Zeeland Goes tuigt brandweer op PZCI29 VJ BEVELANDEN-THOLEN Brand in winkel in Heinkenszand Kwaal rn De graafwesp is een gespecialiseerde rover met een grote familie Havisten klagen het meest over examens, vmbo'ers het minst Zaterdag 24 mei 2008Tip? redgoes@pzc.nl YERSEKE - In Zorgcentrum Vredelust in Yerseke wordt momen teel de laatste hand gelegd aan een zogeheten reminiscentie kamer. Bewoners C. van den Berge (I) en L. van Dix- hoorn-Bruynzeel voelen zich al thuis in "t uusje van Leu', dat volledig is ingericht in de stijl van vroeger, met bedstede, stoof en petroleumstel. Reminiscentie is het bewust teruggaan in de tijd en werkt rustgevend voor ouderen met geheugen problemen. De activiteitenbegeleiding is door de bewoners van Vredelust voorzien van advies en spullen voor de inrich ting. De bewoners verhuizen in 2010 naar het nieuwe zorgcen- HEINKENSZAND - De zolder van 't Snoepkot aan de Dorpsstraat in Heinkenszand is gisteravond uitge brand. De winkel liep veel rook- en waterschade op. De melding kwam om tien voor zeven binnen. De brandhaard bleek op de eerste etage, de zolder, te zitten. Het vuur baande zich een weg naar het dak waarin een gat ontstond. Met behulp van een hoogwerker was de brand daarna snel onder controle. Er is waarschijnlijk spra ke van een technische oorzaak. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw woont al jaren alleen op eenjlatje in Terneuzen. Nou ja, alleen... met haar hondje. Dat wordt, zoals je vaker ziet, gekoes terd als was het haar kind. Het eet een bordje mee, mag in bed en beschouwt zich zo langzamer hand als de baas in huis. Haar kinderen zien het met een milde lach aan. Laatst werd bij haar zoon 'suiker' geconstateerd. Het was even schrikken, maar al snel ging de familie weer over tot de orde van de dag. De huisarts in formeerde, toen de vrouw bij hem langskwam, belangstellend of die 'suiker' bij meer mensen in de familie voorkwam. De vrouw knikte bevestigend: „Ja, m'n hondje heeft het ook." trum Moerzicht. Daar zijn minder plaatsen en daarom wordt een aantal leegstaande kamers in Vredelust niet opnieuw be woond. „Eén ervan heeft nu dus een mooie bestemming", zegt coördinator Riet van Steveninck. 4t Uusje van Leu wordt vrijdag 6 juni in gebruik genomen. foto Willem Mieras Meer beroepskrachten en minder vrijwilligers nodig in nieuwe opzet. door Frank Balkenende GOES - Goes breidt de brandweer fors uit om aan minimale eisen te kunnen voldoen. Er moeten zes beroepskrachten bij, maar meer vrijwilligers af. Daarnaast verkast de post 's-Heer Arendskerke naar Goes om een betere dekking van het gebied te bereiken. Al met al is er een bedrag van 435.000 euro mee gemoeid. In bijna alle Zeeuwse korpsen moet worden geïnvesteerd om de kwaliteit te verhogen en de aanrij- tijden niet te vaak te overschrij den. Ze scoren onvoldoende. Dat is gebleken uit een nulmeting van het dekkingsplan van de Brand weer Zeeland en een kwaliteitsme ting van de rampenbestrijding, cri sisbeheersing en brandweerzorg. Goes denkt dat ze met een injectie van 435.000 euro de kwaliteit op het minimaal vereiste niveau kan brengen. In cijfers een zes plus. In de praktijk betekent het dat de brandweer tachtig procent van het grondgebied binnen de wettelijke aanrijtijd (15 minuten) moet kun nen bereiken. Bovendien mag de brandweer in niet meer dan twin tig procent van alle uitrukacties de aanrijtijd overschrijden. Om aan die eis te voldoen, moe ten er volgens het college van bur gemeester en wethouders bij de brandweer zes beroepskrachten bij. Overigens blijkt uit een onder zoek dat Goes minder beroeps krachten bezit dan een vergelijkba re gemeente. Incidenteel zijn er nog 1,6 formatieplaatsen nodig, maar dat gemis kan worden opge lost door samen te werken met an dere korpsen. Voor een betere dekking van het Goese grondgebied is het noodza kelijk de post 's-Heer Arendskerke op te heffen en te verplaatsen naar Om sneller uit te kunnen rukken en betere brandweerzorg te leve ren, moeten er bij de Goese brandweer zes beroepskrachten bij en elf vrijwilligers af. Goes-West. Dat zat er langer aan te komen, ook omdat de brand weerpost in 's-Heer Arendskerke gedateerd is en niet meer aan Ar- bo-eisen voldoet. Het probleem van een magere dag bezetting wordt in een nieuwe op zet ondervangen. Dankzij de extra beroepskrachten kan de brand weerzorg overdag vanuit de post Goes (Oranjeweg) worden gere geld, bijna uitsluitend door be roepsbrandweerlieden. 's Avonds zijn de vrijwillige brand weermensen paraat op de post Goes-West (15), Goes (18) en Wolphaartsdijk (15)- Per saldo zijn er straks minder vrijwilligers no dig: 66 in plaats van 75. Krimp ge beurt via natuurlijk verloop. Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke 'jSsiaSfflTTS Tel: 0118 - 58 13 06 Kijk ook op: 1 www.leojoossetweewielers.nl jSfiO ^"JoobbC FIETSEN E-8IKES MOUNTAINBIKES SCOOTERS FIETSVERHUUR Kom naar de BBQ demonstratie op 24 mei van 11:00 tot 16:00 uur! van 16,95 nu 9,99 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61