Sport Marco van Basten vindt selectie meer in balans Rens Blom richt vizier op Peking Hoogerland handhaaft zich in top tien Derde ritzege van Bennati in Ronde van Italië 42 I Vrijdag 23 mei 2008 pzc Geert Bosschaart gaat naar Hoek goes - Geert Bosschaart voetbalt volgend seizoen weer bij hoofd klasser Hoek. De middenvelder kwam eerder tussen 1999 en 2001 al uit voor de Zeeuws-Vlaamse club. Hij kwam dit seizoen uit voor zon dag-derdeklasser Goes. Eerder speelde hij voor VCK, Middelburg, Veere, Hoek, Terneuzen en Zeelan- dia Middelburg. Tweede nederlaag voor hockeysters mönchencladbach - De Neder landse hockeysters zijn gisteren bij de Champions Trophy in Mön- chengladbach tegen de tweede ne derlaag aangelopen. Oranje ver loor met 0-2 van concurrent Ar gentinië. Woensdag ging de gele- genheidsploeg van bondscoach Mare Lammers ook al tegen hek kensluiter Japan onderuit (o-i). Met zes punten uit vier duels staat Nederland op de derde plaats. Hamilton snelste in training Monaco monaco - De Britse formule t-cou- reur Lewis Hamilton heeft giste ren de snelste tijd geklokt bij de tweede training op het circuit van Monaco. De coureur van McLaren kwam tot 1 minuut 15,140. Ha milton was daarmee ruim sneller dan de Duitser Nico Rosberg (i.i5,533) en de Finse wereldkampi oen Kimi Raikkönen (1.15,572). De Grote Prijs van Monaco staat voor zondag op het programma. Paula Raddiffe twijfelt over deelname Spelen londen - Paula Radcliffe, wereldre cordhoudster op de marathon, twijfelt over haar deelname aan de Olympische Spelen van Peking. Gisteren zei de Engelse atlete last te hebben van een stressfractuur in het dijbeen. Medisch specialis ten hebben Radcliffe (34) verze kerd dat het onmogelijk is in au gustus te China in actie te komen. Zelf geeft ze de hoop nog niet op. Jürgen Melzer is te sterk voor Robin Haase pörtschach - Tennisser Robin Haase is gisteren uitgeschakeld in het graveltoernooi van Pörtschach. Hij verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Jürgen Melzer. Melzer won de eerste set met 6-3, gaf de tweede set met 6-4 prijs, maar trok het derde bedrijf met 6-2 naar zich toe. Brenda Schultz-McCarthy werd in het kwalificatietoernooi van Roland Garros uitgeschakeld. Ze verloor van Olga Poetsjkova: 2-6 1-6. Vennegoor bezorgt Celtic derde titel op rij glasgow - Celtic is gisteravond voor de derde opeenvolgende keer voetbalkampioen van Schotland geworden. De club won het slot- duel bij Dundee United met 0-1. De Nederlandse international Jan Vennegoor of Hesselink maakte na 72 minuten het enige doelpunt. Concurrent Glasgow Rangers, re centelijk verliezend finalist in de fi nale van de Uefa Cup, ging onder uit bij Aberdeen (2-0). Lijmen van breuk met Johan Cruijffkost tijd, zegt de bondscoach. door Dick Sintenie NOORDWIJK - Marco van Basten maakt zich op voor zijn tweede, en laatste, grote toernooi als trai ner. Er is veel veranderd sinds het WK van 2006. De bondscoach be kijkt het positief: „We zijn meer in balans, de eisen mogen worden bij gesteld." De sfeer rondom het Nederlands elftal is drastisch veranderd ten op zichte van twee jaar geleden, toen de Oranje-koorts in de aanloop naar het toernooi in Duitsland nauwelijks te temperen was. Nu is de stemming: eerst zien, dan gelo ven. Dat gevoel staat haaks op dat van de bondscoach, die van me ning is dat zijn selectie verder is dan twee jaar geleden. Of Johan Cruijff dezelfde mening is toegedaan, weet Van Basten niet. Als toekomstig trainer van Ajax botste de bondscoach on langs frontaal met de man die het Eerste Nederlandse wereldkampioen wil naar derde Spelen. door Wilko Voordouw den haag - Goed nieuws voor de atletiekliefhebbers in Nederland: Rens Blom is terug. De oud-we reldkampioen polsstokhoogsprin gen komt morgen in actie tijdens de FBK-games in Hengelo. Zondag sprong de atleet uit Sittard zijn eer ste wedstrijd na tien maanden blessureleed en twee operatieve in grepen aan zijn weerbarstige achil lespezen. „Ik ga voor Peking", zegt de 31-jarige Blom. „En dat is geen utopie meer." Afgelopen zondag sprong Rens Blom, die op t augustus vorig jaar technisch beleid van de club zou vormgeven. Cruijff gaf zijn op dracht terug aan Ajax en sindsdien hebben Van Basten en hij geen contact meer met elkaar gehad. Op de vraag of het nog goed komt tussen de twee, zei Van Basten gis teren: „Dat heeft tijd nodig." Het maakt dat Van Basten één van zijn belangrijkste klankborden is kwijtgeraakt. Bovendien kon hij onvoorwaardelijk rekenen op de steun van Cruijff in diens rol als analyticus. Die steun deed soms ge forceerd aan, alsof Van Basten niet op eigen benen zou kunnen staan. Ook dat leverde de coach veel kri tiek op en daarvan is hij nu ver mentaal en lichamelijk 'kraakte' tij dens een demonstratiewedstrijd op de Dam in Amsterdam, zijn eer ste wedstrijd weer. In Keulen werd hij vierde, achter andere wereld toppers. Blom reikte tot een hoog te van 5.50 meter. En dat is slechts twintig centimeter lager dan de 5.70 meter die hij moet springen om een ticket naar de Olympische Spelen in Peking te veroveren. „Ik was in mezelf heel blij dat het in Keulen allemaal goed ging. Toen ik afsprong op 5.60 meter baalde ik. Dat is de oude Rens Blom die dan toch weer snel naar boven komt. Maar ja, 5.50 is voor een Rens Blom in goeden doen natuurlijk een heel gewone sprong. Niets bij zonders." Normaal of niet, slechts weinig at- lost. Van Basten, licht geïrriteerd: „Maar daar gaat het mij niet om." Het schuurt en het wringt soms in en rondom de nationale ploeg en dat past niet bij de slogan die tij dens het EK de spelersbus van het Nederlands elftal siert: 'Eén doel, één gevoel, samen zijn we Oranje'. Alleen daarom al was het goed dat Edwin van der Sar woensdaga vond een 'heldenrol' (citaat Van Basten) vervulde in Moskou. Het Nederlands elftal en Van Basten konden wel een opsteker gebrui ken in de aanloop naar het EK. Wie anders dan de aanvoerder, de stabiele factor, moest het goede voorbeeld geven? letiekvolgers gaven nog een stuiver voor de kansen van de man die op 11 augustus 2005 Nederlands eer ste wereldkampioen atletiek werd. Dat gebeurde in de stromende re gen van Helsinki. Toen zat er een engeltje op de lat, alles klopte die dag. Blom werd een wereldkampi oen. Groeide uit van 'gewone at leet' tot een Bekende Nederlander. Alle publiciteit en alle aandacht er voer de Limburger als 'een stoom wals'. Zijn opeenvolgende blessures aan schouder en achillespezen leken het einde in te luiden van zijn top sportcarrière. In plaats van atletiek banen en -hallen zag de Limbur ger operatiekamers en ziekenhui zen en liep hij op krukken. Maar Blom gaf zich niet gewonnen. In gerwen - Johnny Hoogerland heeft zich gehandhaafd in de top tien van Olympia's Tour. De ren ner uit Yerseke finishte gisteren als 23e in de vijfde etappe, in dezelfde tijd als winnaar Jos Pronk. Hier door blijft hij tiende in het alge meen klassement. De langste rit (227 kilomtere), van Hasselt naar Gerwen, eindigde in een massasprint. Winnaar Pronk rukte dankzij de bonificatiesecon den op naar de tweede plaats in het klassement op negen tellen van Lars Boom. Toch maakte de leider in de wed strijd zich niet druk. „Zoiets is bijna niet te voorkomen, het staat dicht op elkaar." Boom hoopt vanmiddag, na de ochtendetappe, als klassementslei der aan de individuele tijdrit te be ginnen. Pronk hechtte ook niet te veel waarde aan de gewonnen se conden: „Natuurlijk wil ik Olym pia's Tour winnen, maar het gaat erom wie zondagavond in Buch- ten die trui heeft. Voor die tijd kan er nog veel gebeuren." carpi - De Italiaanse wielrenner Daniele Bennati heeft gisteren de twaalfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De rit, van Forlo naar Carpi over 172 kilometer, werd beslist in de massasprint. De Italiaan Giovanni Visconti behield de leiderstrui. Pas na het bestuderen van de foto finish bleek dat Bennati net iets eerder zijn wiel over de streep had gedrukt dan de Engelsman Mark Cavendish. Het betekende zijn der de ritzege. De Australiër Robbie McEwen kwam niet verder dan de derde plaats. Bennati won eerder de derde en de negende etappe. De Franse wielrenner Pierrick Fe- drigo won de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. Het was een rit over 217 kilometer van La Seu d'Urgell naar Asco. Fe- drigo was de snelste van een kop groep van vijf voor de Rus Aleks- andr Botsjarov en de Spanjaard Gustavo Cesar. De Fransman, Ré- mi Pauriol is de nieuwe leider. eerste instantie wilde hij hoe dan ook zijn wereldtitel verdedigen in Osaka, in augustus 2007. In de aan loop naar die wedstrijd moest hij die ambitie dus opgeven. Peking bleef in zijn ogen het einde van de tunnel. „Ik wil zo graag naar mijn derde Olympische Spelen." In Sydney (2000) werd hij vijftien de, in Athene (2004) negende. „Nu denk ik vooral aan deelne men. Als ik 5.70 heb gesprongen, stel ik mijn verwachtingen bij." Maar eerst die kwalificatie. „Ik wil nu niet etappes overslaan. Ik heb er zo lang uitgelegen dat ik nu stap voor stap wil zetten. Het zou zo maar kunnen op de FBK-games dat ik de kwalificatiehoogte voor Peking haal. Maar ik geef mezelf een maand om dit te doen." Van Persie en Melchiot ontbreken tegen Oekraïne v Robin van Persie en Mario Melchiot doen niet mee in de oefeninterland tegen Oekraïne, zaterdag in De Kuip. Beiden zijn geblesseerd. De spelers van Oranje mogen vanaf zaterdag van sponsor Nike met een speelbal van Adidas oefenen, waarmee ook op het EK wordt gespeeld. Van het trio Melchiot, André Ooijer en Khalid Boulahrouz valt één speler af voor het EK, zei Marco van Basten. De bondscoach verwijdert voor woensdag ook nog een doelman en een middenvelder uit de selectie. Het Nederlands elftal en Marco van Basten konden wel een opsteker gebruiken in de aanloop naar het EK. Wie an ders dan de aanvoerder, de stabiele factor, gaf woensdag in Moskou het goede voorbeeld? foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44