Gezocht: jonge hbo'er m/v Zeeland Alleen bij SieMatic: het Keuken- ideeënboek cadeau SIEMENS Western Weekend in Clinge Zeeuws-Vlaamse teams winnen Zeeuwse schoolvoetbaltitels Ruim tachtig bedrijven werven hbo'ers op HZ-carrièremarkt. door Cornelleke Blok VLISSINGEN - Als student van de Ho geschool Zeeland kon je gisteren goe de zaken doen tijdens de jaarlijkse car rièredag. Tachtig bedrijven haalden al les uit de kast om bij na-afgestudeerde hbo'ers te werven. 'Wil je een petje? Een aansteker? Of een lichtgevende pen? En vergeet niet: je kan me altijd bellen hè!' Een beetje beduusd staan zes eerstejaars studenten bij de stand van bouwbe drijf Dura Vermeer. „Het is pauze en we dachten: gewoon een beetje oriën teren en kijken wat de mogelijkheden zijn", mompelt één van de jongens. „Maar als je zegt dat je civiele tech niek studeert, krijg je meteen een he leboel visitekaartjes in je hand ge drukt." Zelfs al ben je nog lang niet af gestudeerd dus. „Maar het is altijd handig, want volgend jaar moet ik al m'n eerste stage lopen." De hele aula is gevuld met stands van bijna alle grote Zeeuwse bedrijven. Er lijken bijna meer wervers dan studen ten te zijn. Maar, rond het middaguur stroomt de aula toch aardig vol. „Vo rig jaar stonden er hier dertig bedrij ven, nu zijn het er meer dan tachtig", zegt HZ-woordvoerder Dick Fundter. „We hebben buiten een grote tent neergezet, anders hadden we bedrij ven teleur moeten stellen. Ik denk dat de grote belangstelling met de krapte op de arbeidsmarkt te maken heeft." Vooral in de technische sector staan de bedrijven om mensen te springen. „Het is voor ons al moeilijk om men sen te vinden met wat werkervaring. Dus gaan we naar de studenten. Maar ja, die zijn er ook niet veel", zegt HR-medewerker Dennis Stam van Dura Vermeer. Anne de Feijter (20), student werk tuigbouwkunde, maakt er mooi ge bruik van. „Ik kijk overal rond en pro- 'Beetje rondkijken en zoveel mogelijk informatie verzamelen' beer zoveel mogelijk informatie te vin den. Na de zomervakantie ga ik afstu deren. Ik vraag bij alle bedrijven of ze opdrachten hebben", lacht hij, terwijl hij bij de stand van de Rotterdamse scheepsbouwer IHC Merwede een sol licitatieformulier invult. „Ik heb ge hoord dat je hier een stage in Dubai of Singapore kan doen. Dat lijkt me wel wat." Alhoewel Zeeuwse bedrijven goed vertegenwoordigd waren op de car rièredag, maakt de Hogeschool Zee land zich zorgen over het aantal stu denten dat na hun afstuderen weg trekt naar de Randstad. Dat zei Adri de Buck, voorzitter van het College van Bestuur, tijdens een onderne mersborrel na afloop van de carrière- dag. „Zeeland heeft te weinig te bie den voor net afgestudeerde studen ten." Er zou meer geïnvesteerd moe ten worden in kennis. „Het lijkt of de economische groei aan Zeeland voor bijgaat. Dat mag niet het geval zijn." KLOOSTERZANDE - De Openbare Basisschool Breskens bij de jongens elftallen, hier in de aan val, en het meisjes zevental van de J.H. van Dalen school uit Sluis hebben gisteren de Zeeuwse titel basisschool voetbal in de wacht gesleept. De jongens speelden in Kloosterzande, de meis jes in Oostburg. De finale bij de jongens ging tus sen de school uit Breskens en Sint Jozef uit Vlis- singen. De Bressiaanders trokken in een spannen de wedstrijd aan het langste eind: 1-0. De Ichtus- school uit Wolphaartsdijk verloor bij de meisjes met 3-0 in de finale tegen de Sluise Van Dalen- school. De winnaars spelen nu verder om het kampioenschap van het district Zuid 1. foto Peter Nicolai CLINCE - Voor de dertigste keer heeft dit jaar het Western Week end van de schietvereniging De Schutterij uit Clinge plaats. Het terrein aan de Statenboom- weg is van donderdagavond 5 tot en met zondag 8 juni omgedoopt in Fort States Tree. Alles staat in het teken van ouderwets schieten. De deelnemers lopen in gepaste kleding. Van deftig pak tot lappen- broek en van ballroomjapon tot ba- jenrok. Er staan kraampjes waar al lerlei spulletjes te koop zijn die raakvlak hebben met het Wilde Westen.Ook muziek en dans ont breken niet. Op vrijdag- en zater dagavond wordt de muziek ver zorgd door Marco Roodhuizen. Beide avonden begint de muziek om 21.00 uur. De entree is gratis. PZC Donderdag 22 mei 2008 31 Dit is het boek voor iedereen die keukenplannen heeft. Zie en lees wat er mogelijk is. Het Keuken- ideeënboek vertelt waar u bij het kiezen allemaal aan moet denken. Met een complete checklist als voorbereiding op uw gesprek met de keukenadviseur. Het is jaren lang het meest geraadpleegde boek over keukens. U krijgt het bij ons cadeau. Geheel vrijblijvend. Kom dus gerust even langs om het op te halen. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij advisieren: Ga naar www.bezorgers.nl, selecteer het dagblad dat je wilt bezorgen en vul het aanmeldformulier in. Op de website vind je de voorwaarden. DichtbijMedia. Wegener weoeNeR N Bezorg minimaal 2 weken tijdens de zomervakantie en je krijgt naast je vergoeding ook een gratis entreebewijs voor een van de topattracties in Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79