nuttig voor elke gemeente' H Zeeuwse politie is snel en goed bereikbaar Een folder over dierenmishandeling Na het gesprek wil mevrouw De Wit leidde tot onderlinge pesterijtjes zelfs bij de buurvrouw oppassen Beste buren AutoVermeulen Weinig subsidie voor wijkfeest PZC Vrijdag 23 mei 2008 3 De buurman van mevrouw Span jaard hield er nogal van om 's avonds laat flink uit zijn dak te gaan met housemuziek. Dat be zorgde haar niet alleen hoofdpijn, maar ook slapeloze nachten. Ook had de buurman de neiging om zijn hond los te laten lopen. Die deed dan prompt zijn behoefte bij haar op de stoep. Als ze de buur man daarop aansprak, reageerde hij eerst wat nors en de laatste keer zelfs ronduit agressief. De woningbouwvereniging advi seert haar bij buurtbemiddeling aan te kloppen. Vrijwilligers van buurtbemiddeling vonden uit dat hij gevallen was over een folder over dierenmishandeling die ze bij de buurman in de bus had gedaan. Hij vond het een grove belediging. Sinds die folder wenste hij ook geen rekening meer met haar te houden. Dus draaide hij zijn ste reo nog enkele decibellen hoger. Een beetje terugpesten dus. Mevrouw Spanjaard was niet te be roerd om tegen hem te zeggen, dat het kinderachtig van haar was. Toen ontdooide de buurman wat. Vanaf dat moment probeerden de bemiddelaars te kijken hoe de twee er samen uit konden komen. Uiteindelijk spraken ze af dat de buurman de muziek na elf uur zacht zet en de hond in de gaten houdt. En zij duwt niet langer ach terbaks folders bij hem in de bus. Het echtpaar De Wit verhuisde vijfjaar geleden naar een nieuwe wijk in de hoop rust en gezellig heid te vinden. Sinds een jaar is het echter met de rust gedaan. Een moeder met vier kinderen heeft de woning naast hen betrokken. Het echtpaar De Wit ergert zich zodanig aan het lawaai dat zij op een gegeven moment de wijka gent inschakelen. Hij verwijst naar buurtbemiddeling. Na een eerste gesprek nemen twee bemiddelaars contact op met beide buren. In het eerste gesprek hekelt het echtpaar De Wit de manier waarop de buur vrouw haar kinderen opvoedt. In het gesprek met de buurvrouw, mevrouw Peters, wordt duidelijk dat ze er moeite mee heeft dat de buurman alleen maar klaagt. Een week later zitten beide buren met de bemiddelaars om tafel. Wanneer de bemiddelaars vragen wat ze precies zou kunnen doen, zegt mevrouw Peters de kinderen eerder naar bed te zullen brengen. Dan barst ze plotseling in huilen uit. Ze vertelt dat ze in de schul den zit en moeite heeft haar jon gens in het gareel te houden. Gaan de het gesprek slaat de situatie om. Mevrouw De Wit geeft zelfs aan dat ze bereid is in te springen als het nodig is, geeft tips waar de buurvrouw terechtkan voor hulp en wil 's avonds best af en toe op de kinderen passen. Openbaar ministerie maakt cijfers bekend in jaarverslag 2007. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Zeeuwse politie heeft vorig jaar 6248 verdachten overgedragen aan het Openbaar Ministerie. Dat zijn er 140 meer dan in 2006 en 148 meer dan het aantal waarnaar was gestreefd. Dat blijkt uit het jaarverslag Nederland se Politie over 2007. Alle korpsen bij elkaar leverden 251.591 verdachten aan het OM, ruim 8500 meer dan in 2006. De stijging zit hem vooral in verdach ten van vernielingen, aantasting van de openbare orde, geweld te gen personen en verkeersmisdrij- ven. De telefonische bereikbaarheid van het Zeeuwse korps via het nummer 0900-8844 is goed. Van alle telefoontjes wordt ruim 89 pro cent binnen 20 seconden opgeno men. De landelijke norm is 80 pro cent. Slechts 12 van de 26 korpsen slagen erin die norm te halen. Toch is het publiek over het alge meen tevreden over de telefoni sche dienstverlening. Bij telefoon tjes naar het alarmnummer 112 ha len bijna alle korpsen de nieuwe, verhoogde norm om 90 procent van de oproepen binnen tien se conden aan te nemen. Het Zeeuw se korps pikt in 98 procent van de De telefonische bereikbaarheid van de Zeeuwse politie is uitste kend. Binnen tien seconden wordt de hoorn van het alarm nummer 112 opgenomen. I Op zoek naar leen boot! www.zeelandboten.nl 0118-613659 COMMENTAAR et zijn vaak van die kleine ergernissen. Een onhandig overhangende tak, net iets te vaak te veel herrie, een kat die doet of het zijn tuin is, weer een hele dag die vuilcontainer voor de deur. Allemaal zaken waar de rijdende rechter niet voor hoeft te komen, maar die soms wel heel lastig zijn op te lossen. Vooral als er sluipenderwijs al zo veel irritatie is ontstaan dat een nuchter overleg met de buren niet meer kan. Dan maar meteen naar de politie? Nee, Middelburg bewijst dat er een veel slimmere manier is om een burenruzie te beslechten. Buurtbemiddeling is daar een groot succes. Vrijwilligers zijn er aan de slag om goede afspraken tussen buren te helpen maken. Ze spreken dus geen recht. De oplossing moet van de buren zelf komen. Dat dit in verreweg de meeste gevallen lukt, en dat die oplossing dan ook lang stand houdt, geeft wel aan dat het tussen de meeste buren wel goed zit. Alleen is hier en daar kennelijk een derde partij nodig om in alle rust en met wederzijds begrip wat aan de probleempjes te doen. Terneuzen begint deze zomer ook met buurtbemiddeling. Wie volgt? telefoontjes de hoorn binnen tien seconden van de haak. Het publiek is in de meeste geval len tevreden over het contact met de politie. Van de Zeeuwen die af gelopen jaar contact had met de politie is bijna 57 procent tevreden tot zeer tevreden. Ook beoordeelt het publiek de beschikbaarheid van de politie beter dan was afge sproken. De Zeeuwen oordelen dat hun politie genoeg in de buurt aanwezig is en dat agenten goed aanspreekbaar zijn. Bij de Zeeuwse politie werken 887 mensen. Pearyweg 6 I Goes I 0113-561812 www.vermeulen.subaru.nl GOES - Alleen Noord-Beveland, Goes, Reimerswaal, Middelburg verstrekken subsidie voor het orga niseren van een straat-, wijk- of buurtfeest. De hoogte varieert. Noord-Beveland geeft 775 euro, Reimerswaal slechts 75 euro. Dat zijn belangrijkste conclusies van Localpoint in een onderzoek naar de Europese Dag van de Buren. De Zeeuwse gemeenten zijn wel scheutig in het leveren van aller hande materiaal, zoals dranghek ken, afzetlinten en vuilnisbakken. Reimerswaal is ook niet te beroerd om de straat extra te vegen. Bij de ene gemeente moet wel een ver gunning worden aangevraagd bij de ander (Schouwen-Duiveland) is een melding voldoende. PTi www.dagvandeburen.nl/gemeenten Burenruzies Buren die elkaar niet kunnen verdragen zijn van alle tijden. Ze komen voor in elke buurt en in elk milieu. Maar wat zijn zoal de oorzaken van deze ruzies? rommel of vuilnis bij woning of intrappenhuis erfscheidingen overhangende bomen of struiken geluidsoverlast parkeeroverlast overlast door huisdieren overlast door kinderen PZC Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3