Maak van je klant je partner Een ijzersterke reputatie in technisch vakwerk fom48jooi Scheldepoort b.v. 19 Scheldepoort Repair Conversion Yard. Foto: Scheldepoort Scheldepoort B. V. Repair Conversion Yard Ritthemsestraat 500, Haven 1010 Vlissingen-Oost Postbus 565 4380 AN Vlissingen E office@sp.schelde.com t-* y--* r lmm.sdieldepoort.com ivepair conversion lard Scheldepoort Repair Conversion Yard is op zaterdag 31 mei gastheer van de Open Havendag 2008. Een veertigtal havengerelateerde organisaties zullen zich van 10.00 tot 16.00 uur op de kade langs de haven van Schelde poort presenteren. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN-OOST - Op de Open Ha vendag kan de bezoeker kennismaken met het technische vakwerk, waaraan de we reldwijde dienstverlener voor rederijen zijn ijzersterke reputatie dankt. Schelde poort zet op 31 mei niet alleen zijn toe gangspoort maar ook zijn deuren wagen wijd open! En achter die deuren is het een en al bednjvigheid, want Scheldepoort werkt het hele jaar door, 24 uur per et maal, 7 dagen per week. Hausse "Tijdens de Open Havendag kunnen de bezoekers kennismaken met alle facetten van ons hooggekwalificeerde werk. Ken nen de meesten ons alleen als reparatie- werf, de laatste jaren nemen de om- en af- bouwwerkzaamheden in het hogere seg ment een steeds belangrijker plaats in bij Scheldepoort." Aan het woord is Durk- )an Nederlof, algemeen directeur van de werf. "Sinds eind 2005 stroomt het werk als het ware binnen. De economie trok flink aan en de lading- en olieprijzen ste gen enorm. De stijgende olieprijs veroor zaakte een run op offshore materieel, veel schepen moesten worden omgebouwd tot onderzoekvaartuigen, boorschepen, kabel- leggers enzovoort en diverse reders breid den hun vloot uit met nieuwbouw. Te vens schakelden enkele collega's om van reparatie naar nieuwbouw, waardoor wij het extra druk kregen. Nog steeds hebben wij te maken met een ongekende luxe. Onze orderportefeuille, die normaal voor namelijk is gevuld met korte termijnwerk, bevat nu al prestigieuze opdrachten voor 2009! Maar als nuchtere Zeeuwen leunen wij niet achterover, we hebben al eerder ervaren dat de markt ineens weer kan om slaan en wij alle zeilen moesten bijzetten om te overleven." Topspeler Vanuit een topless Engelse bus kan de be zoeker op de Open Havendag kennisma ken met alles wat de topspeler op de we reldreparatie-, om- en afbouwmarkt te bieden heeft. In het overdekte dok ligt de 'Willem van der Zwan', de in 2006 volle dig uitgebrande Scheveningse viskotter die door Scheldepoort wordt herbouwd. In en naast het drijvende dok liggen twee bulk carriers die beide een nieuw roer krijgen. Aan de kade waarop de festiviteiten zich afspelen, liggen normaal ook zeeschepen die niet in een droogdok hoeven te wor den gerepareerd. Speciaal voor deze gelegenheid zijn er di verse schepen afgemeerd, die een totaal beeld bieden van het kwaliteitswerk van een van de mooiste dokfaciliteiten van Eu ropa. me impuls geven: gelegen vlakbij de stad, een goede spoor- en srielwegverbinding en binnen 250 kilometer van internationa le luchthavens. Alex Nelis: "ZCP biedt dynamiek en his torie. De cruisemarkt stijgt jaarlijks met AOr-12%. Door voor de passagiers excursies te organiseren naar bijvoorbeeld Zeeuwse en Vlaamse historische plaatsen, genereren ook die extra omzet. In mei 2009 meert het eerste cruiseschip, de Amadea van de Duitse Phoenix Rederij af in Vlissingen. Niet aan de Buitenhaven, want die kade moet voor miljoenen verbouwd worden waarvoor nog geen fondsen beschikbaar zijn, maar bij Daalimpex in de Bijleveldha- ven. Het blijft niet bij dat ene schip, in middels heeft zich een tweede rederij ge meld voor het aanlopen in Vlissingen. Vanaf 2010 zal een viertal schepen met re gelmaat Vlissingen aandoen. ZCP zoekt naar oplossingen om van Vlissingen een cruisehaven te maken met een eigen ter minal vlakbij het station. Wellicht moeten we daarvoor van nog meer klanten onze partners maken!" S. T. T. bv Group of companies Engelandweg 33, Havennummer 1133 4389 PC Vlissingen-Oost Postbus 1057 4388 ZH Oost-Souburg T 0118 46 77 78 F 0118 47 88 33 E info@agency-stt.com I umv.agency-stt.com Het hebben van een uitgebreid netwerk is onontbeerlijk, zeker als je voor elk probleem een oplossing wilt bieden. Alex Nelis, eigenaar van S.T.T. bv Group of companies uit Vlisingen-Oost bouwde zijn enorme netwerk in zeventien jaar tijd eenvoudig op. "Maak van je klantje partner, daarmee ver menigvuldigt je netwerk zich snel." door Loes van der Hoeven VLISSINGEN-OOST - Wat in 1991 be gon als een scheepvaartkantoor van een paar oud-collega's, is uitgegroeid tot een mondiale -allround dienstverlenende orga nisatie. "De keuze van onze bedrijfsnaam heeft ons louter voorspoed opgeleverd. Klanten wisten meteen waarvoor zij bij ons terecht konden: Shipping, Trading Transport. Maar zij verlangden een com pleet logistiek dienstenpakket., Al in 1992 was het ons duidelijk dat wij daarvoor partners nodig hadden. Die vónden wij onder meer in de Rotterdamse bedrijven Steder Group, Broekman Motors hips, Vertom Scheepvaart en Inchcape. Door deelname in Zeeland Maritime Gleaning konden wij klanten een totaalpakket aan bieden. Inmiddels verzorgen wij in alle Zeeuwse havens, dus ook Hansweert en Wcmeldinge, de complete afhandeling van zo'n 900 schepen per jaar." Zeeland Cruise Port De voorzitter van de Kamer van Koop handel bracht Alex Nelis, tevens secretaris van Zeeland Port Promotion Council, met zijn nieuwjaarsrede 2006 op een briljant idee: Zeeland was de ideale locatie voor een cruiseterminal! Dat was niet tegen do- vemansoreu gezegdKorte tijd daarna was Zeeland Cruise Port (ZCP) een feit. Daar in participeert S.T.T. met Inchcape Ship ping Services (vertegenwoordiger van cruiselijnen naaf: Rotterdam en Amster dam) en Felison Terminal uit IJ mui den. Tevens is er een groep van Zeeuwse be drijven en Overheidsinstellingen opgericht die het initiatief ondersteunen. Deze be staat uit Amadore Groep, Taxicentrale Vlissingen, Ka mer van Koophandel Zuid west-Nederland, Provincie Zeeland, Zeeland Seaports, Zeeland Port Promotion Council, .Stichting Vlissin- geri Promotie, Rabobank, Sagro, Maecon en Aerssens Pateer. De komst van een cruiseterminal aan de voor malige kade van de Olau Lijn in de Vlissingsc Buiten haven zou de stad een enor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105