Popaanzee weet naam te maken Kick the Bucket weet als geen ander te overleven Sense Forward leert dingen weg te laten Cd bij de PZC PZC Vrijdag 23 mei 2008 3 5 Cd en Markt-concert kroon op het werk voor samenwerkingspro j eet. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De eerste editie van Popaanzee beleeft morgen een hoogtepunt met de presentatie van een cd - die PZC-lezers gratis ontvangen - en een optreden van de vier deelnemende bands op de Markt in Middelburg. Een half jaar geleden moest Imke Elstak van Poppunt Zeeland nog veel uitleggen als het om Popaan zee ging. Nu is dat veel minder no dig. Het project heeft de afgelopen tijd naam weten te maken en di verse partijen aan zich weten te binden. „We zijn er nog niet, maar we hebben een goede start gemaakt." Popaanzee is een meerjarig geza menlijk project van Poppunt Zee land en de Zeeuwse poppodia. Het doel is de samenwerking in de popmuziek te versterken, de pro grammering van de podia te ver breden en nieuw publiek te berei ken. Daarnaast is er een band- coachingstraject. Dit seizoen doen vier bands mee (Eva Auad, Head- mode, Bluem en Sense Forward), begeleid door Frank van der Meij- den (manager Blof) en Marcel van As (drummer Coparck). De bandcoaching is goed uitge pakt, zegt Elstak, maar de eerste doelstelling is nog wat minder uit de verf gekomen. „De talentont wikkeling heeft heel veel aandacht gekregen. We hopen dat het ook zijn uitwerking krijgt op de podia. De zomertoer wordt daarbij heel belangrijk." Op 4, 5 en 6 juli trek ken Headmode en Eva Auad sa men met Palomine door de provin cie, met optredens op stranden en andere toeristische locaties; op 22, 23 en 24 augustus volgen Bluem en Sense Forward samen met Die go's Umbrella. De hoop is op die manier mensen ook weer te inte resseren voor wat er op de Zeeuw se poppodia gebeurt. Diverse partners hebben Popaan zee de afgelopen tijd omarmd. Dat geldt bijvoorbeeld voor de jubile rende boekhandel De Drukkerij in Middelburg, die er mede voor heeft gezorgd dat een promo-cd van de vier bands kon worden ge maakt. Deze verschijnt morgen, in een oplage van 65.000 exempla ren. Elstak: „De cd klinkt echt ge weldig. Een aantal bands heeft ze ker kans om door te breken." Na de zomer volgt een nieuw sei zoen met vier andere bands. Er veranderen enkele dingen. Bands moeten zich voortaan inschrijven en hun belangstelling motiveren. Eén plaats is al vergeven: aan De Hobbyisten, winnaar van de Zeeuwse Belofte. Verder wordt ge probeerd bij de optredens de bands nadrukkelijker te koppelen aan een internationale act uit het zelfde genre. Popaanzee lanceert een promo-cd met van elke deelnemende band (Eva Auad, Sense Forward, Bluem en Headmode) twee nummers. Deze is morgen als cadeautje bij de PZC gevoegd. Via de PZC-website www.pzc.nl/ cultuurkan twee weken lang wor den gestemd op de band van voor keur. De populairste band staat 28 juni op Concert at Sea. Onder de stemmers worden vier kaarten ver deeld voor het festival: twee voor 27 juni en twee voor 28 juni. De vier bands treden bovendien morgen op de Markt in Middel burg op. Het programma: 14.00 uur: Presentatie cd/Bluem 14.45 uur: Headmode 15.30 uur: Eva Auad 16.15 uur: Sense Forward 17.00 uur: Kick the Bucket. Christoffer van Teijlingen Sean Gascoigne Band viert twintigjarig bestaan met concert op Markt in Middelburg. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Kick the Bucket bete kent zoveel als sterven, de pijp uit gaan. De Walcherse band met die naam maakt het tegendeel waar en viert haar twintigjarig bestaan morgen met een optreden op de Markt in Middelburg, als slotact van het Popaanzee-concert. Het toeval wil dat Kick the Bucket in 1988 begon met een vergelijk baar bandcoachingsproject, van de toenmalige Stichting Popmuziek Zeeland. De beginnende band had destijds cultsaxofonist Bertus Bor- gers als mentor. „We waren net be gonnen en deden mee met de ge dachte: who knows?", zegt gitarist Paul Daalhuizen, samen met Peter Lijnse (trompet) de enige twee overgebleven leden van het eerste uur. Het was een leerzame erva ring. „We hadden wat mensen en instrumenten bij elkaar geschraapt en wilden spelen. Maar een band beginnen ligt toch iets gecompli ceerder. Borgers is twee volle zater dagen bij ons geweest en dan krijg je even gigantisch op je donder." De historie van Kick the Bucket wordt vooral gekenmerkt door pe rikelen met bandleden die ermee stoppen. „De meeste bands overle ven dat niet, maar wij vonden steeds weer mensen met wie we verder konden." Kick the Bucket wist als geen ander te overleven. Toch leek het einde nabij toen zan geres Diana Ansems in 2000 be sloot haar heil in Costa Rica te zoe- 'We zijn altijd een grote band geweest. Dat biedt ook een stuk gezelligheid' ken. „Zij was het gezicht van de band en is een behoorlijk aanwezi ge dame", zegt Daalhuizen. Er kwam een groot afscheidsconcert voor haar in Middelburg, waar ook haar opvolgster werd gepresen teerd. De samenwerking pakte minder goed uit en het werd stil rond Kick the Bucket. Nadat An sems anderhalfjaar later was terug gekeerd in Nederland, werd de groep herenigd. De nu elfkoppige band is in de loop der jaren nogal van stijl veran derd. „We zijn begonnen als rhy thm 8c bluesband, nu spelen we vooral funk en soul. Het zijn covers, vaak minder bekende num mers en op een eigenzinnige ma nier gearrangeerd." Het is uiteenlo pend werk. Veel Aretha Franklin en Van Morrison, maar ook bij voorbeeld Stevie Wonder, Anouk en Mother's Finest. Kick the Bucket wilde vanaf het begin anders zijn dan de klassieke gitaargroep. „We zijn altijd een grote band geweest. Dat biedt ook een stuk gezelligheid en de blazers die we hebben geven toch een extra dimensie." Grote ambities heeft de groep nooit echt gehad, al is de lijst met memorabele optredens lang, met Klomppop en Beachpop als hoog tepunten. Optreden gebeurt nu be wust met mate en beperkte voor bereiding, maar wel met veel ple zier. Het streven is en blijft: het dak eraf „De 25 jaar halen we wel. Dat kan ook op deze manier." Kick the Bucket, morgen op de Markt in Middelburg, 17.00 uur. Kick the Bucket, met zangeres Diana Ansems, tijdens Beachpop in 1999. foto Lex de Meester Rockband uit Goes speelt morgen twee keer in Middelburg. door Cijs Kamphuis MIDDELBURG - Het wordt morgen een drukke dag voor de Goese band Sense Forward. Niet alleen staat er 's middags op de markt van Middelburg bij de presentatie van de Popaanzee-cd een optre den gepland. Ook 's avonds wordt het trio verwacht in De Spot, om het voorprogramma te verzorgen van de Belgische formatie De Mens. Met dat optreden zijn ze de vierde en laatste Popaanzee-act die mag openen voor een gerenommeerde band. Sense Forward-zanger Chris toffer van Teijlingen kent De Mens alleen van naam. „Ik heb ze ook even beluisterd en het is heel ande re muziek dan wat wij maken. Zij zijn een beetje de Belgische Blof volgens mij." Zijn eigen band - die verder be staat uit drummer Sean Gascoigne en bassist Jireël Verhage - bedient zich van 'southernrock', een roek- variant met blues- en country- invloeden. Vóór Popaanzee speel den ze indierock, een stuk harder en minder gecontroleerd. Van Teij lingen vertelt dat Marcel van As, drummer van popband Coparck en de door de organisatie toegewe zen bandcoach, kwam luisteren bij een repetitie. Hij vond dat hun liedjes nog geen liedjes waren, om dat er te veel in zat. Verschillende muzikale ideeën vochten om een plekje in de nummers. Van As bracht de drie daarom in contact met producer Torre Flo- rim, die hen verder begeleidde bij het opnemen van hun EP en bij het schrijven van 'echte' liedjes. Ze leerden dingen weg te laten. In een nummer niet drie leuke gitaar loopjes gebruiken, maar één. Daar bij leerde Van Teijlingen meer me lodie te gebruiken in zijn zanglij- nen. Dit leidde tot de verandering van stijl. De frontman beschrijft deze als 'stevig maar toegankelijk'. De samenwerking met de band- coach zelf is tot nu toe minimaal. Die komt volgens Van Teijlingen pas echt op gang als de EP over twee maanden uitkomt. Dan is het de bedoeling dat hij de band gaat helpen aan meer contacten in de muziekwereld. Eerst moet de formatie morgen twee keer alles geven. „We gaan echt helemaal los op het podium." SI Sense Forward, morgen op Markt (16.15 uur) en in De Spot (21.00 uur, met De Mens) in Middelburg. Zie filmpjes Sense Forward en de andere drie Popaanzee-bands op www.pzc.nl/cultuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37