Zeeland Onbegrip over j! Zeeland koploper in huisvesten asielzoeker Examen tussen geiten en kippen HETELUCHTVERWARMING Les ontspannen voor alle mantelzorgers LEICHT Keukens EXTRA KORTINGEN! Scooterrijder gewond in Vlissingen Avond voor jonge mensen met kanker 30 Zaterdag 24 mei 2008 PZC W Provincie zoekt nog huizen voor 71 mensen met pardonregeling. door Dominica Groenleer MIDDELBURG - De provincie hoeft voor nog maar 71 asielzoekers die onder de pardonregeling vallen, een huis te zoeken. 570 gezinnen zijn al aan een huis geholpen. Hier voor kreeg de provincie Zeeland gisteren van J. Pop, lid van de Task- force Huisvesting Statushouders, een taart. De taart werd overhandigd aan Al- bert de Vries, voorzitter van het College Zorg Welzijn en tevens wethouder bij de gemeente Mid delburg. Hoewel de taart bedoeld was voor de hele provincie, was De Vries extra trots op Middel burg. „Deze stad heeft denk ik toch wel de grootste bijdrage gele verd." De Vries denkt dat Zeeland koplo per is doordat de gemeenten goed met elkaar samenwerken om alle asielzoekers die binnen de pardon regeling vallen zo snel mogelijk aan een woning te helpen. „We kijken daarbij heel goed naar de wensen van de mensen zelf Waar zitten hun kinderen op school? Waar hebben ze al werk? En voor al ook: waar willen ze zelf wo nen?" Veel mensen blijken daarbij voor de Zeeuwse hoofdstad te kiezen. „We hebben ongeveer 45 huizen in Middelburg beschikbaar. De meeste gezinnen willen liever in een 'grote stad' wonen. Vandaar dat de meesten hier blijven en niet naar bijvoorbeeld Noord-Beveland vertrekken." Verder helpt de provincie Zeeland ook met het zoeken naar werk. „We hebben afspraken met het CWI, om mensen zo snel mogelijk ook aan werk te helpen. Dan kun nen ze daarna ook kijken naar kin deropvang, scholen, enzovoorts. Maar onze prioriteit ligt dus bij woonruimte en werk." Daarnaast is de gemeente Middel burg bezig om een zogenaamd 'maatjes-project' op te zetten. „We willen dan gezinnen uit Middel burg vragen om een asielzoekerge zin een tijdje te begeleiden en hel pen." Het asielzoekerscentrum van Mid delburg blijft in elk geval nog open tot 20LI. „Tot dan hebben we een contract met het asielzoekerscen trum. Er zijn daarna plannen voor een nieuwe woonwijk op die plek. We weten nog niet wat we verder gaan doen aan opvang, maar ik ben er van overtuigd dat er wel al tijd asielzoekers zullen blijven ko men. Als gemeente en natuurlijk ook als provincie gaan we er na tuurlijk van alles aan doen om de ze mensen wel te blijven helpen." WW Zeeland is koploper als het gaat om het huisvesten van asielzoe kers. De provinciekreeg daarom taart aangeboden door Taskforce Huisvesting Statushouders. [brink Onderhoud 24h service -Vervanging Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenbergen.nl oost-souburg - Wie een zieke partner, ouder of kind verzorgt, zou volgende week in Oost-Sou burg moeten meedoen aan de workshop Ontspannen voor Man telzorgers. Vaak komen mantelzor gers niet aan rust toe, terwijl dat wel nodig is om de zorg te kunnen volhouden. Tijdens de workshop die het Steunpunt Mantelzorg dinsdag 27 mei houdt, leren men sen hoe ze zich in korte tijd kun nen ontspannen. De bijeenkomst is van 13.25 tot 15.15 uur in de Kwikstaart in Oost-Souburg. Aan melden op 0118-553530. Mortiereboulevard 3A - M'burg www.leichtkeukensmiddelburg.nl vlissingen - Op de kruising Presi dent Rooseveltlaan/Irislaan in Vlis singen is gisteren rond kwart voor zes een zeventienjarige Vlissinger gewondgeraakt aan zijn been. Een Vlissinger reed op zijn scooter reed over de President Roosevelt- laan, komende uit de richting van de Nieuwe Vlissingseweg. Op de kruising sloeg hij linksaf en liet daarbij een tegemoetkomende au to, bestuurd door een 28-jarige plaatsgenote, niet voorgaan. Een aanrijding volgde. De scooterrijder is naar het zieken huis in zijn woonplaats gebracht. De scooter en de auto liepen scha de op. JUKI ii." MODE. WATERSPORT JACHINKKVIO: j' H H-DE ZUIDSCHOR ZnnSWfllovogS. Zeer grote collectie zeilkleding: (oiBwia io. Gill Gaastra Tommy Hilfiger 7011 gs »|.p" H.H. Magie Marine Henri Lloyd om]t. h-, Bij aankoop van een pak. Gill-laar/en cadeau! Kuuingstraat 2 oost-souburg - Je bent jong en ge zond en dan ineens heb je kanker. Het Palazolli Huis in Oost-Sou burg, steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, houdt dinsdag 27 mei van 19.30 tot 21.30 uur de thema-avond Jong en Kan ker. Ook de Stichting Amazones, voor jonge vrouwen met borstkan ker, werkt aan de avond mee. Be zoekers mogen iemand meebren gen. Entree is 2,50 euro per per soon. Vooraf aanmelden op 0118-413932. Het Palazolli Huis zit aan het Oranjeplein 41. Half jaar na dato wacht familie Thijs nog op uitkomst onderzoek. door Emile Calon MIDDELBURG - Enkele weken terug hield een jonge agent Beb Thijs aan terwijl ze fietste over de Lange Delft in Middelburg. Toen hij haar wees op haar fout, rijden in het voetgangersgebied, had ze de nei ging al haar woede over de politie en justitie tegen hem te uiten. Beb is namelijk de moeder van Ole Thijs (16), een van de zes scho lieren die vorig jaar werd opgepakt tijdens de scholierendemonstratie. Hij is volgens justitie iemand die die 23e november de politie opzet telijk belemmerde bij het werk. Hij werd die dag geslagen, gearres teerd, geboeid en opgesloten. Sinds dat moment is de familie Thijs in een soort Kafkaiaanse si tuatie beland. Beb heeft inmiddels een heel dossier aan brieven van al lerlei instanties die zich bezighou den met haar zoon. „Het Open baar Ministerie, de Kinderbescher ming, twee advocaten, de politie." Het valt haar ook op dat zowat ie dereen probeert zijn eigen straatje schoon te vegen als het gaat om de fouten die zijn begaan. „Er wordt sorry gezegd en daar blijft het bij." Haar zoon is ogenschijnlijk nog steeds de rustige jongen die hij voor de 23e november ook was. Zelf geeft hij wel aan dat hij nog steeds bezig is met die dag en wat daarop volgde. Niet vreemd, want hij wordt voortdurend herinnerd aan die bewuste vrijdag. Op school en elders vragen velen hoe het nu gaat. Hij vindt het mooi dat mensen interesse in hem hebben. Maar hij zou een half jaar na dato wel eens willen uitgaan en over iets anders praten. Ole noemt het opvallend dat tot er nu toe maar een agent is geweest die hem vroeg hoe het met hem gaat. „Een die een menselijk ge zicht toonde." Zijn schoolprestaties hebben vol gens hem niet geleden onder 'alle gedoe'. Dat komt, zo vult zijn moe der aan, omdat hij zo stabiel is, Te gelijkertijd zegt ze dat het feitelijk een klein wonder is dat hij het nog steeds goed doet op school. „Want hoe je het went of keert, Ole is maar een zestienjarige jon gen." Met nadruk: „Hij heeft niets gedaan. Geen eieren gegooid. Niet gescholden tegen de politie. Zelfs niet toen hij werd afgetuigd. Het enige wat deed was niet doorlo pen - omdat dat niet kon." Al pratend over die 23e november keert bij Ole steeds het onbegrip terug over het geweld dat hem en anderen is aangedaan. „Ik ben op mijn hoofd geslagen met een korte knuppel. Dat mag toch helemaal niet?" Vervolgens vertelt hij ver ontwaardigd hoe een agente die middag totaal door het lint ging en zelfs liep te schoppen naar aller lei scholieren. Hoe een meisje van de basisschool klappen kreeg. En hoe opgefokt er zelfs na afloop van de demonstratie werd gedaan tegen passerende scholieren. En, alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, zegt hij ook dat hij tij dens het vervoer naar het bureau door een agent bedreigd is. Wat hem steekt, is dat justitie zit tingen waarop hij moet verschij nen plant en afblaast zonder enig overleg. Wat dat betreft krijgt hij het idee dat er bij het OM 'maar wat wordt gedaan', zonder dat Moeder vindt het een klein wonder dat haar zoon het nog goed doet op school. daar ook maar een visie of beleid achter zit. Zijn moeder merkt op dat op die manier een hele berg ge meenschapsgeld wel erg makkelijk wordt uitgegeven. Sarcastisch: „Een overheidsgeld verslindend cir cuit, vol onzinnige smoezen en sorry's." De familie Thijs is zeer benieuwd hoe het onderzoek van de Rijksre cherche naar het optreden van de Walcherse politie uitpakt. Beb geeft aan dat ze op voorhand niet veel vertrouwen heeft in de uit komst. Het zal haar verwonderen als de schuldigen, de agenten die daar liepen te meppen, echt afge straft worden. Ze snapt ook niet waarom die agenten, lopende het onderzoek, niet geschorst zijn en dus nog steeds het vertrouwen ge nieten van de korpsleiding. Haar vertrouwen in politie en justi tie is weg. Om die reden wilde ze het dan ook wel uitschreeuwen toen ze in de Lange Delft werd aangehouden. Dat heeft ze niet ge daan. Ze accepteerde de bekeuring en gaat hem netjes betalen. „Maar het wringt wel." Scholieren Groencollege organiseren evenement op kinderboerderij. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Andere scholieren doen examen in een gymzaal. An- gelique Huurman, Renee de Looff en Jered Jubitana doen het tussen de geiten, de kippen en de konij nen. Ze zitten op het Groencollege in Goes en moeten voor hun oplei ding dierverzorging een evene ment organiseren. Dat is vandaag en morgen bij kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. Voor vandaag hebben ze een paar- dencarrousel geregeld: een draai molen die wordt voortgetrokken door paarden. „Bezoekers kunnen ook een rondje maken met de paardentram", zegt jered. „En ezel tje rijden of spelletjes doen." Zondag is er een demonstratie dog- gydance, dansende honden. Er is een kraampje met hondenspullen en bezoekers kunnen taart en pan nenkoeken eten. „Kinderen kun nen ook een speurtocht doen. De vragen hebben te maken met ge drag van dieren, het thema van de kinderboerderijdagen." De scholieren vinden hun examen best zwaar. „Eigenlijk nemen we twee weken het bedrijf over alsof we de beheerder zijn", vertelt An- gelique. Zij doet de richting die Tijdens de kinderboerderijdagen zijn dit weekeinde allerlei activi teiten op De Klepperhoeve. Ze zijn georganiseerd door scholie ren van het Goese Groencollege. ook opleidt voor beheerder. Jered en Renee leren voor medewerker dierverzorging. „Zij moet ons aan sturen", zegt Jered. Als ze klaar zijn, moeten ze op zoek naar werk. Banen zijn er niet veel in de dierverzorging. Angelique heeft ge luk, zij kan aan de slag bij een die- renpension waar ze stage liep. Je red en Renee weten nog niet waar ze terecht komen. Renee: „Het is moeilijk om iets te vinden." Ange lique: „Maar als je werk hebt, dan is het wel heel leuk werk." Het praktijkexamen is goed beval len. Angelique: „Je kunt er je creati viteit in kwijt. Als je dit kunt, dan ben je klaar voor de praktijk." Kinderboerderij De Klepperhoeve is zaterdag en zondag open van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Renee de Looff (links) en Jered Jubitana verzorgen een geit op de kinder boerderij in Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32