Zeesart PZC Kinderen geven scholen een 8 4 SPORT RvS: buur moet blij zijn met camping WALCHEREN 35 25 33 Speeltuin in 't Zand wordt opgeknapt deze zomer PZC Koekje Buizen voor de tunnel Goese rockband Sense Forward leert dingen weg te laten Vrijdag 23 mei 2008 Examenkandidaten vmbo woedend op hun wiskundeleraren Tip? redwalch@pzc.nl Begeleiding leerkracht en veiligheid zijn goed, inspraak kan beter. door Maurits Sep MIDDELBURG - De openbare basis scholen op Walcheren scoren ge middeld het cijfer 8. En dat is niet wat de meesters en juffen van de kinderen vinden, maar omge keerd: voor het eerst hebben de kinderen hun scholen een cijfer mogen geven. De Archipel Scholen hebben dit voorjaar een leerlingentevreden- heidsonderzoek gehouden. De kin deren uit de groepen zes, zeven en acht mochten zelf zeggen wat er goed en slecht is. Vooral de begelei ding door de meesters en juffen is goed. De kinderen zijn ook erg te spreken over de veiligheid op school en op het schoolplein, ver telt Cor Kuyvenhoven, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Archipel Scholen. Natuurlijk blijkt uit het onderzoek ook welke school het goed doet en welke niet, maar dat wil Kuyven hoven niet precies vertellen. „Van één school geven de kinderen uit groep 8 een 4 en die uit groep 7 een 8,5. Terwijl het een combina tiegroep 7/8 is en ze dus dezelfde meester hebben. Dat vraagt om na der onderzoek." Mooi, die 8 als eindcijfer, maar het kan dus nog wel beter. De kinde ren willen vooral meer te zeggen krijgen over wat er op school ge beurt. Kuyvenhoven belooft dat er op elke school een kinderraad wordt ingesteld. Die mag dan mee praten met de directie. De kinder raden worden geïnstalleerd op 20 november van dit jaar: de Dag van de Rechten van het Kind. Op 3 van de 22 Archipelscholen is al een kinderraad actief en die functione ren goed, zegt Kuyvenhoven. Ze praten vaak over hoe netjes het op school is, over de schoolreisjes en het materiaal. „Maar het is natuur- De openbare Archipel Scholen op Walcheren hebben van hun scholieren een 8 gekregen. Het was het eerste tevredenheidson- derzoek onder leerlingen. lijk niet: 'jullie vragen, wij draaien'." Het leerlingentevredenheidsonder- zoek wordt net als het oudertevre- denheidsonderzoek (dat al be staat) eens per drie tot vier jaar ge houden. Binnenkort komen er ook leerkrachttevredenheidsonder- zoeken. Kuyvenhoven: „Zo krijgen we vanuit elke visie een beoorde ling. Dat maakt de onderzoeken zo waardevol. En dat maakt het ook eenvoudiger om tegenover de onderwijsinspectie te verklaren waarom we doen wat we doen." MIDDELBURG - Dit najaar krijgt de speeltuin in de Middelburgse wijk 't Zand een opknapbeurt. Er komt drainage in de bodem en de speel toestellen die versleten zijn, wor den vernieuwd. Nog niet al het geld dat nodig is, 120.000 euro, is binnen, vertelt be stuurslid Tonnie van Hoorn. „We hebben tienduizend van de ge meente gekregen, dertigduizend van de woningbouw, en 28.000 van fondsen. We steken er als vere niging zelf geld in en we hebben nog een aanvraag lopen bij de Ra bobank. Hoeveel we daarvan krij gen, weet ik niet." Op de speeltuin komt een circuitje waar kinderen in de praktijk ver- keerslessen kunnen volgen. Er ko men trampolines en er wordt een grote glijbaan gebouwd. „Maar de spullen die nog goed zijn, blijven gewoon staan." Als het geld in de herfst nog niet bij elkaar is, wordt een aantal speeltoestellen wat later aangeschaft. De speeltuin in de Baarsjesstraat is onderdeel van de wijkvereniging. Die bestond vorig jaar zestig jaar. In 1950 werd de speeltuin geo pend door de toenmalige burge meester. De speeltuin is gratis toegankelijk voor leden van de wijkvereniging. Lidmaatschap kost voor een gezin vijftien euro per jaar. Toch is dat voor een groot aantal mensen nog steeds een belemmering, zegt Van Hoorn. „Want als het een keer gra tis is, dan komen ze wel. Alles draait om Spo(r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl MIDDELBURG - Het werk aan de tunnel onder het Kanaal door Walcheren is begonnen. De aanne mer is bezig om buizen in de grond te slaan. Die dienen als damwand voor de bouwput. Als de damwand klaar is, wordt de grond ertus sen afgegraven. In de put die dan ontstaat wordt de tunnel gebouwd. De tunnel wordt vervolgens, als een caisson, in één stuk in het kanaal gelegd en afgezonken. De lege bouwput krijgt dan weer een andere func tie: hier komt de toerit naar de tunnel. foto Lex de Meester Gemeente Veere hoeft geen schadevergoeding te betalen aan H. Vader. door Adri Klinkenberg en Maurits Sep GRIJPSKERKE - De eigenaar van een woonboerderij aan de Steen- grachtsweg in Grijpskerke moet in plaats van te klagen juist blij zijn met een minicamping naast zijn deur. Dit vindt de Raad van State, die zijn verzoek om een planscha devergoeding heeft afgewezen. Grijpskerkenaar H. Vader, die recht tegenover minicamping De Kreekrug woont, zegt dat een mi nicamping bij zijn buurman verbo den was. De man is er gewoon mee begonnen, zegt Vader die met lede ogen moest aanzien dat de ge meenteraad van Veere in 1999 de toen al bestaande minicamping le galiseerde. De Kreekrug mocht ook nog eens twintig meter op schuiven in de richting van de woonboerderij. Daar wil Vader van de gemeente een planschade vergoeding voor hebben. Maar de buurman heeft niets te klagen, vindt de Raad van State. Het rechtscollege wijst erop dat de Grijpskerkenaar een aantal forse agrarische gebouwen naast zijn tuin had kunnen krijgen. Het oude bestemmingsplan liet derge lijke bebouwing namelijk toe. Nu De schadevergoeding die buur- man van minicamping De Kreek rug in Grijpskerke eist van de ge meente Veere, is afgewezen door de Raad van State. die niet zijn gerealiseerd komt Va der er nog niet zo slecht van af, meent de hoogste bestuursrecht- bank. Vader zegt echter dat er niets over is van zijn privacy. Hij zou voort durend last hebben van camping geluiden en spelende campinggas- ten van De Kreekrug. De rechtbank in Middelburg oor deelde eerder dat de gemeente te weinig rekening had gehouden met de geitenwei en de kinder speelweide bij de camping bij de- beoordeling van het verzoek om planschadevergoeding. De Raad van State oordeelt echter dat de ge meente wel correct heeft gehan deld, verklaart M. Spierdijk, juriste van de gemeente Veere. „Wij hoe ven dus inderdaad geen schadever goeding te betalen." 3 1f3? TTv' V,,11 Tip? redactie@pzc.nl Om de snoepzucht van haar kroost - haar zoon in het bijzon der - enigszins te beteugelen had die Zierikzeese moeder een snood plan gesmeed. Ze zou zoonlief confronteren met diens slechte ge woonte om met enige regelmaat een flinke graai in de koektrom mel te doen. Dus ging er een briefje bovenop de koekjes - bok- kenpoten in dit geval - met de waarschuwende tekst 'Deze koek jes zijn geteld'. Groot was moe ders nieuwsgierigheid de volgen de dag of haar subtiele hint ge holpen had. Niet echt, zo bleek. Haar briefje was verdwenen. Er voor in de plaats lag een onthut sende mededeling: 'Het zijn er nu twee minder'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27