Zeeland Walcheren is Bewoners mogen opnieuw praten over herinrichting Bellamypark Pelgrimstocht voor kinderen langs kerken O Tempur®-dealer Musical 'Ester' in diverse kerken Mortiere doet mee aan Dag van de Bouw 26 Vrijdag 23 mei 2008 PZCW Stadsvogels spotten met de vogelexcursie MIDDELBURG - Om meer te leren over stadsvogels organiseert MIC- MEC Walcheren een aantal Vroe ge Vogelexcursies in het kader van het project Stadsvogels. De excursie wordt zondag gehou den en begint om zes uur 's och tends op de Markt voor het oude stadhuis. Deelname is gratis, maar opgeven is noodzakelijk en kan bij de Mi lieuwinkel via 0118-633419 of milieuwinkelzld@kpnplanet.nl. Zondagmiddagconcert in Atrium Ter Reede VLISSINCEN - Alexandra d'Espino- za, Sebastian Brouwer en Saskia Gerritsen geven zondag een con cert in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. De solisten brengen aria's uit opra's en meesterwerken van beroemde componisten. Het concert begint om half drie. En tree is vijf euro. Kaarten zijn te koop bij Ter Reede. Bellamypark gaat in 2009 op de schop, het De Ruyterplein in 2010. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bewoners en bedrij ven aan het Bellamypark in Vlissin gen mogen nog vóór de zomer meepraten over de herinrichting van het park. Het Bellamypark wordt volgend jaar vernieuwd. De gemeente is inmiddels begonnen met de voorbereidingen. In de startnotitie die verschenen is, staat dat er nog veel moet wor den uitgewerkt. Zo moet bijvoor beeld worden besloten of de rijba nen moeten blijven waar ze nu lig gen, of de horeca moet inkrimpen of uitbreiden, of de parkeervakken behouden moeten blijven en of het groen ondersteunend of bepa lend moet worden. Dat die vragen nog altijd niet be- Ensemble Festoen in Doopsgezinde kerk MIDDELBURG - Het ensemble Fes toen treedt zondag op in de Doopsgezinde kerk in de Lange Noordstraat in Middelburg. De so liste is alt Marie Anne Jacobs. Fes toen speelt werken uit de barok van onder anderen Heinrich Bach, Johan Sebastian Bach, Galuppi en Pergolesi. Het concert begint om 14.30 uur, toegang kost 7,50 euro. Kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar bin nen. Nordic walkingdag voor beginnelingen VLISSINCEN - Wie nog geen erva ring heeft met Nordic walking, kan zondag oefenen met hulp van de Optisport Health Club bij het Vrijburgbad in Vlissingen. Om 11.00 uur is er een oefensessie. Om 12.30 uur vertrekken er diverse wandelroutes van 5,10 en 20 kilo meter. Deelname kost 5 euro en stokken zijn te huur. antwoord zijn, is opmerkelijk. Want vijf jaar geleden hebben bin nenstadsbewoners in drie sessies al gezegd wat zij willen. Namelijk: twee rijbanen (voor heen én terug- verkeer) aan de schaduwkant van het park, de rijbaan aan de zonzij de schrappen en daarvoor in de plaats de horecaterrassen uitbrei den. Ook werd toen gediscussieerd over het terugbrengen van de oude haven op het Bellamypark. Hoewel deze wensen nog niet ver werkt zijn in de startnotitie, wor den ze volgens projectleider Anky Spanjers van de gemeente wel meegenomen. „Het is echt niet zo dat we helemaal opnieuw begin nen", zegt ze. „Maar de inspreek- De drie brainstormsessies voor inwoners die vijfjaar geleden zijn gehouden, gingen over de grote lijn. De nieuwe sessie gaat specifiek in op het Bellamypark. Demonstraties in Week van de Zee KAMPERLAND - De reddingsbrigade op het Noord-Bevelandse Ban- jaardstrand geeft morgen in het ka der van de Week van de Zee een demonstratie. De demonstratie be gint om twee uur 's middags en duurt drie kwartier. Zondag is op het strand bij Oostkapelle in het kader van de Week van de Zee vanaf elf uur een familie-excursie. Een gids vertelt over het leven in de zee en de Eerste Hulp bij Zoog dieren laat zien wat ze doet. Tractor gestolen aan Oude Rijksweg Rilland RILLAND - Aan de Oude Rijksweg in de directe omgeving van Ril land is tussen woensdagmiddag kwart over vijf en gisterochtend kwart voor zeven een tractor gesto len. Deze werd gebruikt bij werk zaamheden aan de weg en stond afgesloten langs de Oude Rijksweg geparkeerd. Het voertuig is enkele tienduizenden euro's waard. sessies van vijf jaar geleden, waren bedoeld om de hoofdlijnen te be palen voor de herinrichting van de hele binnenstad, dus ook van de Nieuwendijk en Plein Vierwin- den. Wat we nu willen doen, is in zoomen op het Bellamypark. En natuurlijk gaan we de gesprekken met de betrokkenen niet volledig blanco in. Maar omdat we nog ruimte willen openlaten voor nieu we ideeën, hebben we de eerdere wensen nog niet in de startnotitie verwerkt." Tegelijk met het Bellamypark wordt ook een nieuw plan ge maakt voor het De Ruyterplein en de Beursstraat. Maar die pleinen gaan pas later op de schop. Het De Ruyterplein staat voor 2010 op de planning. Wanneer precies de informatiebij eenkomst voor de bewoners en be drijven gehouden wordt, is nog niet bekend. José Rozemond schreef thriller, Ineke bundel verhalen en gedichten. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Het wordt vaker beweerd over tweelingen: dat ze los van elkaar, hetzelfde doen en denken. Voor de zussen Ineke en José Rozemond uit Oost-Souburg lijkt dat op te gaan. Ze zijn allebei creatief. De één schildert, de ander maakt sculpturen. Ook schrijven ze beiden. Afgelopen week vond de presenta tie plaats van hun eerste boek. Zonder dat ze het van elkaar wis ten, lieten ze alletwee hun verhaal spelen op Walcheren. Verder heb ben de natuur, het ongrijpbare en de realiteit van het leven een be langrijke rol in de verhalen. Ver schillen zijn er overigens ook. Het boek van José is een thriller voor volwassenen, en in dat van Ineke staan korte verhalen en gedichtjes voor alle leeftijden. „We hebben eikaars boek gelezen toen het af was", vertelt José. „We dachten toen wel: je kan zien dat we een tweeling zijn." Het boek van Ineke heet Waar is Anna. Een van de korte verhalen die daarin staan, is De vrouw met het kapje. Het is gebaseerd op een legende die al tientallen jaren in het duingebied Oranjezon de ron de doet. Zo nu en dan zou daar, uit het niets, een vrouw opdoe men. „Ik werk op camping Oranje zon en mij was jaren geleden ge vraagd een spookverhaal te te schrijven voor een personeels feest", vertelt Ineke. „Toen heb ik die legende genomen en dat ver haal verder uitgebouwd. De afgelo pen jaren hebben we dat verhaal vaker verteld aan gasten en zo is de legende nieuw leven ingebla zen. Er zijn zelfs campinggasten die zeggen dat ze daar ook iets vreemds hebben gezien." Het boek van José heet Heieen en RN Ondanks hun woordblindheid hebben Ineke en José Rozemond een boek geschreven. De verha len spelen zich grotendeels af op Walcheren. Roos en bevat twee thrillers. Beide verhalen gaan over mensen die op zoek zijn naar uit het oog verloren dierbaren. Tijdens die zoektocht komen ze met onverklaarbare za ken in aanraking en met organisa ties die niet willen dat er in het verleden wordt gegraven. Dat er nu twee spiksplinternieuwe boekjes op de tafel in Josés huis lig gen, is overigens niet vanzelf ge gaan. De zussen zijn dyslectisch. En hoewel kinderen met woord blindheid tegenwoordig veel hulp en begeleiding krijgen op school, werd het probleem in de jaren zes tig, in de tijd dat de zussen Roze mond op de lagere school zaten, niet gezien. Met alle gevolgen van dien. „Pas rond ons veertigste heb ben we er mee leren omgaan", zegt José. „Sindsdien zijn we het niet langer uit de weg gegaan, maar konden we zeggen: dit zijn wij en dat is ons probleem. Maar daar is een lange weg aan vooraf gegaan." Door hun grote fantasie en slechte leerprestaties werden de zussen niet altijd door iedereen serieus ge nomen. „Maar wat we nu bereikt hebben, hebben we voor honderd procent te danken aan onze ouders, die helaas niet meer leven. Zij gaven ons de vrijheid om crea tief te zijn en hadden vertrouwen in ons. Onze moeder zei ook al tijd: het komt wel goed. En dat is nu ook wel bewezen." Informatie over de boeken Het boek Waar is Anna is ge schreven door Ineke Roze mond. Het bevat korte verha len en gedichten. Het boek Heieen en Roos is geschreven door José Roze mond en bevat twee thrillers. Beide boeken zijn uitgegeven door Uitgeverij Eigen Boek. De boeken zijn momenteel ver krijgbaar in boekhandel De Drukkerij aan de Markt in Mid delburg. Waar is Anna heeft ISBN-num- mer 978-90-79538-10-2 Heieen en Roos heeft het ISBN- nummer 978-90-79538-11-9 Zeeuws Archief brengt speurroute uit langs religieuze gebouwen. MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief brengt dit jaar in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed ren speurtocht genaamd 'De pel grimstocht langs kloosters en ker ken' uit langs kerken en kloosters in de binnenstad van Middelburg. De speurtocht verschijnt als derde in de reeks stadsspeurtochten voor kinderen die het Zeeuws Archief heeft uitgebracht. 'De pelgrimstocht langs kloosters en kerken' is een interactieve rou te door Middelburg langs verschil lende religieuze gebouwen. De leidfiguur in het boekje is een pel grim genaamd Jacobus die korte verhaaltjes vertelt en de kinderen vragen stelt. De tocht is ruim drie kilometer lang en in ongeveer an derhalf uur te lopen. In eerste in stantie is de tocht bedoeld voor kinderen in de leeftijd van acht tot veertien jaar, maar hij is evengoed geschikt voor volwassenen als ba sis voor een wandeling door reli gieus Middelburg. Gedurende de tocht komen de wandelaars onder andere langs de Lutherse kerk, waar de pelgrim Ja cobus iets uitlegt over Luther en de Hervorming. Verder wordt er onder meer tijdens de route nog uitleg gegeven over het protestan tisme, katholicisme, joden in Mid delburg, vervolging van religieuze stromingen en natuurlijk ook over de Abdij. Op 29 mei verschijnt het boekje. Het is dan tussen één uur en vier uur 's middags met korting te koop bij de receptie van het Zeeuws Archief. Een aantal kerken die in het boekje voorkomen is die dag geopend. kijk ook op www. .nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 SEROOSKERKE - De musicalgroep van de Protestantse Gemeente in Serooskerke speelt dit jaar in ver schillende kerken de musical 'Es ter', naar het gelijknamige bijbel boek. De musical is een bewerking van Gerard van Midden (tekst) en Gerard van Amstel (muziek). De musical 'Ester' is op komende zondag te zien in de Petruskerk in Serooskerke, op 15 juni in De Open Haven in Oost-Souburg en op 21 september in de Michaëls- kerk in Koudekerke. Alle voorstellingen beginnen om tien uur 's ochtends. MIDDELBURG - Woonpark De Mor tiere in Middelburg doet zaterdag 31 mei mee aan de Dag van de Bouw. Belangstellenden kunnen dan een kijkje achter de schermen nemen bij de bouw van de wijk. Werknemers van de Walcherse Bouw Unie en onderaannemers als loodgieters en grondwerkers la ten zien wat hun werk inhoudt. Vanuit een kraan kunnen bezoe kers de woonwijk van 30 meter hoogte aanschouwen. Kinderen kunnen met hulp van leerling-tim merlieden een vogelhuisje maken. Een paardentram maakt een rond rit door het gedeelte van de wijk waar al mensen wonen. De Mortie re is van 10.00 tot 16.00 uur te be zoeken. Andere Zeeuwse bouw plaatsen die meedoen aan de Dag van de Bouw zijn Rossinipark (Goes), Dubbele Poort (Hulst), Zwartenhoekse Zeesluis (Westdor- pe) en Valletta (Zierikzee).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28