PZC Zo'n moment blijft de mensen bij Rasmussen wil eerherstel 41 43 42 42 Kijk a.s. zaterdag in uw krant! Uefa Cupzeges van Feyenoord hebben beide zwarte rand Rens Blom richt pijlen op derde deelname aan Olympische Spelen Herstel van relatie met Cruijff heeft tijd nodig bij Van Basten Vrijdag 23 mei 2008 Tip? sport@pzc.nl Toen Edwin van der Sar in Moskou zijn enige, maar wel meteen beslissende redding verrichtte in de strafschoppenserie van de finale van de Champions League, wist hij het meteen: dit was zijn moment van glorie. Dit was de duik van zijn leven. foto Anatoly Maltsev/EPA Van der Sar heeft dan eindelijk zijn 'Van Breukelen-moment'. door Leon ten Voorde MOSKOU - Het was de jongens droom van de 37-jarige. Toen Edwin van der Sar woensdagnacht in Moskou zijn enige, maar wel meteen beslissende redding ver richtte in de strafschoppenserie van de finale van de Champions League, wist hij het meteen: dit was zijn moment van glorie. Dit was de duik van zijn leven. „Mijn eerste Champions League met Ajax was ook fantastisch, maar net als in zo veel andere wed strijden deed ik toen gewoon mijn ding. Ik haalde een paar ballen uit het doel en dat was het dan", zegt Edwin van der Sar. Hij merkte na al die jaren aan zich zelf dat er nog een pareltje ont brak aan de ketting van succes. „Mijn hele carrière ben ik al op zoek naar 'het Hans van Breuke len-moment'. Iedereen in Neder land kan zich nog wel de helden rol van Hans herinneren in de fina le van 1988 tussen PSV en Benfica. Zo'n moment blijft de mensen bij. En nu heb ik dat ook te pakken. Eindelijk..." Er was een periode vorig jaar dat de held van Moskou omstreden was bij Manchester United. Al thans bij de buitenwacht. Maar die twijfels heeft de doelman van Oranje dit seizoen vol overtuiging van zich afgeschud. Van der Sar heeft een uitstekend seizoen ach ter de rug bij de kampioen van En geland en inmiddels vraagt ieder een zich af waarom United na het vertrek van Peter Schmeichel bak ken vol geld heeft gespendeerd aan tweederangs-keepers. „Drie jaar lang hebben we gezocht naar een opvolger van Peter en die hebben we met Edwin gevonden", aldus manager Alex Ferguson. „Edwin keept het hele seizoen al op een hoog niveau en hier in Moskou heeft hij nog eens een fan tastische prestatie neergezet. Hij heeft nog maar eens bewezen hoe veel klasse hij in huis heeft en hoe 'Drie jaar lang hebben we gezocht naar een opvolger van Peter Schmeichel' sterk zijn geest is op cruciale mo menten." Van der Sar hoorde die besprenke ling van lof met een glimlach - waaruit je de liefde van de zoon voor de vader zou kunnen halen - aan. Maar op zijn beurt vergat hij Ferguson ook niet te bedanken. „Want hij haalde me op terwijl ik niet zo'n geweldige periode bij Ful- ham achter de rug had." Van der Sar, die na afloop van de huldiging zijn zoontje uit het pu bliek pikte en liet meedelen in de feestvreugde op de sintelbaan, was trouwens wel de eerste om zijn ei gen prestatie ook te relativeren. „Laten we eerlijk zijn: als John Ter ry niet uitglijdt, schiet hij die penalty binnen en had ik hier niet gezeten. Het verschil tussen winst en verlies is vaak ontzettend klein, dat is in deze finale nog maar eens duidelijk geworden." Deense wielrenner staat op 5 juni tegenover Rabobank in rechtszaal. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Rabobank en Michael Rasmussen staan op 5 juni voor de eerste keer voor de rechter. De Deense wielrenner heeft de bank gedagvaard bij de kantonrechter in Utrecht. Rasmussen vecht zijn ont slag bij de bankiersformatie aan en wil eerherstel. Een slepend juridisch gevecht lijkt onvermijdelijk. De Rabobank heeft volgens interim-manager Henri van der Aat nooit enige schikkingspoging gedaan. „Wij zien de zaak met vertrouwen tege moet." Rasmussen zelf hoopt nog steeds dat hij zijn wielerloopbaan kan vervolgen. „Ik heb nog niets gehoord van de wielerbond van Monaco", meldde hij gisteren. „Er zal eerst een hoorzitting moe ten komen, voordat ik duidelijk heid heb over de toekomst. Het is ook noodzakelijk om met andere teams te kunnen onderhandelen. Dat ik nu deze Tour de France zal missen, ligt niet aan mij." Hij sluit niet uit volgend jaar in juli toch weer aan het vertrek te staan. „Ik train nog steeds volop. Over de on derhandelingen met Rabobank wil ik niks zeggen. Ik zal zelf ook bij de rechtszaak aanwezig zijn." Rasmussen werd vorig jaar in de slotweek van de Tour de France uit de ronde verbannen terwijl hij de gele trui droeg. Voormalig ma nager Theo de Rooij, die een maand later zelf opstapte, nam bo vendien de verantwoordelijkheid voor het congé van de Deen. Volgens De Rooij had Rasmussen de interne reglementen overtre- Op 5 juni staan Michael Rasmus sen en de Rabobank-wielerploeg tegenover elkaar in de recht bank. De Deense renner vecht zijn ontslag aan. den. De klimmer had tegen de UCI opzettelijk gelogen over zijn verblijfplaatsen in juni. Dat zou hij naar eigen zeggen gedaan hebben vanwege huwelijksproblemen. De UCI vindt dat Rasmussen daar mee mogelijk dopinggebruik kon maskeren. De wielerbond van Mo naco moet uiteindelijk de straf maat voor de leugens bepalen. Rasmussen beweert dat de Rabo bank steeds van het bedrog op de hoogte is geweest en dat er daar om geen reden kan zijn voor ont slag. Onderzoek van een externe commissie wees eerder al uit dat ploegleider Erik Breukink met Ras mussen koffie dronk in Italië op het moment dat het bedrog plaats vond. Daarnaast had Rasmussen in april al signalen afgegeven waar uit De Rooij de leugens kon aflei den. Tenslotte meldde voormalig Rabo-coureur Max van Heeswijk dit voorjaar dat Rabo-renners be gin juli al op de hoogte waren va de leugens van Rasmussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43