Ce lil en wtrk voor welke baas werk je eigenlijk? PZC Vrijdag 23 mei 2008 1 9 RECHT KROM P^j www.detachering.startpagina.nl Detacheren: In het dagelijks leven hebben we vaak te maken met juridische zaken. Je goed laten informeren, kan belangrijk zijn. Detacheren geen uitzenden Het verschil tussen detachering en uitzenden is dat een gedeta cheerde een vast contract heeft. Als het detacheringbu reau tijdelijk geen project heeft, krijg je doorbetaald. Tijdens de arbeidsovereen komst kun je werkzaam zijn bij meerdere opdrachtgevers. Gedetacheerden zijn vaak hoogopgeleide specialisten. De arbeidsvoorwaarden zijn daar om vaak erg goed. Als je het niet prettig vindt om regelmatig van werkomgeving en werkzaamheden te verande ren, dan ben je bij een detache ringbureau niet aan het goede adres. Gedetacheerden krijgen meest al contracten van enkele maan den tot een paar jaar. door René van Baal Een werknemer wordt een jaar lang gedeta cheerd bij een onderne ming. Hij vraagt zich af wat nou eigenlijk de rech ten en plichten zijn bij een deta chering. Wie is in zijn tijdelijke functie bijvoorbeeld zijn baas? En wat is detachering eigenlijk? De term detachering wordt ge bruikt voor verschillende situaties waarin één of meerdere werkne mers door hun werkgever voor kortere of langere tijd tewerk wor den gesteld bij een andere werkge ver. Detachering kent in principe drie hoofdvormen. De eerste is die waarbij de werkne mer 'ter beschikking wordt ge steld' aan een onderneming om net als de 'eigen' werknemers van die onderneming bepaalde werk zaamheden te verrichten. Een voorbeeld is de callcenter-mede- werker die door een detachering- bedrijf of uitzendbureau wordt te werkgesteld op een afdeling van een verzekeringsmaatschappij. Net als de eigen werknemers van de verzekeraar neemt hij de telefoon aan. De tweede vorm van detachering is die waarbij de werknemer in het kader van dienstverlening tus sen zijn werkgever en een andere onderneming een bepaalde op dracht bij die andere onderne ming uitvoert. Denk daarbij aan de ICT'er die in dienst is van een automatiseringsbedrijf De ICT'er wordt bijvoorbeeld voor een be paalde periode tewerkgesteld bij een opdrachtgever om daar de in voering van een nieuw computer systeem te begeleiden. De werkne mer voert dan voor zijn eigen werkgever een opdracht uit, maar binnen het bedrijf van een andere werkgever. De derde vorm van detachering heeft betrekking op een werkne mer die in het kader van aanne ming van werk tewerk wordt ge steld. Daarbij wordt de werkne mer door zijn baas op de locatie van de opdrachtgever aan het werk gezet. Dat is het geval als een bouwonderneming zijn eigen bouwvakkers inzet om een pand te bouwen voor een opdrachtge ver. Al deze vormen van deta chering hebben gemeen dat de werknemer een arbeidsovereenkomst heeft met (en dus in dienst is bij) de werkgever die hem tewerkstelt. Dat betekent dat in beginsel die werkgever alle werkgeversverplich tingen heeft. Zo betaalt de werkge ver het loon en is hij verantwoor delijk voor de veiligheid van de werknemer, wat overigens niet be tekent dat de inlenende onderne ming helemaal geen verplichtin gen heeft. De werknemer heeft geen contrac tuele relatie met het bedrijf waar hij gedurende een bepaalde perio de komt te werken. Zijn werkge ver daarentegen heeft wel een overeenkomst met de onderne ming waar de werknemer zijn werkzaamheden ver richt. Het grote verschil tussen de drie vormen van detachering zit hem in de term 'leiding en toezicht'. In het eerste voorbeeld werkt de werknemer echt tussen de andere werknemers van het in lenende bedrijf. Hij zal in dat geval doorgaans ook onder leiding en toezicht van de inlenende onder neming staan. Hij heeft in dat ge val eigenlijk twee bazen. Zijn ei gen werkgever, maar ook de onder neming bij wie hij is tewerkgesteld en die de dagelijkse leiding en toe zicht heeft. Bij de andere twee vor men van detachering is dat door gaans anders. Het is in die geval len normaal gesproken alleen de ei gen werkgever die de leiding en het toezicht heeft, en dus de baas is. Met medewerking van Trip Advoca- ten Notarissen, www.triplaw.nl Wilt u reageren op dit artikel, stuur dan een e-mail naar geld@wegener.nl ALLEMENSEN Vader Spears werkt fulltime voor Britney De vader van Britney Spears heeft zijn baan opgezegd om full time voor zijn dochter te kun nen zorgen. Jamie Spears regelt al sinds februari de financiën van zijn dochter en hielp haar opnieuw bezoekrecht te krijgen voor haar zoontjes Sean Preston en Jayden James. Nu Britney aan haar comeback werkt, komt hij niet meer toe aan zijn baan als cateraar en kok, blijkt uit recente juridische documenten. Vader Spears woont bij zijn dochter in en verdient nu 2.500 dollar (zo'n 1.500 euro) per week, meldt de website van het blad Hello. Jude slaat dochter Rod Stewart aan de haak Acteur Jude Law heeft na Sienna Miller en Sadie Frost weer een schoonheid aan de haak gesla gen: Kimberly Stewart. Het 28-ja- rige model is de dochter van popster Rod Stewart. Onlangs werd het stel zoenend gespot in een nachtclub in de buurt van het huis van Rod Stewart. Eer der werden ze samen gezien met vader Rod en zijn vrouw Penny Lancaster. Dat zou er op duiden dat Rod Stewart, die erg zuinig is op zijn dochter, ]ude heeft goedgekeurd. Irene van de Laar is toch weer vrijgezel Aan de relatie tussen presentatri ce Irene van de Laar en hockey- trainer Sander Brinkhuijsen is een einde gekomen, meldt RTL Boulevard. Wat de breuk heeft veroorzaakt, is onbekend. De 39-jarige Van de Laar verblijft in het buitenland en laat weten erg verdrietig te zijn. Irene en San- der hebben samen een zoontje, Vince (1). Van de Laar heeft ook een 8-jarige dochter uit een eer dere relatie, met Wessel van Die pen. In een interview stelde Van de Laar eerder deze week nog drie jaar open te houden. Zijn zoontjes Jaden (9) en Willow (7) gaan naar de New Village Aca demy, zoals de school voortaan heet. Volgens de website van de school (die 7.500 euro per school jaar kost) leren kinde ren er 'lei ders' te worden. Het onder is geba seerd op de Scientology- leer. erg gelukkig te zijn met haar partner. Verder zei ze niet meer in liefdessprookjes te geloven. „Ik heb twee lange relaties ge had, waar ik best beschadigd uit ben gekomen. Ik zal niet meer zeggen dat iets voor altijd is." Will Smith start eigen school voor zoontjes Hij kon geen goede school vin den voor zijn kinderen, dus heeft acteur Will Smith er zelf maar eentje afge huurd. De 39-jarige ac teur heeft ruim 600.000 euro be taald om de Indian High School in het Californische Cala- basas de komende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19