Zeeland 'Drugshandel is zaak regio' GroenLinks Goes wil een 'cultuurplein' Opvolging Asselbergs Groene vingers DE WOONi Reimerswaal wil hulp ouders wPZC Vrijdag 23 mei 2008 29 Stellingname Hulst is volgens burgemeester Terneuzen 'naïef. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen verwacht dat door de sluiting van Checkpoint de handel in softdrugs zich groten deels verspreidt over de regio. De straathandel zal niet beperkt blij ven tot de kern Terneuzen. Ook plaatsen in de grensstreek (Koewacht, Sas van Gent) en in de buurgemeenten Hulst en in min dere mate Sluis kunnen met een toename van de handel en het aan tal drugstoeristen geconfronteerd worden. Lonink is er dan ook voor stander van om het probleem in tergemeentelijk aan te pakken, maar dat zit er vooralsnog niet in, omdat de gemeente Hulst gewoon weg het probleem blijft ontken nen. Het uitgangspunt van deze ge meenten is al geruime tijd dat ze zich niet hoeven te committeren aan het Terneuzense beleid. Toch komt het drugsprobleem volgende week aan de orde in het districts- overleg tussen de gemeenten Ter neuzen, Hulst en Sluis. Volgens de politiemonitor mag Hulst zich inmiddels de tweede drugsstad van Zeeland noemen, maar de status heeft nog niet ge leid tot een wijziging van gemeen telijk beleid. Sinds de jaren negen tig voert Hulst een zero toleran- ce-beleid en daar houdt die ge meente aan vast. Lonink noemt Hulst 'naïef. „Je kunt als bestuur wel het bestaan van een probleem ontkennen, maar daarmee is het nog niet weg", stelt hij. De Terneuzense burgemeester gaat ervan uit dat de laatste reste rende coffeeshop in Terneuzen, Miami, zijn eigen klanten blijft be dienen en wellicht een deel van de klandizie van Checkpoint. „Om dat de shops verschillen van karak ter en van klantenbestand, zal een De sluiting van Checkpoint leidt tot het uitwaaieren van de soft- drugshandel over de streek, zegt burgemeester Lonink. Extra poli- tie-inzet moet dit beteugelen. deel van de drugstoeristen naar an dere mogelijkheden zoeken om in kopen te doen. We zullen probe ren om die stroom deze zomer zo veel mogelijk in te dammen", zegt Lonink. „We hebben een beroep gedaan op de ambassaderaad die de persdiensten in Noord-Frank rijk en België zal bewerken om dui delijk te maken dat Checkpoint ge sloten is." Lonink heeft de toe zegging van de politie dat er voldoende politiecapaciteit in Zeeuws-Vlaanderen voor handen is om de voorziene opbloei van de straathandel te beteugelen. De eigenaar van Checkpoint zou eerst gisteren worden voorgeleid aan de rechter-commissaris, maar dat gaat vandaag gebeuren. GOES - GroenLinks wil het Goese Bleekveld omtoveren tot een cul tuurplein. Nu is het college van B en W dat ook al van plan, alleen gaat GroenLinks een stap verder. Bijna alle culturele instellingen moeten er te vinden zijn. Ze kun nen dan makkelijker samenwer ken, denkt de fractie. De fractie oppert ook een kleine theaterzaal (tweehonderd stoelen) vast te bouwen aan de noordzijde van het Bleekveld, dus aan of naast theater De Mythe. Voor de kunstuitleen en galerie Van den Berge is het oude gemeentearchief een mooie plaats, denkt de fractie. Die twee instellingen huizen nu in het Cultuurhuis, dat een geheel vormt met theater De Mythe. De Zeeuwse Muziekschool, die nu in de villa aan de Van der Spiegel straat zit, moet ook naar het oude archief aan het Bleekveld komen. Ook de openbare bibliotheek, nu gevestigd aan de Oostwal, hoort thuis aan het cultuurplein, net als balletstudio Free, vindt de fractie. Kaaistraat 9-13 Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u WEEKEND USUI zaterdag 24 en zondag 25 mei 2008 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 20.00 uur: C. C. M. Rullens en Y Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon. 20.00 - ma 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen 0. Moens en J. R. M. de Klerck, Turfkaai 1, Middelburg (0118) 612738. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: F. Willemsen, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.30-zon. 20.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 626045. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: E. vd Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 460860. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. KAPELLE - Dat de leerlingen van het Groen College Goes over creativiteit en groene vingers beschikken, werd gisteravond weer bevestigd. Zestien leerlingen ex poseerden hun rouwarrangementen in rouwcentrum Peter Butler in Kapelle. Hun werken liepen uiteen van kransen tot een bloemstuk in de vorm van een sarco faag. „Ze laten graag zien wat ze kunnen", aldus docen te Janneke Haaksman. foto Willem Mieras ZIERIKZEE - Burgemeester Jack As selbergs van Schouwen-Duiveland gaat op januari met vroegpen- sioen. Over twee tot drie weken mogen belangstellenden sollicite ren naar zijn baan. En ja, enkele namen zingen al rond. Allereerst is er oud-minister Sybil- la Dekker. Zij was in de race voor het ambt in Wassenaar en er zijn veel overeenkomsten tussen beide gemeenten. Oud-gedeputeerde Gert de Kok, nu burgemeester van Drimmelen, wordt ook genoemd. Hij ligt overhoop met een groepje ambtenaren en zou heimwee naar Zeeland hebben. De burgemeester van Bodegraven, Jan Pieter Lokker, komt van Schou wen-Duiveland en is nog steeds vrijwel elk weekend in zijn Wes- tenschouwense woning. En tot slot wordt ook Piet Zoon, burge meester van het Gelderse Hattem, genoemd als kandidaat. KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal roept ouders van kinde ren die gebruik maken van de speeltuintjes op om overlast te hel pen voorkomen. De gemeente krijgt regelmatig meldingen van omwonenden over overlast. Het gaat om vernielingen en oneigen lijk gebruik van speeltoestellen maar ook wordt er vaak gevoet bald in speeltuintjes waar speeltoe stellen staan. Daardoor komen bal len in tuinen en blijven kleinen kinderen weg. Door ouders aan u spreken, hoopt de gemeente da de overlast afneemt. Vierwielbesturing met zeer kleine draaicirkel Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31