Binnenland Kabinet wil vaart in aanleg wegen De Lerarenbeurs voor scholing! De Lerarenbeurs voor scholing. Daar worden leraren beter van! Laureatendiner Goed nieuws voor leraren die verder willen studeren: Speciaal voor leraren - van primair onderwijs t/m hbo - die hun professionele niveau willen verhogen, verbreden of verdiepen, is er nu de Lerarenbeurs voor scholing. Daarmee krijgt u vergoeding van les- en collegegeld, studie middelen, reiskosten en vervangingskosten. Dit jaar kunt u de beurs aanvragen van 1 juni t/m 15 juli bij de Informatie Beheer Groep (IB-Groep). Volgend jaar (en de jaren daarop) kunt u opnieuw aanvragen. U kunt als leraar éénmaal gebruikmaken van deze toelage. Ga naarwww.ib-groep.nl voor meer info. mogelijke opleidingen, voorwaarden en aanvraagformulier. PZC Zaterdag 24 mei 2008 1 5 MIDDELBURG - Vandaag worden in Middelburg de Four Freedoms Awards uitgereikt. Gisteravond troffen de lau reaten en andere gasten elkaar op het laureatendiner in het stadhuis op de Markt in Middelburg. De Four Free doms Awards worden uitgereikt aan Richard von Weizs- acker (Four Freedoms-medaille, foto onder met commis saris der koningin Peijs), Karen Armstrong (vrijheid van godsdienst), War Child Nederland (vrijwaring van vrees), Jan Egeland (vrijwaring van gebrek) en Lakhdar Brahimi (vrijheid van meningsuiting), foto Lex de Meester DEN HAAG - Het kabinet wil ruim twintig vertraagde wegprojecten uit het slop halen, en met een noodwet de aanleg van de A74, die het centrum van Venlo moet ontlasten, versnellen. Verkeersminister Camiel Eurlings maakte dit gisteren na de wekelijk se ministerraad bekend. De be staande spoedwet wegverbreding wordt daarvoor herzien. Een com missie, geleid door oud-DSM-top- man Peter Elverding, adviseerde dat een maand geleden. De spoed wet uit 2003 was bedoeld om de aanleg van spits- en vluchtstroken versneld uit te voeren, maar door juridische procedures over lucht kwaliteit trad vertraging op. Vol gens Eurlings is het met de nieuwe aanpak de bedoeling dat er een ver eenvoudigde milieucheck komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5