Advies: duur WW moet verder beperkt Lüiuiu.qenietenopzijnitaliaans.n winde nieuwe fiat 500 1 Justitie ziet Checkpoint als criminele organisatie Sis-— 36 en 37 Donderdag 22 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 119 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Zeeuwse schatten terug in Middelburg Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bei gratis 0800 - 0231 231 Commissie-Bakker wil werknemers zelf fiscaal vriendelijk laten sparen. door James McGonigal DEN HAAG - De maximale duur van de WW-uitkering moet ver der worden beperkt. Dat zal de commissie-Bakker volgende maand adviseren aan het kabinet. De commissie wil de werknemers zelf laten sparen om werkloze pe rioden te kunnen overbruggen. Dat sparen zou dan fiscaal vriende lijk moeten kunnen, door de be staande, impopulaire 'levensloop regeling' op te tuigen. Dit melden leden van de commis sie, en voorlieden van werkgevers- en werknemersorganisaties die de afgelopen weken met de commis sie hebben gesproken. De commissie, die in januari is in gesteld om de crisis rond het ont slagrecht te bezweren, pleit er ook voor om werken na het 65e jaar De commissie-Bakker stelt voor om mensen zelf te laten sparen om tijden van werkloosheid te overbruggen. De duur van de WW moet worden beperkt. aantrekkelijker te maken, onder meer via de belastingen. Over het ontslagrecht zelf doet Bakker geen baanbrekende voorstellen. Half juni komt hij met zijn voorstellen naar buiten. Wat het ontslagrecht betreft doet de commissie geen voorstellen die verder gaan dan wat de vakbewe ging acceptabel vindt: verkonen, versimpelen en stroomlijnen, maar handen af van de ontslagver goeding en de toetsing vooraf door CWI (voorheen arbeidsbu reau) of de kantonrechter. Werkge vers vinden dit op voorhand 'een mislukking van de commissie'. De opdracht van de commissie was om uiterlijk 1 juni met voor stellen te komen over 'het functio neren van de arbeidsmarkt'. De da tum wordt niet gehaald, omdat de commissie van begin af aan sterk verdeeld was. Er is nu een voorlo pig laatste bijeenkomst gepland op 4 juni, waarna 'de spullen naar de drukker gaan'. Verschillende com missieleden gaan er echter van uit dat ook die deadline niet wordt ge haald en dat het advies pas halver wege juni naar minister Donner (sociale zaken) kan worden ver stuurd. Handen af van de WW reageer op www.pzc.nl Provincie geeft goede voorbeeld met gift Birma en China «ais WBË 47% oneens 53% aantal reacties: 302 Van der Sar bezorgt United Europa Cup MOSKOU - Door het stoppen van een penalty heeft Edwin van der Sar gisteravond zijn club Manches ter United de Europa Cup be zorgd. Na verlenging was in de wedstrijd tegen Chelsea geen be slissing gevallen waarna een straf- schoppenreeks volgde. pagina 41: wedstrijdverslag AMSTERDAM - Presentator Sipke Jan Bousema staat naast de Zeeuwse voorleeskampioene Naomi Remijn uit Zierikzee, leerlinge van openbare basisschool 't Kof schip. Naomi was een van de twaalf provinciale voor- leeskampioenen die in Amsterdam meededen aan de fi nale van de de Nationale Voorleeswedstrijd. De Zierik- zeese scholiere legde beslag op de vierde plaats. Ze las voor uit het boek 100 procent Nina van Niki Smit. Céline-Miatta Sutorius uit Den Haag kwam uiteindelijk als overwinnaar uit de bus. Tweede werd Isabelle Vrij- moed uit Almere in Flevoland en op de derde plaats ein digde Niels Gercama uit het Utrechtse Maarn. De voorleeswedstrijd is een gezamenlijk initiatief van Stichting Lezen, Stichting CPNB en de Vereniging Open bare bibliotheken. foto David van Dam/C PD Verdachten drugszaak worden voorgeleid in Middelburg. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Justitie in Middel burg wil coffeeshop Checkpoint in Terneuzen vervolgen als een crimi nele organisatie die zich bezig houdt met het bezit en handel in grote hoeveelheden softdrugs. In het kader van het onderzoek, dat dinsdag leidde tot invallen op veertien locaties in Zeeuws-Vlaan- deren, op Walcheren en in Gelder land, werden gisteren twee broers van 31 en 21 jaar uit Tiel aangehou den. Ook zij zijn betrokken bij wat de Gelderse politie 'een netwerk van georganiseerde criminaliteit' noemt. Ze hadden 20 kilo wiet, geld en een vuurwapen in hun be zit. Volgens parketvoorlichter Elke Kool in Middelburg wordt de dins dag aangehouden 56-jarige hoofd verdachte, de eigenaar van Check point, vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De opgepak te twee Checkpointwerknemers (34 en 36 jaar) verschijnen morgen voor de rechter-commissaris. Vol gens Kool zijn in Checkpoint enke le kilo's drugs aangetroffen. De wiet was verborgen op plaatsen door heel het pand. Elders zijn et telijke tientallen kilo's gevonden. Het OM wil niet per locatie vertel len hoeveel aangetroffen is. Of er bij de invallen wapens zijn gevon den kon ze niet zeggen. Nieuwe aanhoudingen worden niet uitge sloten. De Terneuzense coffeeshop blijft dicht zolang het OM dit voor het onderzoek noodzakelijk acht. pagina 2 en 3: kilootje wiet per uur Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15 en 17; Boeken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 34 en 35; Cultuur: 36 en 37; Agenda: 38; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Italië ligt de komende weken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design uan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis iri de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: 6611 Fiat 5 OO-' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op: 1 0 M 201 zw"enia'r8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1