc.nl/specials/smaakvan onvoldoende matig voldoende euro extra moet worden bijgelegd. We hebben keu ze uit acht voor-, hoofd en nagerechten. Mijn tafel- genote begint met het boerderijkalf (dat is ge woon Hollands voor vitel- lo tonato) mee tonijn mayonaise, rucola en tuin kers. De stukjes belegen kaas mogen dan niet haar favoriet zijn, maar de combinatie met het malse vlees maakt dit koude voorgerecht heerlijk. Ik start met Oma's garnalenkroketten met tiereteijnmosterd. Hoewel de garnaaltjes niet meer door Vinkes' oma Jaantje worden gepeld, wordt haar recept in ere gehouden. En hoe! Die fond is geweldig! Mijn krokante grietbot mee tar- taarsaus en dikke (eigengemaakte) frieten vind ik iets 'gewoner', maar dat mag de pret niet druk ken. Alles vers, alles goed bereid, lekker dus. Maar nu ik de jonge tarbotfilets mee asperges, aardappelpuree en mousseline (zes euro extra) van mijn tafelgenote proef, heb ik een klein beet je spijt dat ik ook niet voor dat tongstrelende vis je heb gekozen. Het mag duidelijk zijn, Mare Bron, tot voor kort souschef van De Kromme Watergang, kan koken. Ik wil een citroentaart als dessert, maar die is jammer genoeg op. Dan gaan we samen maar voor een groot schuim (denk aan schuimtaart) mee va- nilleijs en aardbeien (vier euro extra). Maar eigenlijk wisten we het toen al: als we in de buurt zijn, gaan we weer. Ook al moeten er volgens de Vinkes, Bron en gastvrouw Marina Wisse nu nog kinderziektes wor den overwonnen. Van een van die ziektes trokken wij een voordeeltje, bleek bij thuiskomst. De kassa werk te nog niet helemaal goed. Waardoor we een wit wijn tje en glaasje fris te weinig hebben betaald. Bistro Spetters, Kaai 5, Breskens. Tel: 0117-381223. www.bistrospetters.nl. Alle dagen open van 10.00 tot 22.00 uur. Pin nen: ja. Rolstoelers kun nen er niet terecht van wege een steile trap. goed uitstekend GOES - Hebben probiotica of aange paste voeding gunstige uitwerkin gen voor mensen met maag-, le ver- en darmklachten? Die vraag beantwoorden de maag-, lever- en darmartsen van Ziekenhuis Wal cheren A. Tanis en H. Vermeulen zaterdag 31 mei in Hotel Goes. De gastro-enterologen en de gespe cialiseerd verpleegkundige in dit gebied A. Jonkheijm zijn gastspre kers van de Zeeuwse afdeling van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vere niging, een patiëntenvereniging voor mensen met ziekten in het spijsverteringskanaal. De gratis bij eenkomst begint om 10.00 uur. Aanmelden kan via www.cro- hn-colitis.nl of 0346-261001. Op maandag 26 mei 2008 om 10.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: Z. Zivkovic Te koop wordt aangeboden: Een personenauto: merk Fiat, type Tipo 1.4, bouwjaar 1991, zwart, ZJ-05-HG De plaats van verkoop is: Goes, Monnetstede 4556 Bezichtiging maandag 26 mei 2008 van 10:15 uur tot 10.30 uur. Alleen con tante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/ of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop 06-13540398. De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. MIDDELBURG - De 42-jarige Middel burger, die gisteren bij de politie rechter in Middelburg terecht stond voor valsheid in geschrifte was de eerste om het toe te geven: „Niet slim." De man werkte bij een beveiligingsbedrijf, had daar naast nog een eigen beveiligingsbe drijf en wilde van de fiscus omzet belasting terugvorderen. Alleen viel er niets terug te vorderen, en dus schakelde hij zijn Rotterdamse nicht in (32) die hem van blanco facturen van haar werkgever voor zag. De Middelburger vervaardigde voor bijna 14.000 euro aan fictieve leveranties en dacht met de BTW daarvan de belastingdienst te til len. Die was slimmer, kreeg arg waan en de Middelburger viel door de mand. Rekening houdend met zijn baan als beveiliger veroordeelde politie rechter Sinack hem tot een taak straf van tachtig uur, waarvan de helft voorwaardelijk. De nicht kreeg een voorwaardelijke taak straf van veertig uur opgelegd. AB Zeeland is een coöperatieve organisatie welke aan leden en klanten personeel beschikbaar stelt. Naast de werkmaatschap pij Agrarische Bedrijfsverzorging vallen twee uitzendorgani saties onder de holding. Dagelijks zijn 80 vaste medewerkers en meer dan 200 uitzend- rriedewerkers actief. AB Zeeland is volop in beweging. In de loop van 2008 zullen we een vestiging openen in Zeeuws - Vlaande ren. Daarnaast zijn we actief in een opleidingsproject. Om de ontwikkeling te ondersteunen zijn we op zoek naar kandidaten voor de vacature van Administratief medewerker (0,8 - 1,0 FTE) Taken Het opstellen van financiële rapportages Het bijhouden van de CRM administratie met behulp van Afas Profit Het verzorgen van de loonadministratie Het ondersteunen van collega's in het gebruik van administratieve software Secretariële werkzaamheden Functie-eisen Door opleiding of ervaring verkregen MBO HBO niveau in een vergelijkbare functie Voldoende zelfstandigheid om bijzonderheden te signaleren Goede contactuele vaardigheden Goede uitdrukkingsvaardigheid in woord en geschrift Kennis van Word en Excell Mogelijkheden Een boeiende functie met groeimogelijkheden Het volgen van opleidingen Meedenken bij de ontwikkeling van de organisatie Een arbeidsovereenkomst waarbij de cao voor bedrijfs-verzorgingsdiensten van toepassing is met goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden Informatie over deze vacature kunt u krijgen van Ad Courtin via onderstaand telefoonnummer. Uw schriftelijke sollicitatie ontvangen wij graag uiterlijk 13 juni 2008 op onderstaand adres t.a.v. A.J.G. Courtin. www.abzeeland.nl AB Zeeland, postbus 46, 4460 BA Goes tel. 0113-233666 k e-mail: acourtin@abzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69