Speeddaten is een kwestie van gevoel tempo-team speeddate uitzendbureau ARTIKEL TEMPO-TEAM: 13 trokken bedrijven vertegenwoordigd door een of meer functionarissen. Tempo- Team is aanwezig met een fors team van 10-15 medewerkers van de kantoren uit de regio, de regiomanager en de salesma nager. Astrid Prent: "De kandidaten spre ken eerst met ons, wij kunnen ze heel snel beoordelen en als dat positief is, brengen wij ze direct in contact met de betrokken werkgever. Die kan desgewenst in een se parate ruimte wat uitgebreider met een kandidaat spreken. Komt de klik tot stand, dan melden partijen die aan ons. Wij ver zorgen binnen een week de opvolging van de match. Een contract krijgen de kandi daten niet mee op de 31e mei, dat volgt op een rustiger moment. Zij komen direct bij de werkgever in dienst en niet zoals nor maal in onze branche, gedurende het eer- -ste halfjaar bij de uitzendorganisatie." Funfactor Speeddaten is jgeen hype, maar een zeer laagdrempelige andere, effectieve manier van solliciteren. "Het is de opvolger van ons in 2006 geïntroduceerde succesvolle 'werkcafé', waar wij zoveel mogelijk kan didaten voor de vacatures van een organi satie op een horecalocatie of bij het bedrijf zelf lieten daten. Voor beide inventieve aanpakken geldt.dat we mensen binnen krijgen, dié anders niet naar ons toe zou den komen,"vervolgt Astrid Prent. "Aan de speeddate op 31 mei koppelen wij ove rigens nog een funfactor. Onder de kandi daten die een match hebben gemaakt, ver loten wij mooie prijzen van Film by the Sea, waarvoor wij (een deel van) het per soneel leveren. Daarnaast zijn wij sponsor van dit Zeeuwse filmfestival." Altijd een passend antwoord Al meer dan 35 jaar heeft Tempo-Team kennis van de arbeidsmarkt. Het is de tweede uitzendonderneming van Neder land. Via 275 vestigingen zijn dagelijks ge middeld 30.000 uitzendkrachten en gede- tacheerden aan het werk. Dat worden er vanaf medio mei nog veel meer als Vedior en Dactylo eveneens toetreden tot het moederbedrijf Randstad Holding. De wensen van de opdrachtgevers staan altijd centraal. Daarop heeft Tempo-Team zijn kernactiviteiten afgestemd, waardoor ze altijd een passend antwoord op elke vraag kunnen geven. De kernactiviteiten zijn uitzenden en delegeren, werving en selec tie, mobiliteitsdiensten en het aannemen van werk. Tempo-Team verzorgt ook cursussen en opleidingen voor kandidaten Foto: Willem Mieras waarmee de match tot stand is gekomen. De organisatie beschikt over een landelijke cursuswinkel, maar biedt lokale cursussen aan. Gevoel "Speeddaten is dus een kwestie van ge voel. Mijn gevoel zegt mij dat wij op 31 mei veel 'klikken' mogen noteren voor de Zeeuwse havengerelateerde bedrijven", besluit Astrid Prent. Tempo- Team Uitzendbureau Coosje Buskenstraat. 150 4381 LJ VHssingen T 0118 41 48 70 F 0118 43 08 91 E info@tempo-team.nl I u>wu>. tempo-tearn.nl Astrid Prent heeft hoge verwachtingen van de speeddate op 31 mei. Geen sollicitatiebrief, maar je op een informele manier oriënteren op een baan in de haven. Dat kan tijdens de Speeddate van Tempo-Team tij dens de Open Havendag. Tussen 11.00 en 15.00 uur zitten werkgevers en in- tercedenten in de grote tent op het evenemententerrein bij Scheldepoort Re- paratiewerf klaar om werkzoekenden met diverse banen en bedrijven kennis te laten maken. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - Manager Astrid Prent van Tempo-Team Vlissingen heeft de speed date op de Open Havendag 2008 georga niseerd. "Het doel van speeddaten is, el kaar beter leren kennen en het vinden van een 'klik' tussen werkzoekende en werk gever. Speeddaten werkt! Je ziet va'ak al in enkele seconden of iemand je geschikt lijkt en na drie minuten weet je zeker of de eerste indruk van jouw date goed was. Ruim 90% van de speeddates eindigt dan ook met een 'klik'." Toename werkgelegenheid Sinds jaren is er zicht op een forse groei van de werkgelegenheid in Vlissingen- Oost en de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. In de komende zeven jaar zullen er zeker 3700 vacatures moeten worden vervuld. De Scaldia Container Terminal in Vlissin— gen-Oost bijvoorbeeld, lévert 250 banen op. DOW in Terneuzen breidt tot 2015 uit met 600 arbeidsplaatsen en het toe komstige glastuinbouwcomplex op de Axelse Vlakte heeft zeker 1000-1200 vaca tures. Andere bedrijven langs de Kanaalzo ne hebben samen nog eens ruim 100 ba nen beschikbaar. Het zijn zowel techni sche functies zoals havenwerker en admi nistratieve functies zoals receptioniste en back office medewerker, die variëren van lbo tot en met hbo-niveau, maar er zijn ook vacatures op universitair niveau. "Een geschikter moment dan de Open Haven dag om de eerste stap te zetten naar de ver- Vulling vaa deze enorme hoeveelheid vacatures, kun je eigenlijk niet bedenken," vindt Astrid Prent. Het idee van de speed- date1 heeft zij enkele maanden geleden ge presenteerd aan de organisatoren. Na hun instemming heeft zij vanuit de ZPPC-le- den en hun relaties, de eigen bestanden en! connecties en de kaartenbakken van het OWI, een enorme hoeveel informatie ver zameld over vraag en aanbod in de regio Vhssingen/Zeeuws-Vlaanderen tot en met Roosendaal. "Medio mei hebben wij al deze werkgevers en werkzoekendento taal tussen 5000 en 7000', nogmaals geat tendeerd op de speeddate. Speciaal voor de job hoppers die via internetsen baan zon ken, hebben wij een banner plus allevaca- tures op onze website geplaatst. Het be treffen zowel tijdelijke, vaste en banen met uitzicht op vast werk." Klik Tijdens de Open Havendag zijn alle be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99