Politieke kleur van de tsïl ars d Jj Schot in verbouwplan watersnoodmuseum Alleen een nieuwe heup kan Jimmy weer echt mobiel maken Fizi herbergt heksen en vriendinnen ■Ai% Tempur®-dealer 0 Burgemeester dient ontslag ii 26 Vrijdag 23 mei 2008 PZC wffiÊÊmTT M p I W I j ZIERIKZEE - Van oh zo herkenbare heksen tot verscheurde vriendinnen van jongens op vredesmissie. Bij gebrek aan theater op eigen bodem was gister avond een selectie van het Eenakterfestival te zien in het Zierikzeese film theater Fizi. Dutchies van De Ambitiegroep uit Renesse wordt zaterdag nog maals opgevoerd: vanaf 19.45 uur in het dorpshuis van Serooskerke. foto Marijke Folkertsma Burgemeester Jack Asselbergs gaat op 1 januari met vroegpensioen. Over twee tot drie weken mogen belangstellenden solliciteren naar zijn baan. En ja, enkele namen zingen al rond. door Ton van den Nouweland Het gaat hem aan het hart en natuurlijk wil hij de beste bur gemeester voor Schouwen-Duive- land. „Maar persoonlijk maakt het mij niet uit wie me opvolgt." Twee dingen wil Jack Asselbergs er nog over kwijt. Dat is om te beginnen dat het lidmaatschap van een poli tieke partij van geen belang meer is in de procedure die tot een be noeming moet leiden. „Je ziet de laatste tijd de meest verrassende kleurveranderingen van gemeen ten. Vertrouwenscommissies kij ken nog alleen naar de kwaliteit van de kandidaat." En verder is het Asselbergs opge vallen dat de minister van Binnen landse Zaken nooit meer afwijkt van de voordracht die de gemeen telijke vertrouwenscommissie heeft gedaan. Schouwen-Duiveland is nog lang niet zo ver. Dinsdag zegde Assel bergs zijn baan op. Naar verwach ting wordt over twee tot drie we ken de vacature geopend. En hoe wel Asselbergs het 'volstrekt zin loos' vindt om te speculeren, vol gen hieronder - uiteraard zonder medewerking van Asselbergs - en kele namen van mensen die in po litieke en bestuurlijke kringen wor den genoemd. Dan is daar allereerst oud-minister Sybilla Dekker. Deze CDA-politica was in de race voor het ambt in Wassenaar en er zijn veel overeen komsten tussen beide gemeenten. Mevrouw Dekker kent partijge noot en ex-collega Karla Peijs goed. Dat zou kunnen helpen, maar Dekker is inmiddels 66 jaar en dat kan een probleem zijn. In PvdA-kringen gaat de naam van oud-gedeputeerde Gert de Kok al een tijdje over de tong als het gaat om de post Schou wen-Duiveland. Deze 51-jarige bur gemeester van Drimmelen ligt overhoop met een groepje 'rigide' ambtenaren en heeft naar verluidt heimwee naar Zeeland. Drimme len telt 27.000 inwoners, dus voor De Kok zou Schouwen-Duiveland een promotie zijn. Wat ook vóór De Kok pleit is dat zijn partij, de PvdA, hier al de grootste partij is. De burgemeester van Bodegraven heet Jan Pieter Lokker. Deze 59-ja- rige CDA'er komt van Schou wen-Duiveland en is nog steeds vrijwel elk weekend te vinden in zijn Westenschouwense woning. Lokker was gedeputeerde in Utrecht en werd in 2007 benoemd in Bodegraven. Lokker publiceerde nog tot 1999 artikelen over Schou wen-Duiveland. In Bodegraven is hij waarnemer. Genoemd wordt ook de 58-jarige Piet Zoon. Deze in Zierikzee gebo ren VVD'er is burgemeester van het Gelderse Hattem. De kans dat hij solliciteert, is echter miniem. Eind maart is hij voorgedragen voor het burgemeesterschap van Raalte. Naar verwachting wordt hij rond de zomer benoemd. Wel genoemd maar niet beschik baar zijn: Marga Vermue, wethou der in Borsele: werd het niet in Noord-Beveland en begint er niet meer aan, Cees van Liere: meele vend ex-Bruënaar, maar gepensio neerd en Ger van de Velde: de bur gemeester van Goedereede wil na 'Nobelgate' niet meer terug in de Schouwse politieke arena. Kritiek Rijksdienst voor de Monumentenzorg deels genegeerd. door Piet Kleemans OUWERKERK - Wat de gemeente Schouwen-Duiveland betreft kan de - ingrijpende - verbouwing van het watersnoodmuseum in Ouwer- kerk van start. Hoewel zowel de ge meentelijke monumentencommis sie als de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg bezwaren hebben tegen onderdelen van het plan, wil de gemeente de bouwvergun ning verlenen. Met de verbouwing is een bedrag van 2,9 miljoen euro gemoeid. De verbouwing van de caissons waarin het museum gevestigd is, wordt een megaklus. Om de beton nen kolossen geschikt te maken voor het gebruik als museum - dan wel expositieruimte - moet er heel wat gebeuren en daarbij mag ook de veiligheid niet uit het oog verloren worden. De gemeente is wettelijk verplicht om in de caissons brandslanghaspels aan te brengen en vluchtdeuren. Dit tot groot verdriet van de ge meentelijke welstand- en monu mentencommissie. Die heeft tegen deze onderdelen bezwaar aangete kend, maar dat legt de gemeente naast zich neer. Wel wordt gepro beerd de zichtbaarheid van de vluchtdeuren minimaal te maken. De kritiek van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg dat de ver bouwing de authenticiteit van de caissons teveel aantast, legt de ge meente ook naast zich neer. De plannen, zo stelt de gemeente, zijn al op een heleboel punten aange past om tegemoet te komen aan de wensen van de Rijksdienst en er wordt alleen maar geboord en gezaagd als dat strikt noodzakelijk is. Aan het dringende verzoek om caisson vier - waar straks leven met water en natuur centraal staat - zo puur mogelijk te laten, wordt in de visie van de gemeente vol doende tegemoet gekomen. Zo wordt er een verhard looppad ge maakt langs de geëxposeerde stuk ken; de rest blijft zichtbare zand- vloer. Ook worden de presentaties niet in de nissen ingebouwd, maar als object in de ruimte opgesteld. Slotconclusie van de gemeente is dat de gevraagde bouwvergunning verleend kan worden. 1^ Schouwen-Duiveland ziet in de bezwaren van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg geen reden het watersnoodmuseum bouwvergunning te weigeren. kijk ook op www. .nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00 - 17:00 Za: 10:00-16:00 Hoe komt een gemeente aan een nieuwe burgemeester? y) Commissaris v.d. Koningin geeft advies aan gemeente over procedure. Afspraken over o.a. tijdschema en eventueel referendum. Gemeenteraad stelt vertrouwenscommissie samen. Commissaris v.d. Koningin spreekt kandidaten, maakt een selectie en legt die voor aan vertrouwenscommissie. Gemeenteraad stelt profielschets op en geeft die aan Commissaris v.d. Koningin. Vacature wordt opengesteld. Kandidaten sturen brief naar Commissaris v.d. Koningin. Wilhelminadorpenaren zamelen geld in voor operatie Gambiaan. door Frank Balkenende WILHELMINADORP - De teller staat op 5000 euro. Dat is net genoeg voor een halve heupoperatie. En daarmee kan de Gambiaanse Jim my (22) nog niet lekker lopen. „We hebben nog eenzelfde bedrag nodig om Jimmy een nieuwe heup te bezorgen", zegt Jan Dale bout uit Wilhelminadorp. Jan, zijn vrouw Adri en Henk Hoo- gerland uit het kanaaldorp schra pen al anderhalf jaar lang geld bij elkaar voor Jimmy's noodzakelijke operatie. Daarvoor hebben ze een stichting opgericht. Hoe kennen ze Jimmy? Het verhaal is klassiek. Jan en Adri boekten een zonvakan tie naar Gambia. Ze kwamen eerst in contact met Lamien, een neef van Jimmy. „Die nodigde ons thuis uit en daar troffen we Jim my, een innemende, vrolijke jon gen, maar met de vervelende ziek te van Perthes." De kwaal komt erop neer dat er te weinig bloed naar de heupkop vloeit. Jimmy leed er als kind aan. De ziekte van Perthes komt vooral voor bij kinderen tussen de twee en dertien jaar. De ziekte duurt ge middeld twee tot drie jaar. Pijn in de heup, bovenbeen en knie en moeilijk kunnen lopen, zijn de symptomen. Zijn ene been is drie centimeter korter dan het andere. Eigenlijk kan alleen een operatie, waarbij een nieuwe heup wordt aangebracht, hem weer echt mobiel maken. „Als er niks aan ge daan wordt, vergroeit alles ook", zegt Jan Dalebout. Vandaar dat er geld wordt gesprokkeld voor een operatie in een ziekenhuis in Sint Niklaas, dat tot nu toe de ingreep het goedkoopst kan verrichten. Stichting Jimmy Westhavendijk 24-26 Wilhelminadorp 0113-211187 rek.nummer 1261.65.645 Gert de Kok (rechts) wordt geïnstalleerd als burgemeester van Drimmelen. Sybilla Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64