Regen van klachten in meubelbranche Binnenland Depot voor levering antigif geopend Alle planten en dieren op internet Blokkade creditcard na laden kinderporno CE BESUYEN De Swaan trots op PC Hooft-prijs "EEN OPTICIEN DIE JE AOW ER DOORHEEN JAAGT? DAAR ZAKT JE BRIL VAN AF!" Militair komt om bij oefening www.maatgarant.nl Maat Consumentenautoriteit treedt op tegen keuken en meubelzaken. den haag - De Consumentenauto- riteit gaat dit jaar optreden tegen keukenhandelaren en meubelza ken. Uit klachten die bij de waakhond zijn binnengekomen, blijkt dat de ze bedrijven het niet zo nauw ne men met de algemene voorwaar den. Klanten worden vooral benadeeld door de lange levertijden, gebrekki ge garantie en het forse bedrag dat mensen vooruit moeten betalen. Consumenten die een keuken of bankstel kopen, krijgen vaak am per tijd om een klacht in te die nen. Ook schuiven de bedrijven ten onrechte hun aansprakelijk heid af door zich in de algemene voorwaarden in te dekken. De Consumentenautoriteit vindt de regen van klachten voldoende den haag - Socioloog Abram de Swaan heeft gisteren in Den Haag de PC Hooft-prijs voor zijn essays in ontvangst genomen. „Laat ik er maar voor uitkomen: ik ben heel trots op mijn bekroning." De Swaan relativeerde de prijs wel een beetje: „Ik besef ook wel dat zo'n bekroning iets heeft van een tombola. In de afweging spelen zo veel en zulke verschillende overwe gingen mee, dat de uiteindelijke keuze van de jury onvoorspelbaar is." Het feestvarken ziet de toe komst van het essay wat somber- tjes in, vertelde hij: „Het voortbe staan van de gehele Nederlandse essayistiek ligt in handen van hooguit een dozijn redacteuren." Dag- en weekbladen hebben er im mers steeds minder aandacht voor. reden om de keuken- en meubel branche stevig onder de loep te ne men, kondigde directeur Marije Hulshof gisteren aan bij de presen tatie van het eerste jaarverslag. Afgelopen jaar verrichtte de autori teit een vergelijkbaar onderzoek naar firma's in wit- en bruingoed. Er werden dertien ketens onder zocht met in totaal 490 filialen. Op één na bleken alle elektronica zaken onredelijke voorwaarden aan hun klanten te stellen. Sinds dien hebben vijf ketens hun voor waarden aangepast, zeven zijn daar nog mee bezig. De Consumentenautoriteit dook vorig jaar ook in de verkooppraktij ken van webwinkels, telemarke- tingbedrijven en aanbieders van 'gratis' ringtones. Daarbij kwamen vele misstanden aan het licht. Zo kregen mensen spullen opge drongen die ze helemaal niet wil den en werd er valse of onjuiste in formatie verstrekt. „Waar we prik ken, is het mis", zei Hulshof in door Floor Ligtvoet den haag - De populariteit van slangen, schorpioenen en spinnen als huisdieren leidt tot meer slacht offers van giftige beten. Gisteren is in Bilthoven het Natio naal Serum Depot geopend om snel antigif te kunnen leveren. Zonder behandeling met een anti gif kan een beet of steek dodelijk zijn. Het Nationaal Vergiftigingen Infor matie Centrum (NVIC) krijgt jaar lijks zo'n twintig meldingen bin nen van giftige beten. Dat is het dubbele van tien jaar ge leden, zegt Antoinette van Riel van het NVIC. De meeste slachtoffers zijn vol- een toelichting. Volgens de direc teur nemen bedrijven het niet zo nauw met de regels uit slordigheid of soms zelfs pure slechtheid. Huls hof stelt dat bedrijven die de Con sumentenautoriteit op de vingers tikt, meestal snel hun zaakjes op orde hebben. Naast op keukenhandelaren en meubelzaken richt de Consumen tenautoriteit komend jaar ook haar pijlen op reisbureaus die geen lid zijn van het garantiefonds. Zij zijn met 130.000 reizen per jaar goed voor een omzet van bijna 400 miljoen euro. Hulshof: „Het kan nu nog voorkomen dat een fa milie in Afrika zit en de reisorgani satie failliet gaat. Hoe kom je dan thuis? Wij willen die bureaus dwingen garantie te geven." IT* Lange levertijden, slechte garan- tie en hoge aanbetalingen: klach ten over de keuken- en meubel branche zetten de Consumenten- autoriteit aan tot actie. gens haar mensen die de beesten als huisdier houden of mensen die gebeten worden door adders in het wild. Schorpioenen en slangen komen vooral vanuit Zuid-Amerika naar Nederland, giftige spinnen zoals de zwarte weduwe komen uit Noord- en Midden-Amerika. Slachtoffers moeten na een gifbeet met spoed in het ziekenhuis wor den behandeld, anders maken ze kans erg ziek te worden en zelfs te sterven. Voorheen waren behandelaars ge heel afhankelijk van dierentuinen om het antigif geleverd te krijgen. Die waren, vooral in de avondu ren, vaak niet te bereiken. Minister naar Bonn om terugloop van diverse soorten te stoppen. leiden - Terwijl in het Duitse Bonn een internationale conferen tie is over biodiversiteit, opende minister Gerda Verburg (Natuur) gisteren in Leiden het Nederland se soortenregister. Nederland heeft nu een naamlijst van alle voorkomende dieren en planten en stelt die via internet be schikbaar. Het soortenregister wordt aange sloten op een mondiale encyclope die op internet. In totaal komen er 35.116 soorten dieren, schimmels en planten op de internetpagina voor met 7500 foto's. De minister vindt het register van belang en ze hoopt dat er ook een Nederlands Centrum voor Biodi versiteit komt. Volgens Verburg is het meer dan een morele plicht zorgvuldig om te gaan met de natuur. „Steeds meer worden we ons ervan be wust dat de natuur ons beter kan helpen dan chemische bestrijdings middelen." De bewindsvrouw gaat volgende week naar Bonn om mee te praten over de mogelijkheden om het ver lies van planten- en diersoorten te stoppen. Eerder is afgesproken dat de terugloop in 2010 zou moeten stoppen, maar dat gaat niet luk ken. Nederland heeft nu een naamlijst van alle voorkomende dieren en planten en stelt die via internet be schikbaar. www.nederlandsesoor- ten.nl. pzc Vrijdag 23 mei 2008 5 Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl 8jgggg8g8gB8BBBS GA TOCH METEEN NAAR SPECSAVERS De meeste mensen boven de zestig hebben een bril nodig en vaak met dure varifocale glazen. Bij Specsavers houden we hier rekening mee. Professionele oogzorg moet volgens ons immers betaalbaar blijven. Als 60-plusser krijgt u bij aankoop van een montuur vanaf 99.- maar liefst 50% korfing op PENTAX standaard varifocale glazen! Loop eens binnen of maak vandaag nog een afspraak voor een gratis professionele oogtest. Kijk op www.specsavers.nl voor uw dichtstbijzijnde Specsavers filiaal. :i glasoplics gelden vaste toeslagen. Gel :l andere aanbiedingen. oirschot - Een 43-jarige onderoffi cier van de Koninklijke Land macht is in de nacht van woens dag op donderdag omgekomen tij dens een nachtelijke oefening op de Oirschotse Heide. De Tilburger kwam onder een pantservoertuig terecht. Tijdens de oefening kwam een pantser voertuig vast te zitten. Het slachtof fer stond achter de pantserwagen om te helpen bij het losrijden van het voertuig. De man kwam door nog onbekende oorzaak onder de wagen terecht en werd overreden. De Koninklijke Marechaussee on derzoekt hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren. Bij een oefening op de Lünerbur- gerheide in Duitsland raakten gis teren door een ongeval met een pantservoertuig drie Nederlandse militairen gewond. Zij zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Een woordvoerder van Defensie kon niet zeggen wat precies de toe dracht van het ongeval is geweest. den haag - Minister Hirsch Ballin (Justitie) wil de creditcard van mensen die hiermee het downloa den van kinderporno betalen, la ten blokkeren. Hij overlegt binnen kort met creditcardmaatschappij en hoe zijn voorstel het gemakke lijkst kan worden uitgevoerd. Bij tips van de politie over kinder- pornogebruik moeten creditcard maatschappijen op korte termijn de pas van hun klanten blokkeren. Voor geblokkeerde gebruikers wordt het lastig om aan een nieu we betaalkaart te komen, omdat fi nanciële instellingen gegevens uit wisselen over geboycotte klanten. De eigenaren van de geblokkeerde creditcards kunnen wel bezwaar aantekenen. Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 Teak tafel 200 x 100cm Robuust incl. 4 robuuste stapel stoelen van 1785 j" deze maand voor 1199,- Rechthoekige Teak uitschuiftafel 150 x 200 x 100cm incl. 4 luxe vouwstoelen van 1575 j" deze maand voor 998,- Tuin-& Serremeubelen Maat uw teakspecialistl -alles in voorraad - gratis leveren -1 jaar garantie op de gehele collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5