Zeeland Verbijstering na incestzaak TAX FREE stof(fen) tot nadenken 10 'Autoverzekeraars discrimineren ouderen' Zeeuwind boekt winst Gescheurd, verkleurd, versleten? Uitbreiding minicampings reden tot feest Vragen over brandstofprijzen in visserij fiets fünets Jeremiasse pzc Vrijdag 23 mei 2008 31 Moeder negeerde misbruik van dochter uit verlatingsangst. door Emile Calon middelburg - Zelfs ervaren politie mensen keken gisteren in de Mid delburgse rechtbank verbijsterd toen ze details hoorden van de in cestzaak die jarenlang plaatsvond in Oost-Souburg. Een 37-jarige man die zijn stief dochter vanaf haar zevende op uit- eenlopendemanieren seksueel mis bruikt. Een man die zijn vriendin bijna vanaf het moment dat ze sa menwonen bedreigt en mishan delt, soms tot het bewusteloze toe. Een man die die vriendin jaren lang betrekt bij of dwingt mee te doen met die sekspartijen. Een man die daar foto's en films van maakt. Een man die zijn stiefdoch ter en vriendin soms letterlijk uit bed trapt en een hele nacht op de knieën laat zitten omdat hij de seks niet goed vond. Een dochter die vanaf haar zevende tot haar veertiende elke nacht het bed moet delen met haar moeder en stiefvader. En een man die tegen over de rechters nauwelijks de in druk wekt dat hij echt spijt heeft van alles. Deze Souburgse incestzaak kent in Nederland zijn gelijke niet. Offi cier van justitie W. Smeenk zocht de afgelopen maanden dan ook vruchteloos in de handboeken naar vergelijkbare zaken om haar eisen te onderbouwen. Deson danks eiste ze niet de zwaarste straf omdat de man verminderd toerekeningsvatbaar is. Maar vijf jaar cel en tbs met dwangverple ging is volgens haar echt de onder grens. Tbs met voorwaarden, be pleit door de verdediging, is wat haar betreft onbespreekbaar. Deze Souburgse zaak is vooral zo bijzonder omdat de moeder (41) eerst zo'n opvallend inactieve en vervolgens actieve rol speelde bij 'Als een dochter zelfs geen hulp krijgt van haar eigen moeder, van wie dan?' het misbruik. Volgens eigen zeg gen was ze verbijsterd toen ze haar negenjarige dochter bovenop haar vriend aantrof Toen ze hem daar de volgende dag op aansprak bedreigde hij haar zo ernstig, zo vertelde ze, dat ze niet de moed had iemand te waarschu KAMPERLAND - Het was een symbolisch feestje, onder de Oosterscheldekering in Kamperland. Eigenaar Kees de Kam van minicamping De Kering (links) mag als een van de eerste uit de regio uitbreiden naar 25 eenheden. Wethouder Piet de Putter (WD, toerisme) van den haag - SGP TWeede-Kamerlid Bas van der Vlies heeft minister Verburg (CDA, visserij) vragen ge steld over de hoge brandstofprij zen waarmee kottervissers te ma ken hebben. Hij stelt ze naar aan leiding van berichten dat kotters aan de kant worden gehouden, al dan niet gedwongen door banken die de inname van brandstof niet langer financieel willen afdekken. De Staatkundig Gereformeerde Partij wil van de minister weten of ze erkent dat hoge brandstofprij zen en lage schol- en tongprijzen niet zonder meer gerekend kun nen worden tot het ondernemers risico. De SGP vraagt de minister of ze bereid is om in overleg met de platvissector te voorkomen dat oed geleide visserijbedrijven fail- iet gaan. Ook wil Van der Vlies veten of warme sanering en inno- ^tie perspectief bieden aan de kot- ■■visserij. wen. Ze negeerde lange tijd het misbruik van haar dochter om de laatste jaren, vanaf het moment dat het meisje twaalf was, mee te doen. In 2005 stapte die moeder naar de politie om de bijna dagelijkse mis handelingen aan te geven. Maar over de seks vertelde ze niets, zo dat haar dochter nog twee jaar werd misbruikt. Ze was, zo zei ze, te bang voor hem. Te bang dat ze haar dochter kwijt zou raken. En ook te bang dat ze hem zou verlie zen. Volgens gedragswetenschap pers heeft ze een extreme verla tingsangst. Desondanks vindt Smeenk dat de vrouw een forse straf moet onder gaan. „Want als een dochter zelfs niet de hulp krijgt van haar eigen moeder, van wie moet ze die dan krijgen?" Stoffeerderij Brouwer Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl door Jeffrey Kutterink den haag - Verzekeraars die aan oudere automobilisten weigeren om polissen te verkopen, maken zich schuldig aan leeftijdsdiscrimi natie. Dat stelt de Tweede-Kamer fractie van de SP. In vragen aan minister Donner (CDA, sociale zaken) wil SP-Ka- merlid Fons Luijben weten of de minister die mening deelt. Hij stelt de vragen naar aanleiding van een bericht gisteren in de PZC. Luijben vraagt Donner ook of het stellen van een bovengrens van 64 jaar acceptabel is. Noord-Beveland heropende de camping gistermiddag. Woordvoerder Adrie Boogaard van de Vereniging voor Kamperen bij de Boer prees het gemak waarmee de ge meente met de nieuwe regels omgaat. „Dat is in Veere wel anders." foto Willem Mieras VANAF HEDEN TOT EIND MEI DIJ INLEVERING VAN DEZE DON TASSEN EN KINDERZITJES: www.fietsplezier.nl goes Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier.nl vlissingen Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl door Ab van der Sluis GOES - Ondanks veel wind heeft coöperatieve vereniging Zeeuwind vorig jaar minder energie geleverd dan in 2006. De daling van de pro ductie was vooral het gevolg van langdurige stilstand van een aantal molens, in verband met proble men met de tandwielkasten. Niettemin sluit Zeeuwind 2007 af met een batig exploitatieresultaat van ruim 275.000 euro. Na aftrek van kosten voor verenigingsactivi teiten en de kosten van projectont wikkeling, blijft 120.000 euro over. Samen met de opbrengst van ver koop van de molens in Kats (168.000 euro) en de dividend uitkering van windpark Willem- Annapolder (145.000) komt het re sultaat over 2007 uit op 432.000 eu ro. Het bestuur van Zeeuwind stelt de leden voor om tien pro cent (26.471 euro) uit te keren als winst. Het restant wordt toege voegd aan het eigen vermogen. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79