voor moeilijke keuzes Lintje voor Kees van Burg (SGP) 'Samenwerking Kanaalzonehavens versterkt positie Terneuzen en Gent' r-- Jos Weijers exposeert werk Dubbelconcert in Meulengat www.profiline.nl z PZC Vrijdag 23 mei 2008 27 Kees van Burg TERNEUZEN - Scheidend raadslid Kees van Burg uit Axel is be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Van Burg is veer tien jaar raadslid geweest voor de SGP en nam gisteren afscheid. Op maatschappelijk gebied is hij actief geweest in bestuurlijke en politie ke functies. Hij was in 1978 één van de drijvende krachten achter de oprichting van de jeugdvereni ging van de Gereformeerde Ge meente in Terneuzen en was er vijf jaar leider van. Nu is hij nog bestuurslid van de SGP Zeeland. BIERVLIET - De kunstenaar los We ijers uit Biervliet exposeert in juni schilderijen in de galerie van Adrie van Minnen in de Oranjestraat 60 in l)zendijke. De expositie is te be zichtigen van zaterdag 7 juni tot en met zaterdag 28 juni op maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Op dinsdagen van 14.00 tot 16.00 uur is de kunstenaar zelf De Europaschool is de motor van Zuidzande. Zonder de 'smeerolie' van de school lopen ook verenigingen en winkeliers vast, betogen de dorpelingen. Ver- aanwezig voor een toelichting op tegenwoordigers van de coalitie verwachten dat de school wordt opgeknapt. foto's Peter Nicolaii zijn werk. SLUISKIL - Het Klezmerduo lohan de Witte en Roger Neyt uit Sluis kil en het mannenkoor St. David's Minstrels uit IJzendijke geven zon dag een dubbelconcert in cultureel centrum 't Meulengat in Sluiskil. De uitvoering begint om 14.30 uur. De combinatie van Klezmermelo- dieën van Johan de Witte (accor deon) en Roger Neyt (klarinet) met het gevarieerde, veelzijdige re pertoire van de St. David's Minstrels (opera, volksliederen, barbershopsongs, spirituals) wordt, volgens kenners, een 'onver getelijke luisterervaring'. Klezmer is muziek met een lach en een traan van Jiddisch spreken de joden met invloeden van zigeu ner- Roemeense, Griekse en Rus sische muziekstijlen. De uitvoerin gen van de Minstrels, onder lei ding van dirigent David Eynon, kenmerken zich door beheersing en een bijzondere kleurinvulling van de nummers. Schepen Van Rouveroij wil wel samenwerken maar niet fuseren. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Gentse havensche pen Sas van Rouveroij voelt niets voor een fusie van de Kanaalzone havens. Maar een intensieve sa menwerking tussen Gent en Ter neuzen zou hij van harte toejui chen. Zijn voorganger, de huidige burgemeester Daniël Termont, vond zo'n samenwerking niet ver genoeg gaan; hij pleitte bij herha ling voor samenvoeging. Maar daar kleefden grensoverschrijdende ha ken en ogen aan. Van Rouveroij is in voor 'project matige samenwerking en de aan pak van dossiers, waarvan beide havens beter worden'. „In de eer ste plaats denk ik aan de verbete ring van de maritieme toeganke lijkheid van de Kanaalzone Gent- Terneuzen, met speciale aandacht voor de achterlandverbindingen voor spoor en wegvervoer. Wat dat betreft is 2008 een zeer belang rijk jaar. Na de zomer valt de be slissing over de bouw van een tweede zeesluis. Als we in stand willen houden wat we vandaag achter de sluizen hebben en als we ook nieuwe bedrijven willen aan trekken, dan is die nieuwe nau tische toegang onontbeerlijk." Dat lukt, volgens de schepen, al leen bij een intense grensover schrijdende samenwerking tussen publieke en private partners. Van Rouveroij is ook uiterst enthou siast over de kansen die grensover- PW De Gentse schepen Sas van Rou- veroij ziet legio mogelijkheden voor samenwerking in de Kanaal zone. De havens zouden zelfs eikaars grond kunnen benutten. schrijdende samenwerking op het gebied van bio-energie biedt. Ghent Bio-Energy Valley en Bio- park Terneuzen zouden samen kunnen uitgroeien tot de grootste 'biocluster' van West-Europa. „Sa menwerking zal zeker een belang rijke troef zijn bij het aantrekken van bedrijven en investeerders in deze sector." Verder ziet de havenschepen, te rugblikkend op zijn eerste jaar in die functie, mogelijkheden voor de ingebruikname van haventer rein op eikaars grondgebied. Gent lonkt al langer naar bedrijventerrei nen in het gebied Axelse Vlakte/Autrichepolder. Van Rou veroij: „Dat lijkt me nog steeds een mogelijkheid. En als ha venschap Zeeland Seaports een concessie zou willen nemen in de haven van Gent, zullen we die aan vraag behandelen, zoals we dat ook bij andere gegadigden doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55