Sport Sportgala: twee Dertiende etappe Giro voor Mark Cavendish Een opleiding in de Zorg? 5.0 Zaterdag 24 mei 2008 pzc Mark Cavendish blijft zijn concurrenten in Cittadella in de eindsprint ruim voor. foto epa Zeeuwse rugbyers spelen jubileumduel goes - De Goese rugbyclub Tovaal speelt vanmiddag ter gelegenheid van het dertigjarige bestaan een ju- bueumwedstrijd tegen Oemoeme- noe. In 1978 werd Tovaal opgericht door een aantal Bevelandse leden van deze Middelburgse vereniging. Het duel begint om 14.00 uur op sportpark Het Schenge in Goes. Om 16.00 uur is er een receptie. Onno Doeland naar zevende hoofdklasser goes - Onno Doeland (31 jaar) voetbalt volgend seizoen bij zater dag-hoofdklasser Doto uit Pernis. De van oorsprong Souburgse aan valler komt over van TOGR, waar mee hij dit seizoen uit de hoofd klasse degradeerde. Doto is de ze vende club waarmee Doeland in de hoofdklasse zal spelen. Eerder speelde hij op het hoogste niveau met Kloetinge, Hoek, Achilles Veen, ASWH en Capelle. Philippine krijgt Engels bezoek goes - Voetbalvereniging Philippi ne krijgt morgen bezoek uit Enge land. De zondag-vijfdeklasser speelt op eigen veld een vriend schappelijke wedstrijd tegen Fei tham FC, een voetbalclub uit Lon den. Deze ploeg is momenteel be zig met een tournee op het vaste land en speelt tegen verschillende ploegen. De wedstrijd in Philippine begint om 14.00 uur. Henry overweegt afscheid van Frankrijk parijs - Thierry Henry speelt op komende EK voetbal mogelijk zijn laatste wedstrijd voor Frank rijk. De 31-jarige aanvaller over weegt zijn interlandloopbaan te beëindigen. De spits speelde 98 in terlands, waarin hij 44 doelpunten maakte. In 1998 werd Henry met Frankrijk wereldkampioen, twee jaar later voegde hij ook de Europe se titel aan zijn erelijst toe. Snelle nederlaag Li Jiao in Japan yokohama - Tafeltennisster Li Jiao is er bij het Japanse Open in Yoko hama niet in geslaagd de laatste zestien te bereiken. In de eerste ronde van het hoofd toernooi ging de Nederlandse met 2-4 onderuit tegen de Hongaarse Pota. Li Jie, de tweede Nederlandse deel neemster, vocht zich wel door de kwalificatiegroep, maar bleef ver volgens steken. Ze verloor van de Zuid-Koreaanse Eun-Hee Lee: 1-4. Jong Zeeland verslaat Serooskerke: 3-5 goes - De voetballers van Jong Zeeland hebben gisteravond met 3-5 gewonnen van Serooskerke. In de wedstrijd ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Walcherse club was het 1-2 bij rust. Voor Jong Zeeland scoorden P.amazan Kesikbas (2x), Niels Mul der, Ramon Wolf en Etiënne Mal- lie. Frank Allaart, Marvin Etsburg en Bas Rooze maakten de doelpun ten voor Serooskerke. Engelsman blijft sprintkoning Bennati ruimschoots voor. cittadella - Mark Cavendish heeft de dertiende etappe in de Ronde van Italië gewonnen. Het was zijn tweede dagzege. De Brit, rijdend voor High Road, was in de rit van Modena naar Cittadella over 177 kilometer de snelste in de sprint van een eerste groep. Cavendish troefde de Italiaan Da- niele Bennati, de Spanjaard Koldo Fernandez en de Duitser Erik Za- bel af De roze leiderstrui blijft in bezit van de Italiaan Giovanni Vis conti. Een dag voor de renners de Dolo mieten intrekken, mochten de sprinters nog een keer om de dag zege strijden. Cavendish, woens dag 22 jaar geworden, was in het duel met de Italiaan Bennati ver uit de sterkste. Bennati liep daar door zijn vierde ritzege mis. Een dag eerder had de Italiaan amper waarneembaar Cavendish geklopt in de sprint om de etappezege. De dertiende etappe stond lang in het teken van de ontsnapping van de Fransman Mickael Buffaz en de Spanjaard Josu Agirre. Het tweetal ging vroeg in de aanval en kreeg een maximale voorsprong van 8 minuten en 24 seconden. Op 12 ki lometer van de streep was hun avontuur voorbij. In de jacht op de dagprijs brak het peloton ver volgens in drie stukken. Vandaag krijgen de renners de eer ste echte bergrit voor de kiezen, tussen Verona en Alpe di Pam- peago. De renners finishen berg op, na een klim van 8 kilometer. Sylvain Chavanel won gisteren de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië. De Franse wielrenner, rijdend voor Cofidis, arriveerde na een geslaagde vluchtpoging solo op de finishlijn in El Vendrell met een voorsprong van meer dan twee minuten. De Noor Thor Hushovd won de sprint van het achervolgende pelo ton om de tweede plaats. Hij bleef onder anderen de Oostenrijker Bernhard Eisel voor. De Fransman Remi Pauriol behield de leiders trui. De Spaanse etappekoers ein digt morgen in Barcelona. 1^ De dertiende etappe van de Ron- de van Italië is gewonnen door de Engelsman Cavendish. Van daag trekken de wielrenners voor het eerst de bergen in. Jean-Paul de Bruin en Elisabeth Willeboordse beste Zeeuwse sporters van 2007. Van der Klooster en Verdonk winnen in aparte categorieën. door Roeland van Vliet Nieuw bij de Zeeuwse sportverkiezingen is de splitsing bij de aange paste sporters. In het verleden waren ze allemaal, geeste lijk of lichamelijk beperkt, bij el kaar ingedeeld en werd er één prijs uitgedeeld. Sinds gisteren zijn er twee aparte categorieën en dus ook twee aparte eretitels. „Dat is beter", stelde zitskiër Kees-Jan van der Klooster. „Voorheen was het toch een beetje appels met peren vergelijken." De Vlissinger was gisteren in het Goese theater De Mythe de eerste winnaar bij de sporters met een li chamelijke beperking. Zijn hoogte punt in 2007, dat al bijna vijf maanden voorbij is, was zijn bron- Genomineerden gala Sportman: Jean Paul de Bruijn (biljarten), Laurens van Lieren (dressuur), Hans Peter Minder- houd (dressuur). Sportvrouw: Karin Krappen (darts), Elisabeth Willeboordse (judo), Yvonne Wisse (atle tiek). Sporter met een lichamelijke beperking: Mark Aalders en Edwin Schalckx (rolstoelbasket bal), Kees-Jan van der Klooster (ziskiën), Arnold Polderman (wielrennen). Sporter met een geestelijke beperking: Jonathan Duinker- ke (wielrennen), Marianne Ver donk (atletiek). Sporttalent: Anne Eversdijk (wielrennen), Lesley Kerkhove (tennis), Judith Stap (zwem men). zen medaille op de Winter X Ga mes in de Verenigde Staten. Dat evenement staat bekend als de Olympische Spelen voor extreme sporten. „Ik sta honderd procent achter de splitsing", zei hij. „Ik heb veel res pect voor de sporters met een gees telijke beperking, maar wat zij doen is toch anders. In mijn sport ben je, denk ik, voor negentig pro cent met je hoofd bezig. Je moet je constant focussen. Als ik er even een seconde niet met mijn gedach ten bij ben, gaat het mis." Voor Kees-Jan van der Klooster was het zijn eerste titel, maar het zal waar schijnlijk niet z'n laatste zijn. In 2008 verbeterde hij al zijn presta tie van 2007: hij greep dit jaar het goud op de Winter X Games. Tan demwielrenner Arnold Polder man, nu ook genomineerd, blijft met zijn deelname aan de Paralym pics wel een geduchte concurrent. Marianne Verdonk, al aangepast sporter van 2002, 2003, 2005 en 2006, werd de eerste aangepast sporter met een geestelijke beper king. De Terneuzense atlete was succesvol in tal van Nederlandse en internationale wedstrijden. Zij verwacht er volgend jaar niet meer bij te zijn op het Zeeuwse topsportgala. „Want ik woon nu in Geldrop", zei ze op het podium van De Mythe. De andere laureaten waren biljar ter Jean-Paul de Bruijn (sport man), judoka Elisabeth Wille boordse (sportvrouw) en Lesley Kerkhove (sporttalent). Van die drie was alleen De Bruijn aanwe zig in De Mythe. De Bruijn, al drie keer eerder sportman van Zeeland, veroverde in 2007 zijn eerste wereldtitel in het bandstoten. Daarnaast werd de Hulstenaar voor de zesde keer Europees kampioen in die spel- soort. „Eigenlijk kan het niet be ter", zei de Zeeuws-Vlaming over zijn vorige sportjaar. Dat had Wil leboordse, die de eretitel in 2005 al in de wacht sleepte, ook kunnen zeggen. Ze won vier wereldbeker toernooien en werd derde op het WK. Alleen met een olympische ti tel, waar ze in augustus voor op gaat, kan ze daar nog overheen. Heb je een vmbo-diploma kader-gemengd of theoretische leerweg? Is werken als Tandartssassistent iets voor jou? Of werken als Verzorgende? Maar misschien ga je liever als Kapper of Pedicure aan de slag? Je kunt je voor deze opleidingen nu nog inschrijven bij ROC Zeeland, cluster Zorg. Meer informatie? Bel naar 0113 55 80 00 en vraag naar één van onze contactpersonen! Tandartsassistent: mw. M. Schoonen Verzorgende: mw. A. Hagen Kapper/pedicure: mw. F. Schiewold Of kom naar de informatieavond op 29 mei 2008! Je bent welkom van 18.00 uur tot 21.00 uur op onze locatie in Goes. www.roczeeland.nl Blessures en afwezigen AZW (VCK-uit) Afwezig: Emanuel Pauwels en Danny Aarnoudse (geschorst), Jens Daneels en Martijn Bottin- ga (geblesseerd). Zaamslag (De Zwerver-thuis) Afwezig: Gerben Schram en Coen Goossen (geblesseerd), Jordy Bakker is onzeker. Terneuzen (RCS-uit) Afwezig: Dennis de Kraker (ge blesseerd). HW'24 (Zierikzee-uit) Afwezig: Tim Mechelinck, Cri- stoph Praet, Stefan Galle, Ro bert van Driessche (allen ge blesseerd), Kieran O'Shea (ge schorst), Maarten Scheerders (verhinderd). Breskens (Jong Ambon-thuis) Afwezig: Maikel Verschorre en Alexander Oosterlee (ge schorst), Thomas Kodde (ge blesseerd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 100