Gas en licht duurder Cd met nummers van Zeeuwse talenten Slopers vinden drugs in hotel Verdonk wil af van provincies Justitie onderschept 160 kilo wiet Word ook abonnee! Eerste winnaars Zeeuwse Vier Vrijheden Awards geëerd in De Drukkery Zaterdag 24 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 121 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Delta-klanten betalen gemiddeld acht euro per maand extra. door Cornelleke Blok GOES - Klanten van energiebedrijf Delta betalen vanaf juli maande lijks gemiddeld acht euro meer voor gas en elektriciteit. De ener gietarieven stijgen vanwege de ho ge olieprijs. Voorlopig krijgen alleen Delta klanten die een nieuw contract aangaan, een variabel energietarief hebben of 'losse klant' zijn (zon der contract) met de tariefverho ging te maken. Delta verhoogt voor hen het voorschot met gemid deld acht euro per maand, om te voorkomen dat ze aan het einde van het jaar in één keer veel geld moeten bijbetalen. Ze worden bin nenkort geïnformeerd. „Als men sen het niet eens zijn met de voor schotverhoging, dan veranderen we het weer", zegt Delta-woord voerder Mirjam van Zuijlen. Voor klanten die hun energieprijzen één of meerdere jaren hebben vast gelegd, verandert er niets, mits hun contract niet afloopt. Delta-klanten betalen vanaf 1 juli aanstaande gemiddeld acht euro meer voor gas en elektriciteit. De verhoging komt door de hoge olieprijs. Klanten van Eneco, Nuon en Es- sent kunnen rekenen op een tarief- verhoging van respectievelijk ne gen, tien en elf euro per maand. Van Zuijlen: „Delta heeft de laag ste prijzen van de vijf grote ener giebedrijven. We zijn bewust on der hun tarieven gaan zitten." Energiebedrijven zien zich door de hoge olieprijs gedwongen om de energietarieven te verhogen. De olieprijs heeft gevolgen voor de energietarieven, omdat de gasprijs in Nederland gekoppeld is aan de olieprijs. De olieprijs beïnvloedt in direct ook de elektriciteitsprijs, om dat elektriciteitscentrales vaak ge bruikmaken van gas voor het op wekken van elektriciteit. BIJ DEZE KRANT: GRATIS CD! GOES - Alle PZC-lezers ontvangen vandaag dWd Pop aan Zee, met acht liedjes van vier talentvolle Zeeuwse bands. In het hoesje zit ook een kortingsbon van De Drukkerij in Middel burg. Via www.pzc.nl/cultuur kunt u stemmen welke van de bands mag optreden tijdens Concert at Sea. Onder de stem mers worden vier kaarten voor dit festival verloot. pagina 23: rijp vopr hitsingle SCHIPHOL - In een hotel achter de grenscontrole op Schiphol zijn ver stopte drugs en paspoorten gevon den. Slopers troffen tot hun verba zing in de wanden en achter pla fondplaten bolletjes cocaïne aan. Douane en marechaussee ontdek ten uiteindelijk 120 bolletjes cocaï ne, marihuana, xtc en tientallen reisdocumenten. De spullen zijn vermoedelijk ach tergelaten door smokkelaars die het niet aandurfden door de con troles naar buiten te gaan. MIDDELBURG - De provincies moe ten grotendeels worden afgeschaft. Dat zei Rita Verdonk gisteravond tijdens een bijeenkomst in de Zeeuwse concertzaal in Middel burg. „Zit u dan zonder provincie Zeeland? Nee hoor. Die krijgt een symboolfunctie, maar wel met veel minder ambtenaren." pagina 2 en 3: Verdonk in Zeeland Rita Verdonk heeft Zeeland niets te bieden reageer op www.pzc.nl De enige oplossing voor een echte burenruzie is verhuizen 53% 47% aantal reacties: 401 EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 41; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11Meningen: 12 en 13; Beurs: 16; Economie: 17 en 19; Cultuur: 23; Weer: 26; Strips: 27; Agenda: 41; Buitengebied: 42 t/m 45; Sport: 47 t/m 55; Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Media met daarin Televi sie: 60 t/m 63. BREDA, Grenssteen 7 (tegenover NAC) tel 076-5422920 Kük voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. terneuzen - Politie en justitie heb ben dinsdag bij veertien invallen in panden in Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Gelderland in totaal 160 kilogram softdrugs in beslag ge nomen. In het pand van coffee shop Checkpoint in Terneuzen werd vier kilo gevonden, acht keer de toegestane hoeveelheid voor een shop met een gedoogbeschik- king. Dit maakte justitie in Middel burg gisteren bekend. De totale handelswaarde van de partij drugs bedraagt ongeveer een miljoen euro. Op grond van de laatste overtreding van de gedoog- beschikking mag worden aangeno men dat het doek voor de Terneu- zense shop definitief valt. Dat er vier kilo in Checkpoint werd aan getroffen, is opmerkelijk. Temeer daar het openbaar bestuur van Ter neuzen de shop herhaaldelijk had gewaarschuwd niet meer dan een halve kilo handelswaar in huis te hebben. De eigenaar van de shop en twee medewerkers van het be drijf werden gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris. Check point blijft voorlopig op last van justitie gesloten en de verdachten in hechtenis. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 mémbéMwMH MIDDELBURG - Romy Uitdehaag van de Roosevelt Academy overhandigde gisteren Goesje en Walch- je de eerste Zeeuwse Vier Vrijheden Award: die voor Vrijheid van Meningsuiting. Daarna werden tijdens een zeer druk bezochte bijeenkomst in De Drukkery in Middelburg de awards uitgereikt voor Vrijheid van Godsdienst (voor de manifesta tie Nieuw Zout), Vrijwaring van Gebrek (De Ra- vensteinschool) en Vrijwaring van Angst (Vluchte lingenwerk). Tussendoor waren er indrukwek kende optredens van Uitdehaag, die presenteer de. De Zeeuwse Vier Vrijheden Awards zijn een initiatief van drie studenten van de Roosevelt Academy, als tegenhanger van de elitaire Four Freedoms Awards. foto Mechteld Jansen STEllSHAUS 15-20% GOEDKOPER h/wELTMEISTER KÜCHEta# DAN ANDERETOPMERKEN! winst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1