Zeeland Klimgeit traint voor de Alpe d'Huez te koop' Weg kost veel meer RECLAME Gemeente doet beroep op ouders www.zeepoort.nl/pzc Rolluiken Zonwering DVZ Zonwering LEICHT Keukens DEGELIJK DESIGN VAN HOOG NIVEAU www.profiline.nl PZC Vrijdag 23 mei 2008 27 foto Ronald den Dekker Rudy de Klerk uit Hoedekenskerke gaat voor het goede doel proberen om acht keer de Alpe d'Huez te bedwingen. Rudy de Klerk wil in één dag 8 keer beruchte berg op fietsen. door David Duijnmayer HOEDEKENSKERKE - Hij heeft de Al pe d'Huez ooit wel een keer be klommen, maar dat is al vijftien jaar geleden. Op 5 juni gaat Rudy de Klerk uit Hoedekenskerke op nieuw de beroemde 'Nederlandse berg' op fietsen. Maar dan acht keer in één dag, als deelnemer aan de fietsactie Alpe d'HuZes. „Dit wordt zeker mijn zwaarste tocht ooit", zegt de 42-jarige Zeeuw, die al zijn halve leven 'op de fiets zit'. De Alpe d'HuZes is een actie met als doel het inzamelen van geld voor KWF Kankerbestrijding. Het Wethouder Jaap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) is niet onder de indruk van het verhaal van Schrier. „Het terrein is van de WBU, we gaan er vanuit dat men sen die daar een huis willen ko pen, goed worden voorgelicht. Bo vendien vinden we het logisch dat de WBU het project nu in de markt wil zetten." Ook Pieter Allewijn begrijpt niet wat Schrier beoogt. „Het is alle maal frustratie. Ik zou niet weten wie het moet stil leggen." H Volgens WBU-directeur Gert van 0 Kralingen hebben de lopende rechtszaken 'nul komma nul' in- V vloed op het project. „Het terrein V> is van ons en wij hebben met me- neer Schrier helemaal niets te ma kken." evenement was voor het eerst op 6 juni 2006, met 66 deelnemers, die zes keer de berg op- en afgin gen. Een jaar later was het 2007, en mochten 77 wielrenners het zeven keer proberen. En nu, in 2008, kunnen de fietsers de beklimming zes, zeven of acht keer doen. Elk jaar één beklimming erbij, hoe moet dat straks in, pak 'm beet, 2020? „Ergens ligt een grens na tuurlijk", zegt Rudy lachend. „Maar in 2006 dacht de organisatie ook al dat zes keer onmenselijk was. En toch heeft zo'n negentig procent het toen gehaald. Vorig jaar heeft ook een flink aantal de zeven gered. Ik ga dit jaar dus ge woon voor de acht keer. Ik denk dat dat voor heel veel professione le wielrenners al heel zwaar zou zijn. Maar opgeven is geen optie, is het motto van de actie." Rudy rekent het even voor: de be klimming is 12,5 kilometer lang, en stijgt daarbij elfhonderd meter. Dat betekent dat je na acht keer klimmen bijna negenduizend hoogtemeters hebt afgelegd. „En 'Op een gegeven moment krijg je geen vast voedsel meer naar binnen' dat zijn er een stuk meer dan in de zwaarste Tour de France etap pe", zegt Rudy. „Met de acht afda lingen erbij, fiets je in totaal twee honderd kilometer." Dat vergt een goede voorberei ding. Deze week is Rudy, die van zijn fietsmaten de bijnaam 'de klimgeit' heeft meegekregen, al vast aan het trainen in de bergen. Samen met zijn vrouw is hij op fietsvakantie aan de voet van de Mont Ventoux. „Die heeft onge veer hetzelfde stijgingspercentage als de Alpe d'Huez, maar is wel langer. Ik probeer zoveel mogelijk klimkilometers te maken." „Op de dag zelf is het belangrijk om heel veel te drinken, ook als je geen dorst hebt. Op een gegeven moment schijn je geen vast voed sel meer naar binnen te krijgen, dan is je lichaam te vermoeid. Dat heb ik zelf eerlijk gezegd ook nog nooit meegemaakt." Meer informatie is te vinden op www.opgevenisgeenoptie.nl vrijdag en zaterdag: Zeebonk lekker meergranenbroodje nu voor 0^75 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J,D. van Mellestraat 32 (Soes«tel.(0113') 21 56 14 UW WARME BAKKER KRUININGEN - De gemeente Rei- merswaal roept ouders van kinde ren die gebruik maken van de speeltuintjes op om overlast te hel pen voorkomen. De gemeente krijgt regelmatig meldingen van omwonenden over overlast. Het gaat om vernielingen en oneigen Kompleet geleverd en gemonteerd Ruime korting voor doe-het-zelvers Hoofdstraat 51 Kruiningen Telefoon (0113)21 1645 Mortiereboulevard 3A - M'burg www.leichtkeukensmiddelburg.nl GOES - Het plan om een weg aan te leggen in de polder tussen de Kattendijksedijk en Goes wordt dik vier ton duurder. Daarmee komt het project uit op anderhalf miljoen euro. De tegenvaller is onder meer ont staan door een verkeerde kostenra ming. In opdracht van de gemeen te Goes bereidt het waterschap Zeeuwse Eilanden momenteel het nieuwe tracé voor. Het betaalt deels mee, maar van de meerkos ten maximaal 30.000 euro. Goes wil auto's en fietsers op de Kattendijksedijk scheiden. Halver wege de dijk - ter hoogte van de Schellemoerswegeling - gaat het autoverkeer straks de dijk af om over een verbrede Bredeweg (nu een smal landbouwweggetje) naar Goes te rijden. Fietsers blijven op de dan deels autovrije Kattendijk sedijk. Overigens moet de Raad van State zich nog uitspreken over zienswijzen van natuur- en mi lieuorganisaties. Ze zijn tegen de nieuwe weg, omdat die door een broedgebied van weidevogels (ze broeden op akkers) loopt. Wij verzorgen uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, cursus of vergadering "Amicitia" Schimmeipenninckstraat 14 4481 AH Kioetinge tel. (0113)21 65 65 b.g.g. (0113)21 10 38 email info@amicitia-kloetinge.nl www.amicitia-kloetinge.nl lijk gebruik van speeltoestellen, maar ook wordt er vaak gevoet bald in speeltuintjes waar speeltoe stellen staan. Daardoor komen bal len in tuinen en blijven kleinere kinderen weg. Door ouders aan te spreken, hoopt de gemeente dat de overlast afneemt. een vrijblijvend advies Bel(0113) 671 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75