Duizenden ontvluchten Zuid-Afrika Autovakantie GARDAMEER halk KRASiNL ■ül 3^ Veelzijdig hotel in prachtige omgeving inclusief ontbijt én diner! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Vrijdag 23 mei 2008 9 Een Mozambikaanse vrouw met kind op de vlucht van Zuid-Afrika naar hun vaderland. Buurlanden bezorgd om veiligheid van eigen burgers. JOHANNESBURG - Duizenden bui tenlanders zijn op de vlucht gesla gen voor de golf van vreemdelin genhaat in Zuid-Afrika die de afge lopen dagen al aan zeker 42 men sen het leven heeft gekost. Buurland Mozambique heeft spe ciale bussen ingezet om zijn land genoten veilig naar huis te breng en, berichtte de BBC gisteren. Meer dan tienduizend Mozambika- nen hebben inmiddels van die mo gelijkheid gebruik gemaakt. Een correspondente van de BBC zag chaotische taferelen en knok partijen bij een politiebureau in Jo hannesburg, waar Mozambikanen met elkaar op de vuist gingen voor een plaats in de bus. Circa acht van de 42 gedode immigranten, vluchtelingen en gastarbeiders ko men uit Mozambique. Ook enkele Zimbabwanen gaan naar huis. Ze geven de voorkeur aan de politieke en economische instabiliteit in eigen land om niet achterna gezeten worden door groepen gewapende Zuid-Afrika nen. „Ik heb een dochtertje thuis. Ik wil haar graag zien opgroeien", aldus een 24-jarige Zimbabwaan. In de nacht van woensdag op don derdag is in Zuid-Afrika weer op grote schaal geweld gebruikt tegen immigranten uit omringende Afri kaanse landen. Door de komst van het leger bleef het in Johannesburg vrij rustig. Het geweld breidde zich echter uit naar andere plaatsen, zoals de oos telijke havenstad Durban. In Secunda gingen twee bussen in vlammen op. Winkels van Soma- liërs werden geplunderd en meer dan honderd mensen sloegen op de vlucht. Door de geweldsuitbars ting van de afgelopen dagen zijn naast de 42 doden ook honderden gewonden gevallen. Circa 30.000 mensen zijn verdreven en onge veer 16.000 immigranten, gastar beiders en vluchtelingen uit Afri kaanse landen hebben hun toe vlucht gezocht tot politiebureaus, kerken en andere gemeenschaps centra. De Keniaanse regering heeft laten weten uit voorzorg bereid te zijn om bedreigde Kenianen te evacue ren. In Zuid-Afrika wonen ruim 20.000 Kenianen. Zuid-Afrika is bezorgd over deze geweldsuitbarsting. Het zou de eco nomie en het toerisme kunnen schaden. Ook is er angst voor re presailles tegen Zuid-Afrikanen die in andere Afrikaanse landen wonen. Volgens Kgalema Mot- lanthe, secretaris-generaal van re geringspartij ANC, kunnen veel immigranten banen vinden in Zuid-Afrika omdat zij betere kwali ficaties hebben dan zwarte Zuid-Afrikanen van wie de oplei ding door het apartheidsbewind is verstoord. Arme Zuid-Afrikanen verwijten de buitenlanders dat zij hun banen en huizen inpikken. De Zimbabwaanse oppositieleider Morgan Tsvangirai heeft gisteren in een politiebureau in [ohannes- foto Pedro Sa Da Bandeira/EPA burg een menigte van bijna dui zend bange landgenoten toegespro ken. „We zijn geschokt door jullie lijden", aldus Tsvangirai. „We we ten dat jullie het land niet uit ei gen wil hebben verlaten, maar we gens de toestand thuis." Zeker drie miljoen Zimbabwanen zijn naar buurland Zuid-Afrika gevlucht we gens de politieke instabiliteit en ar moede in eigen land. www.enit.it r 1 BH Voor ongekend lage prijzen naar het Gardameer! KRAS heeft deze topper namelijk ook dit jaar weer tegen absolute bodemprijzen kunnen inkopen! Een heerlijk 8-daags verblijf in Hotel Centro Vacanze La Limonaia boekt u al vanaf slechts 189! Dit is bovendien inclusief ontbijt, 3-gangen diner én KRAS kortingsbon van max. 10% voor de Caneva World Pretparken! Bij het Gardameer en omgeving is genoeg te zien en te beleven voor natuur- én cultuurliefhebbers. Aarzel dus niet langer en boek snel deze voordelige autovakantie naar het prachtige Italië! GARDAMEER EN OMGEVING Vanuit het hotel kunt u rondom het Gardameer heerlijke wandelingen en fietstochten maken. Bovendien kunt u er zeilen, surfen, waterfietsen en zwemmen. Verken de lieflijke stadjes rondom het meer per auto. Bezoek Lazise, het pittoreske havenstadje en Sirmione, prachtig gelegen op een schiereiland. Bezoek ook klassieke steden als Padua, Vicenza en Venetië. En wat dacht u van Verona, de stad van Romeo en Julia? In de Arena worden in juli en augustus schitterende opera's in de openlucht uitgevoerd! Dat wordt gegarandeerd genieten in la bella Italia! HOTEL CENTRO VACANZE LA LIMONAIA Dit hotel ligt in een groot park en op slechts 600 m. van het Gardameer. Het gezellige centrum van Limone sul Garda bevindt zich op slechts 900 m. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant met panorama-uitzicht en 2 zwembaden, poolbar, winkeltje, terras en een wellnesscenter met o.a. jacuzzi en sauna. Vanuit het hotel gaat 4 x per dag een shuttlebusje naar het centrum. INCLUSIEF: verblijf in Hotel Centro Vacanze La Limonaia met ontbijt, diner en KRAS kortingsbon van max. 10% voor de Caneva World Pretparken. Aankomstdata: zaterdag van 31/5 t/m 18/10 8 dagen 15 dagen Mei v.a. 235 v.a. 469 Juni v.a. 235 v.a. 469 Juli v.a. 265 v.a. 559 Augustus v.a. 265 v.a. 495 September v.a. €215 v.a. 425 Oktober v.a. 189 v.a. 425 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 15 per boeking. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26051 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9