Borsele moet zich op krimp voorbereiden 'Huizen Krabbendijke te snel Aan een halve, nieuwe heup heeft Jimmy niks Bruiloft Tempur®-dealer ffcMPÜR Kledinginzameling Wereldwinkeldag Jeugdorkest in Kapelle Mandolineconcert Reddingsdemonstratie op Banjaardstrand 26 I Vrijdag 23 mei 2008 PZC Jimmy (midden) uit Gambia krijgt een nieuwe heup als het drie Wilhelmina dorpenaren lukt tien mille te vergaren. foto Adri Dalebout Wilhelminadorpenaren zamelen geld in voor operatie Gambiaan. door Frank Balkenende wilhelminadorp - De teller staat op 5000 euro. Dat is net genoeg voor een halve heupoperatie. En daarmee kan de Gambiaanse Jim my (22) nog niet lekker lopen. „We hebben nog eenzelfde bedrag nodig om Jimmy een nieuwe heup te bezorgen", zegt Jan Dale bout uit Wilhelminadorp. Jan, zijn vrouw Adri en Henk Hoo- gerland uit het kanaaldorp schra pen al anderhalf jaar lang geld bij elkaar voor Jimmy's noodzakelijke operatie. Daarvoor hebben ze een stichting opgericht. Deze week heeft het Goese college van burge meester en wethouders een duit in het zakje gedaan: 250 euro. „Zijn we blij mee", zegt Jan. „We proberen dit jaar echt die benodig de 10.000 euro op tafel te krijgen." Hoe kennen ze Jimmy? Het ver haal is klassiek. Jan en Adri boek ten een zonvakantie naar Gambia. Ze kwamen eerst in contact met Lamien, een neef van Jimmy. „Die nodigde ons thuis uit en daar trof fen we Jimmy, een innemende, vrolijke jongen, maar met de verve lende ziekte van Perthes." De kwaal komt erop neer dat er te weinig bloed naar de heupkop vloeit. Jimmy leed er als kind aan. De ziekte van Perthes komt vooral voor bij kinderen tussen de twee en dertien jaar. De ziekte duurt ge middeld twee tot drie jaar. Pijn in de heup, bovenbeen en knie en moeilijk kunnen lopen, zijn de symptomen. Jimmy loopt nu mank. Zijn ene been is drie cen timeter korter dan het andere. Zijn toestand verergerde toen hij zes jaar terug bij een potje voetballen zijn heup zwaar blesseerde. Eigen lijk kan alleen een operatie, waar bij een nieuwe heup wordt aange bracht, hem weer echt mobiel ma ken. „Als er niks aan gedaan wordt, ver groeit alles ook. Je ziet het nu al aan zijn voet", zegt Jan Dalebout. Vandaar dat er geld wordt gesprok keld voor een operatie in een zie kenhuis in Sint Niklaas, dat tot nu toe de ingreep het goedkoopst kan verrichten. Heel hard loopt de fondswerving niet. „Aan het begin van zo'n actie storten veel mensen uit het dorp iets. Daarna ga je langs particulie ren en bedrijven, alleen ben je daar de zoveelste in de rij. Er zijn immers talloze acties voor goede doelen. Tja, en dan vang je nogal eens bot." Het gaat niet met duizendjes tege lijk, maar met tientjes. „We heb ben wel een benefietavond gehad begin dit jaar, waar verschillende artiesten zich voor hebben inge zet. Dat heeft wel aardig wat opge leverd. Op de Polderdagen ston den we met een rommelmarkt, en ja, dat levert natuurlijk geen grote bedragen op." Toch wil het drietal uit Wilhelmi nadorp dit jaar het geld voor de operatie binnenhalen. Fysiothera peut Jo Hasevoet uit Wolphaarts- dijk heeft al toegezegd gratis revali- datiebehandelingen te geven. „We hebben nog wat brieven verstuurd en voor de rest moeten we nog wat uit de hoge hoed zien te tove ren. Gaat wel lukken, hoor." Stichting Jimmy Westhavendijk 24-26 Wilhelminadorp 0113-211187 rek.nummer 1261.65.645 kijk ook op www. .nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00 - 17:00 Za: 10:00-16:00 Zorgen over behoud voorzieningen in kleinste dorpskernen. door Harmen van der Werf heinkenszand - Borsele moet zich alvast voorbereiden op een daling van het aantal inwoners. De Bor- selse gemeenteraad heeft dit onder werp gisteren vastgesteld als speer punt voor toekomstig beleid. Voor al het behoud van voorzieningen in de vele kleine kernen in Borsele baart raadsleden zorgen. Tussen nu en 2030 krijgen zes van de dertien gemeenten in Zeeland te maken met krimp, blijkt uit het recente onderzoek 'Onverkende pa den' van de provincie. Borsele zit bij die zes gemeenten met dalend inwonertal. Voorspeld wordt dat Borsele in 2030 tweeduizend zie len minder telt dan in 2007, toen Borsele meer dan 22.000 inwoners had. Ter vergelijking: Goes zou er zesduizend bij krijgen. De 'negatieve' ontwikkeling voor Borsele kwam gisteren ter sprake in de Borselse raad. Al te panieke rig werd er niet op gereageerd. „Maar we moeten er wel alert op zijn", gaf CDA-raadslid Ad Schenk aan. Hij maakt zich met name zor gen over de toekomst van voorzie ningen in de kleinste Borselse dor pen. Het kost de gemeente al veel moeite om die overeind te hou den, zoals in 2006 in Nisse bleek. De speelzaal dreigde er gesloten te worden, omdat er te weinig peu ters kwamen. Borsele sprong finan cieel bij en redde zo de peuter speelzaal. De gemeente steekt ook jaarlijks geld in kleine nevenvesti gingen van basisscholen. Borsele kan het hoofd nog boven water houden, maar de vraag is of Borsele heeft in 2030 tweedui zend inwoners minder, voorspelt de provincie. De Borselse raad wil er alles aan doen voorzienin gen in de dorpen te behouden. dit bij de voorspelde daling van het inwonertal mogelijk blijft. Vol gens Schenk zijn 'slimme oplossin gen' nodig. Hij noemde als moge lijkheid het combineren van de peuterspeelzaal met groep één van de basisschool. Zijn CDA-collega Peter van den Dries tekende daar bij overigens aan dat 'niet alleen naar de kwantiteit moet worden gekeken, maar ook naar de kwali teit'. „Het is de vraag of een basis school met minder dan dertig leer lingen wel zo goed is." Schenk viel hem niet bij. „Het is de taak van de onderwijsinspectie daarop te letten. De school in Ellewoutsdijk met ruim twintig leerlingen doet het bijvoorbeeld prima." John Huige (PvdA) ondersteunde het pleidooi van Schenk om de da ling van het inwonertal en de ge volgen daarvan te volgen. „Het is in ons voordeel dat een fors aantal plattelandsgemeenten eerder met krimp worden geconfronteerd. Wij kunnen daarvan leren." kapelle - Dorcaswerkgroep De Be- velanden houdt morgen van 9.00 tot 11.30 uur de jaarlijkse kledingin zameling in Kapelle en Biezelinge. De locaties zijn: Petrakerk aan de Goessestraatweg 18 en de christe lijk gereformeerde kerk aan de Bie- zelingsestraat 6. tholen - In de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat in Tholen houdt de wereldwinkel morgen een open dag van 12.00 tot 17.00 uur. Films worden vertoond. Er is een markt met onder meer tweedehands boe ken. Thoolse ontwikkelingsstich tingen presenteren zich en vanaf twee uur treedt het Cultikoor op. kapelle - Het Schouwse jeugdor kest en het negentig stemmen ster ke koor Cantate Deo Amersfoort geven morgen vanaf 19.30 uur een concert in de grote kerk in Kapelle. Entree vijf euro, tot twaalf jaar één euro. Opbrengst is voor Zeeland helpt vluchtelingen in Colombia. kruiningen - Twee mandoline-or kesten geven morgen vanaf 20.00 uur een concert in de Johannes- kerk in Kruiningen: het Eerste Schiedamse Mandoline Orkest en het Kruiningse Excelsior. Op het repertoire staan onder meer ba rok- en volksmuziek. Toegang 7,50 euro, tot twaalf jaar vijf euro. Wemeldinge Wilhelminastraat 33 telefoon (0113) 62 13 19 AANBIEDING Zie-zo broeken 7lengte 307. KORTING! Stationsplein - 4461 HP Goes T (0113) 23 00 85 kamperland - De reddingsbrigade op het Noord-Bevelandse Ban jaardstrand geeft morgen in het ka der van de Week van de Zee een demonstratie. De demonstratie be gint om twee uur 's middags en duurt drie kwartier. Zondag is op het strand bij Oostkapelle in het kader van de Week van de Zee vanaf elf uur een familie-excursie. Een gids vertelt over het leven in de zee en de Eerste Hulp bij Zoog dieren laat zien wat ze doet. Ondernemer denkt dat bouwproject nog kan sneuvelen in rechtzaal. door Luc Oggel krabbendijke - Door vandaag mee te werken aan het officiële begin van de verkoop van woningbouw project Hof Lodijke op het oude veilingterrein in Krabbendijke, zet de gemeente Reimerswaal aspi rant-kopers op het verkeerde been. Dat zegt Omert Schrier van het gelijknamige transportbedrijf in Rilland. Schrier heeft nog drie rechtszaken lopen tegen de vorige eigenaren van het terrein, Pieter en Martin Allewijn. De uitkomst daarvan kan gevolgen hebben voor de bouwplannen, stelt hij in een brief aan B en W. Wethouder Jaap Sin- ke en de ontwikkelaar, de Walcher- se Bouw Unie (WBU), voorzien geen problemen. Schrier zat tot augustus 2005 zelf als huurder met zijn bedrijf op het veilingterrein. Een aantal jaren eer der had hij het complex willen ko pen, maar toen de zaak zo goed als rond was, verkocht de toenmalige eigenaar het aan Allewijn. Volgens Schrier zou Allewijn over voorken nis hebben beschikt en ook gewe ten hebben dat het terrein op de nominatie stond voor woning bouw. Om het complex aan een projectontwikkelaar te kunnen ver kopen, heeft Allewijn de huurover eenkomst op onrechtmatige gron den beëindigd, zo beweert Schrier. Pieter Allewijn noemt de aantijgin gen 'verzinsels'. „Het is allemaal netjes gegaan, zwart op wit. Schrier kreeg het indertijd ge woon niet rond." Het terrein is in middels in handen van de WBU en ook de samenwerkingsovereen komst met de gemeente is al bijna een jaar geleden ondertekend. Desondanks lopen er nog steeds drie rechtszaken, die volgens Schrier gevolgen kunnen hebben voor huizenkopers. „De gemeente gaat daaraan voorbij en houdt de mensen voor de gek." Nog lopende rechtszaken kun- nen volgens ondernemer Omert Schrier van invloed zijn op de be bouwing van het voormalig vei lingterrein in Krabbendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74