Fitness als therapie president Gambia Souburger hoort vijf jaar en tbs onthoofden eisen voor misbruik stiefdochter Bemiddeling helpt bij burenruzie Chauffeurs voeren actie bij hoofdkantoor Connexxion Asselbergs dient ontslag in wil homo's 1 Jongensdroom Van der Sar komt eindelijk uit Vrijdag 23 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 120 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 MIDDELBURG - Het buurtbemidde lingsproject in Middelburg be spaart de politie tijd en energie. In een jaar tijd brachten vrijwilligers van Buurtbemiddeling tachtig buurtconflicten tot een goed ein de. Het project is daarmee ook een aanwinst voor de gemeente en de woningbouwvereniging, instanties waar burgers voorheen aanklop ten met hun problemen. Volgens coördinator Sam van Ba- kergem zijn ook burgers gebaat bij buurtbemiddeling, omdat onder ling gemaakte afspraken tot betere oplossingen leiden. De gemeente Terneuzen zet deze zomer een ver gelijkbare dienst op. scholen in Nederland bezig met het aanpassen van hun beleid of gebouw. Het NMFH verwacht dat dit aantal op korte termijn sterk toeneemt. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RI VM) heeft ongeveer de helft van al le Nederlanders overgewicht, 1,6 miljoen Nederlanders kampen met ernstig overgewicht. Ver wacht wordt dat dit aantal de ko mende jaren sterk toeneemt. Zowel kleine scholen als grote ke tens houden zich bezig met de nieuwe klant. pagina 7: dikke klant wil vertrouwde sfeer ken meer kans op vergoeding." Grote verzekeraars vergoeden nu al gedeeltelijk beweegprogramma's voor obesitaspatiënten of te dikke kinderen. Het NMFH, een adviesbureau voor de fitnessbranche, spreekt van een explosieve groei van het aantal scholen dat zich met dikke klanten bezighoudt. Volgens het NMFH zijn driehon derd van de tweeduizend fitness- Sportscholen richten zich steeds meer op mensen met gezond heidsklachten. Ze nemen daarom professionele diëtisten en fysio therapeuten in dienst. pagina 2 en 3: 'buurtbemiddeling is nuttig voor elke gemeente' ZIERIKZEE - Burgemeester lack As selbergs van de gemeente Schou- wen-Duiveland heeft ontslag ge vraagd bij de koningin. De 62-jari- ge Asselbergs maakte eerder al be kend dat hij niet aan een derde ambtsperiode begint. Hij wil op 1 januari vervroegd met pensioen. Enige oplossing voor echte burenruzie is verhuizen reageer op www.pzc.nl Handen af van de WW oneens aantal reacties: 430 Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Auto: 15 en 17; Weer; 22; Strips: 23; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren meldt dat eindexamenkandidaten geïrriteerd raken door de busstakingen. Na drie dagen van actievoeren, gaan de chauffeurs in het streekvervoer overigens de komende dagen weer werken. Komt er geen oplossing voor het loonconflict, dan rijden zij, net als deze week, op dinsdag, woensdag en donderdag alleen in de spits. foto Ruben Schipper/ANP HILVERSUM - Stakende buschauffeurs voerden gisteren actie bij het hoofd kantoor van Connexxion in Hilversum. Een van hen sprak de voorzitter van de Raad van Bestuur Kortenhorst aan. De chauffeurs boden hem acht regen tonnen aan. Die verwijzen naar het bedrag dat Connexxion nu tekort komt door de 812.000 euro die topman Rob van Holten meekreeg bij zijn ver trek. BANJUL - President Yahya Jammeh van Gambia wil homoseksuelen die het land niet vrijwillig verlaten onthoofden. „Gambia is een land van gelovigen", aldus het staats hoofd volgens Gambiaanse journa listen. „Zondige en immorele prak tijken zullen in dit land niet wor den gedoogd." De president wil 'het hoofd afsnijden' van elke ho moseksueel die in Gambia wordt gepakt. door Emile Calon MIDDELBURG - Vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging. Die straf eis te officier van justitie W. Smeenk gisteren tegen een man (37) uit Oost-Souburg. Hij zou zijn stief dochter vanaf haar zevende tot haar veertiende jaar seksueel heb ben misbruikt. Ook zou hij haar hebben mishandeld. Zijn ex-vriendin, haar moeder, zou hij voor een langere periode zwaar hebben mishandeld en zeer ernstig bedreigd. Die vriendin (41) verdient volgens de officier echter ook een stevige straf; 42 maanden cel waarvan 12 voorwaardelijk. Want ze was vol gens Smeenk niet alleen slachtof fer, maar ook dader. Toen ze ont dekte dat haar vriend haar dochter misbruikte, sloeg ze geen alarm. Erger nog, aldus de officier, ze deed na verloop van tijd zelfs mee aan het misbruik en nam soms zelfs het initiatief. De vrouw ontkende dat laatste met kracht. Ze belandde volgens ei gen zeggen alleen maar met haar dochter of met z'n drieën in bed om te voorkomen dat zij en/of haar dochter werden mishandeld. Uitspraak 4 juni. pagina 31: verbijstering na incest zaak r 1 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 L. A 8 711688 555530 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1