Zeeland PZC Groenlinks wil extra theaterzaal Goes steekt jaarlijks tien mille in hygiëneproject Afrikaans land SPORT BEVELANDEN-THOLEN 35 25 33 Tractor gestolen bij Rilland deze zomer Laatste fase van Over de Dijk PZC Koekje Groene sarcofaag Vrijdag 23 mei 2008 Goese rockband Sense Forward leert dingen weg te laten Examenkandidaten vmbo woedend op hun wiskundeleraren Tip? redgoes@pzc.nl Fractie oppert flink te investeren in Bleekveld als Goese cultuurplein. door Frank Balkenende goes - Groenlinks wil het Goese Bleekveld omtoveren tot een cul tuurplein. Nu is het college van B en W dat ook al van plan, alleen gaat Groenlinks een stap verder. Bijna alle culturele instellingen moeten er te vinden zijn. Ze kun nen dan makkelijker samenwer ken, denkt de fractie. De fractie oppert ook een kleine theaterzaal (tweehonderd stoelen) vast te bouwen aan de noordzijde van het Bleekveld, dus aan of naast theater De Mythe. Op die plek heeft het college woon-werk- huizen gepland, maar dat idee zal dan moeten vervallen, realiseert Groenlinks zich. Voor de kunstuitleen en galerie Van den Berge is het oude gemeen tearchief een mooie plaats, denkt de fractie. Die twee instellingen huizen nu in het Cultuurhuis, dat een geheel vormt met theater De Mythe. Saillant detail: galerie Van den Berge en kunstuitleen zaten voorheen in het gebouw van het gemeentearchief. De Zeeuwse Muziekschool, die nu in de villa aan de Van der Spiegel straat zit, moet ook naar het oude archief aan het Bleekveld komen. Daarin is eveneens plek voor hore ca en 'cultuur-gerelateerde' detail handel. Ook de openbare biblio theek, nu gevestigd aan de Oost- wal, hoort thuis aan het cultuur plein, net als balletstudio Free, vindt de fractie. pn Bal bijna alle culturele voorzienin- gen samen aan het Goese Bleek veld. Bouw ook een extra thea terzaal. Zo ontstaat een levendig cultuurplein, denkt GroenLinks. De Goese fracties hebben voor de begroting 2009 een wensenlijstje ingediend. Daarbij heeft Groen Links haar opzet voor een cultuur plein op het Bleekveld vervat in een korte notitie. Dat vormt een blauwdruk van de ideeën die bij het college leven over de invulling van het Bleekveld als de bouw van de parkeergarage klaar is. Uiteraard zal het plan van Groen Links meer kosten dan het college voor ogen heeft. GroenLinks meldt in de notitie ook niet hoe veel het plan ongeveer kost en waar dat geld vandaan moet ko men. Vooral de bouw van een extra theaterzaal zal een lieve duit kos ten, evenals de aankoop van het voormalige gemeentearchief, dat aan de achterzijde aan het Bleek veld grenst. Dat beeldbepalende gebouw had de gemeente verkocht. De eige naar, een horeca-exploitant, is in middels failliet verklaard. Momen teel gebruikt de BAM een deel van het pand als kantoor tijdens de bouw van de parkeergarage. De fractie denkt dat met haar op zetje het plein wel gaat bruisen, ze ker als je het tot 'vergunningsvrije cultuurzone' verklaart. rilland - Aan de Oude Rijksweg in de directe omgeving van Ril land is tussen woensdagmiddag kwart over vijf en gisterochtend kwart voor zeven een tractor gesto len. De tractor werd gebruikt bij werkzaamheden aan de weg en stond afgesloten langs de Oude Rijksweg geparkeerd. De waarde van de tractor bedraagt volgens de politie enkele tienduizenden eu ro's. Het gaat om een groene trac tor met gele velgen. Alles draait om Spo(r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl kapelle - Dat de leerlingen van het Groen Colle ge Goes over creativiteit beschikken, werd gister avond nog maar eens bevestigd. Voor het eerst werden hun rouwarrangementen in rouwcentrum Peter Butler in Kapelle geëxpo seerd. De creaties liepen uiteen van kransen tot een bloemstuk in de vorm van een sarcofaag. „Ze laten graag zien wat ze kunnen", aldus docente Janneke Haaksman. foto Willem Mieras door Frank Balkenende goes - Goes steekt geld in verbete ring van sanitaire- en drinkwater voorzieningen in een nog te kie zen Afrikaanse stad of dorp. De ko mende acht jaar zet de gemeente daarvoor elk jaar 10.000 euro op zij, in totaal dus 80.000 euro. Goes is sinds dit jaar Millennium gemeente, waarmee ze belooft zich in te spannen voor klimaatver- :etering, armoedebestrijding en ontwikkelingssamenwerking. In 2009 staat bovendien alles in Goes in het teken van het Afrikajaar. „Daarom willen we ons geld ook steken in een nog te kiezen Afri kaanse stad, dorp of regio", zegt wethouder Sophie van 't Westein de, die een koppeling van millen niumdoelen en het Afrikajaar lo gisch vindt. Overigens is eerder Burkina Faso genoemd. Goes zou ervoor kunnen zorgen dat scholen waterleidingen en sanitair krijgen. Het is tevens een kans om het Goe se voortgezet onderwijs via dit pro ject te betrekken bij het Afrikajaar. Goes wil met het deelproject aan haken bij het )aar van de Sanitatie van de Unie van Waterschappen en de rijksoverheid. Bedoeling is in Zeeland samen te werken met waterschap Zeeuwse Eilanden, dat ook nog geen project heeft geselec teerd. heinkenszand - De laatste fase van nieuwbouwwijk Over de Dijk in Heinkenszand komt eraan. Het Borsels college van B en W heeft het plan hiervoor goedgekeurd. Er komen in totaal zeventig huizen, waaronder een aantal C02-neutra- le oftewel 'klimaatvriendelijke' wo ningen. Een jongerenontmoetings- plek (jop) zal weg moeten, als de nieuwbouw begint. De uitvoering van de laatste fase loopt tot 2012, maar de gemeente verwacht dat die sneller is afgerond. z^wS!!Z!3kZ23*i Tip? redactie@pzc.nl Om de snoepzucht van haar kroost - haar zoon in het bijzon der - enigszins te beteugelen had die Zierikzeese moeder een snood plan gesmeed. Ze zou zoonlief confronteren met diens slechte ge woonte om met enige regelmaat een flinke graai in de koektrom mel te doen. Dus ging er een briefje bovenop de koekjes - bok- kenpoten in dit geval - met de waarschuwende tekst 'Deze koek jes zijn geteld'. Groot was moe ders nieuwsgierigheid de volgen de dag of haar subtiele hint ge holpen had. Niet echt, zo bleek. Haar briefje was verdwenen. Er voor in de plaats lag een onthut sende mededeling: 'Het zijn er nu twee minder'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73