Port Promotion Council 5 Vervolg van pagina 5. Containers, natte en droge bulkgoederen, stukgoederen en chemicaliën met bestem ming Noordwest Europa worden er over water aangevoerd en vertrekken vanuit de Zeeuwse havens per zee- of binnenvaart schip, spoorwegwagon of per vrachtauto naar hun eindbestemming en vice vena. De groei van de wereldhandel biedt Zee land kansen om haar werkgelegenheid op peil te houden en de logistieke activiteiten; op een hooggekwalificeerd niveau te kun nen uitbreiden. Daarmee behoudt Zeeland een goede financiële basis om allerlei zaken maatschappelijk betaalbaar te houden. "Dat concept van het logistieke distribu tiepark maakt het dus voor Zeeland en de Zeeuwse ondernemers mogelijk om con currerend te zijn op het gebied van kosten en van serviceverlening en bovendien is het voor de werknemers een goede boter ham mét carrièrekansen. Er is in dat geval dus sprake van een win-win-winsituatie", aldus Wim Vrijland. HollandPorts Nederland Dankzij de groeiende wereldhandel flore ren de Europese havens. Daardoor krijgt Nederland concurrentie uit steeds meer Europese landen. Om de marktleidende positie in Europa te kunnen behouden, hebben de havens van Vlisingen, Terneu- zen, Groningen en Amsterdam sinds kort de handen ineen geslagen en promoten zij Nederland als toegangspoort in Europa onder de naam HolandPorts Nederland op allerlei nationale in internationale beurzen, congressen en vanzelfsprekend op de Open Havendag 2008. Havendagen Terneuzen In Terneuzen wordt het feest op 27, 28 en 29 juni nog'eens overgedaan. Het verschil niet Vlissingen is het concept. De Terneu- zerise Havendagen zijnfeen mixture van gezelligheid, water, muziek, zon, sport, amusement, varen, vliegen en kanoën op en rond het water. Tijdens de Open Ha vendag in Vlissingen ligt de nadruk op de presentatie van de haven en dé bedrijven die gevestigd zijn aan of een relatie hebben met het water. Alex Nelis: "Enkele jaren geleden hebben wij beide evenementen gecombineerd in Terneuzen. Toen bleek dat het concept in Terneuzen voorname lijk bestond uit vertier en er weinig direct contact was met de havenbedrijven, waar bij ons het zwaartepunt juist op ligt. Die keer viel het aantal bedrijfsbezoeken in de haven van Terneuzen dan ook zeer tegen. De massaliteit maakte het als het ware on mogelijk om als bedrijf aandacht te krij gen. Veel bedrijven werken echter aan beide oevers van de Westerschelde en tij dens onze Open Havendag krijgen die on dernemingen wel ruimschoots de moge lijkheid zich op hun eigen wijze te presen teren. Op vrijdag 27 juni is er echter meer dan vertier in Terneuzen, want die dag wordt er voorafgaand aan de opening van de ha vendagen in het Scheldetheater een con gres georganiseerd over de Zeeuwse ha vens en de binnenvaart. Daarin zal extra aandacht worden besteed aan de mogelijk heden die het toekomstige Seine-Schelde- kanaal biedt aan de binnenvaart. In juni wordt de aanbesteding verwacht van een van de grootste infrastructuurprojecten van Europa dat over zes jaar Zeeland moet verbinden met Parijs, Le Havre én veel an dere; steden. Het kanaal betekent voor de Zeeuwse havens een betere bereikbaarheid van het' achterland erf een rechtstreekse toegang tot een afzetmarkt van miljoenen inwoners. De vaarverbinding wordt tevens interessant voor de zeevaart, want zelfs shortsea containerschepen moeten gebruik kunnen gaan maken van het Seine-Schel- dekanaal." Samenwerking onderwijs Hoewel Zeeland Seaports actief samen werkt met de Zeeuwse onderwijsinstellin gen is ZPPC zijdelings betrokken bij het project voor het logistieke instituut dat het havenbedrijf realiseert met de beide ROC 's. Daarnaast werkt de ZPPC samen met de ROC's en de HZ om een e-learning curriculum voor de binnenvaart op MBO en VMBO niveau te ontwikkelen. Dit helpt deze sector verder op de kaart te zet ten. Dat wordt wellicht doorgetrokken naar het HBO-niveau. Het ZPPC- bestuur nodigt de kennisinsti tuten ook altijd uit deel te nemen aan voor hen interessante buitenlandse reizen, waar in de Zeeuwse havens en havengerelateer- de bedrijven worden gepromoot. Grootse opzet "Via de gedrukte media en radio en tv- spots hebben wij de afgelopen maanden regelmatig de publiciteit opgezocht voor onze Open Havendag 2008, die in verge lijking met de editie van 2006 veel breder en dieper ingaat op de materie. Dat zal op 31 mei ongetwijfeld zijn vruchten afwer pen", besluiten Wim Vrijland en Alex Ne lis. Zeeland Port Promotion Council Postbus '1057 4388 ZH Oost-Soutburg T 0118 49 13 20 F 0118 47 88 33 E info@zppc.nl I uww.zppc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91