Binnenland Vooral hogere inkomens genieten van huursteun Links en rechts verwijten Balkenende gebrek aan leiderschap in kabinet EENMALIGE GROTE Of RUIMING! CAR VILLAGE VOLVO ZOMER OCCASION ACTIE www.degroene-goes.nl VOLVO 4 Vrijdag 23 mei 2008 pzc CPB wil huren volledig overlaten aan vrije markt. den haag - Overheidssubsidies voor het verlagen van de huren ko men grotendeels terecht bij huur ders met hogere inkomens en niet- bij de lagere inkomens waarvoor de steun is bedoeld. De subsidiëring heeft ook tot ge volg dat er kleinere woningen wor den gebouwd en er een slechte doorstroming is, schrijft het Cen traal Planbureau (CPB). Jaarlijks kosten de subsidiëring en regulering van de huurwoning markt i4,s miljard euro. De laagste inkomens ontvangen 6,75 miljard euro, de rest gaat naar hogere inko mens. De huren bij woningcorpo raties liggen zo'n 50 procent onder die op de vrije markt. De corpora ties blijven ver onder de toegesta ne maximale huur. Daarnaast blij ven de sociale huren achter bij de vrije markthuren. Door de zeer la ge huren blijven bewoners met ho gere inkomens in hun sociale huur woning zitten. De problemen kunnen volgens het CPB worden verholpen door de huren over te laten aan de vrije markt. Dan zouden er meer en be tere woningen worden gebouwd, groter en in betere buurten. Daar door zouden in dichtbevolkte ge bieden de huren kunnen verdub belen. Lagere inkomensgroepen moeten gecompenseerd worden met inkomensondersteunende maatregelen in plaats huurubsi- dies. Volgens het CPB levert dit het land jaarlijks bijna 2,5 miljard euro welvaartswinst op. Premier krijgt lid op de neus tijdens verantwoordingsdebat. door Erwin Buter en Sal Stam DEN haag - Zelfs Arie Slob van re geringsfractie Christenunie moest het gisteren erkennen. Het kabinet heeft na een jaar regeren nog niet op alle punten vaart gekregen. De fractievoorzitter riep op tot 'alert heid', de coalitie mag niet verslap pen. „Dit kabinet heeft het vertrou wen van de bevolking nog altijd niet gewonnen." Coalitiepartij CDA onderstreepte zijn woorden. „Alleen met resulta ten haal je het vertrouwen terug", zei fractieleider Pieter van Geel. Aan beeldspraak geen gebrek tij dens de traditionele verantwoor dingsdag. Vooral premier Jan Peter Balkenende moest het daarin ont gelden na zijn opmerkingen eer- Jaap winnaar van Gouden Kooi eemnes - 'Terror Jaap' uit Brielle is winnaar van het omstreden reali- ty-programma De Gouden Kooi. Jaap zat vanaf de start in oktober 2006 in de met camera's behangen miljoenenvilla in Eemnes. Jaap mag zich nu miljonair noe men. Hij won ruim 1,3 miljoen eu ro. Het is de hoogste prijs die ooit in een reality-programma werd ge wonnen. Waarschuwing voor kettingmailtjes via msn alkmaar - Stichting De Kinder consument waarschuwt kinderen en hun ouders voor kettingbrie ven via msn. Er circuleert bijvoorbeeld een mail- tje waarin de bezorgde ouders van een meisje met een levensbedrei gende ziekte om hulp vragen. De stichting geeft de kinderen het ad vies niet op de e-mails te reageren en ze ook niet door te sturen aan anderen. der deze week dat Nederland te veel klaagt. In het buitenland kij ken mensen jaloers naar ons land, aldus de CDA-leider, met onze ho ge economische groei, lage werk loosheid en lage inflatie. Een 'papieren werkelijkheid', vond SP-leider Jan Marijnissen. Hij somde een waslijst aan proble men op die niet zijn opgelost: bij 'Dit kabinet voedt het onbehagen in de samenleving' de belastingdienst, de verpleeghui zen en de jeugdzorg. „Het cynisme in dit land neemt toe. U biedt in zicht noch leiderschap." De WD betwijfelt of volgende ge neraties het net zo goed krijgen als de huidige. „Dit kabinet voedt het onbehagen in de samenleving", Kamer: internationaal verbod op dusterbom DEN haag - De regering moet in in ternationaal overleg een algemeen verbod op clustermunitie nastre ven. Pas als blijkt dat hiervoor in ternationaal geen draagvlak is, moet Nederland inzetten op strik te criteria voor clusterbommen. Een voorstel hiertoe van de PvdA kreeg gisteren een krappe meerder heid in de Kamer. CDA, WD, PW en Verdonk stemden tegen. Mark Verheijen (31) vice-voorzitter VVD VENLO - Wethouder Mark Verhe ijen van de gemeente Venlo wordt morgen in Den Haag benoemd tot vicevoorzitter van het landelijke WD-partijbestuur. Verheijen (31) is door partijvoorzit ter Ivo Opstelten gevraagd voor de ze functie; er zijn geen tegenkandi daten. Opstelten wordt morgen officieel geïnstalleerd. Verheijen blijft ge woon wethouder in Venlo. zei de liberale leider Mark Rutte. Zowel de linkse als rechtse opposi tie verweet de premier gebrek aan leiderschap. „Minister-president, pak de telefoon, en zeg tegen de majesteit dat u ermee stopt", zei Geert Wilders van de Partij voor de Vrijheid. D66-leider Alexander Pechtold: „Waar was u toen minis ter Vogelaar verdwaalde in haar wijken, waar was u toen er een miljard werd gezocht voor de lera ren en waar bent u als het gaat over een onderzoek naar de steun aan de oorlog in Irak?" De regeringsfracties grepen het de bat aan om de successen van Bal kenende IV nog eens over het voet licht te brengen. PvdA-fractievoor- zitter Mariëtte Hamer wees erop dat het met kleine sprongen voor uit gaat. Vrijwel alle fracties vielen Rita Verdonk aan op haar gebrek aan ideeën en haar afwezigheid bij de meeste debatten in de Kamer. VVD'er vraagt verbod op loterijverlies.nl straatsburg - Europarlementslid Toine Manders (WD) heeft de Eu ropese Commissie gevraagd om een verbod op de actie loterijver lies.nl. De actie is een rechtszaak van 15.000 mensen tegen de Staats loterij wegens misleidende recla me. „De spelers worden dubbel ge fopt", vindt ex-advocaat Manders. Het juridisch bureau achter de ac tie vraagt 25 euro per deelnemer. Kabinet: geen loktiener bij drankverkoop den haag - De Voedsel- en Waren autoriteit en de politie kunnen geen tieners inzetten om te contro leren of supermarkten geen drank verkopen aan jongeren onder de zestien. „Dat komt heel snel in de sfeer van uitlokking", zei minister André Rouvoet voor Jeugd en Ge zin gisteren in de Tweede Kamer. Hij reageerde op een voorstel van PvdA-Kamerlid om de 'mystery guests' te gebruiken. Voor aanvang van het debat lijken premier Balkenede en minister Bos enige moeite te hebben om de juiste zit te donderdag 22 t/m zaterdag 24 mei 35 Volvo Selected Used Cars in prijs verlaagd met actie kortingen tussen 2.500,- 5.000, (afh. van de prijsklasse) Inruil en financiering vanzelfsprekend mogelijk Pearyweg 17, 4462 GT Goes, 0113-275000 www.degroene-goes.nl SiMJVAN STRAATEN vinden. foto Ed Oudenaarden/ANP a'au, \c- B&A/ ajpelijwit" het ir hu-tmai-a 1_ schuld ik:>i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4