OM sluit Checkpoint ZMF buigt voor actie mosselsector PZC ^T* 2 en 3 19° HET WEER: Veel zon TTv Wie helpt hem aan een baasje? Woensdag 21 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 118 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Openbaar Ministerie neemt pand coffeeshop Terneuzen in beslag. door Conny van Grermberghe TERNEUZEN - Het Openbaar Minis- terue heeft het pand van de Ter- neuzense coffeeshop Checkpoint in beslag genomen. „Het pand blijft voor onbepaalde tijd dicht", aldus persvoorlichtster Elke Kool. Het OM en de politie vielen gister avond Checkpoint binnen. Ook op veertien andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen en daarbuiten werden panden doorzocht. Bij Checkpoint zelf werden enkele kilo's softdrugs gevonden. Op de andere locaties werden ettelijke tientallen kilo's wiet in beslaggeno men. Ook werd de administratie van het bedrijf en een hoeveelheid geld meegenomen. De eigenaar van de Terneuzense coffeeshop en twee verkopers zijn aangehouden. Zij worden verdacht van deelname aan een organisatie die grote hoe veelheden softdrugs in bezit heeft en verhandelt. De actie van politie en OM staat los van de bestuursrechtelijke pro cedure die burgemeester Jan Lo- ninlc van Terneuzen in gang heeft gezet om Checkpoint tijdelijk te sluiten. Lonink was wel op de hoogte van het justitieel optreden. Justitie en politie hadden het op treden 's middags met hem kortge sloten. „Ik kan nog niet inschatten wat voor gevolgen deze actie heeft voor Checkpoint. Het strafrechte lijk proces volgt een eigen loop. Daar kan ik niet in treden. Het be stuursrechtelijk optreden wordt ge woon voortgezet." Woordvoerder Frank Deij van Checkpoint onthield zich gisteren van commentaar. „Ons zijn een he leboel feiten niet bekend. Wan neer dat wel zo is, dan komen we zeker op deze actie terug." De actie vond plaats in het kader van een lopend strafrechtelijk on- Pip| Politie en justitie slaan voor de tweede maal binnen een jaar een grote slag in Zeeuws-Vlaanderen Tientallen kilo's softdrugs zijn in beslaggenomen. derzoek tegen de coffeeshop. Vo rig jaar juni werden bij een eerste inval in de coffeeshop 5,1 kilogram softdrugs aangetroffen en 1600 voorgedraaide joints. In een nabu rig pand dat Checkpoint als opslag plaats gebruikte vond de politie 92,2 kilogram softdrugs en 6400 joints. Een coffeeshop mag vol gens de gedoogregels een voorraad van 500 gram hebben. „Zij waren toen in overtreding" zei parketvoorlichter Elke Kool. „Voor het OM rechtvaardigde de vondst van vorig jaar een tweede actie, want het is natuurlijk niet de bedoeling van het gedoogbeleid om er bedrijven op na te houden die dit soort voorraden verhande len." Hind niet door naar finaie songfestiva! BELGRADO - Hind gaat niet door naar de finale van het Eurovisie songfestival. De Nederlandse zan geres wist gisteravond niet bij de eerste tien deelnemers te komen die zaterdag in de fmale staan. Het is het vierde jaar op rij dat Ne derland de finale niet haalt. De 23-jarige zangeres deed mee met het nummer Your Heart Belongs To Me. Ondanks een mooie, stijlvolle act, was Hind niet opgewassen tegen de andere deelnemers. Grieken land, Roemenië, Bosnië-Herzegovi- na, Finland, Rusland, Israël, Azer- beidjan, Armenië, Polen en Noor wegen staan wel in de finale. DNA brengt licht in Puttense moordzaak APELDOORN - Een toevallige match van DNA heeft gisteren geleid tot de aanhouding van een 33-jarige man uit Delft in de Puttense moordzaak. Het Openbaar Ministe rie wil niet zeggen of hij de ver krachting van en moord op de 23-jarige stewardess Christel Am- brosius in 1994 heeft bekend. De verdachte wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Am- brosius werd in 1994 vermoord bij het huis van haar oma in Putten. De verdachte was toen achttien en woonde in Putten. Eerder zaten twee mannen zeven jaar ten on rechte vast voor de moord, pagina 4: Putten dolblij Provincie geeft goede voorbeeld met gift Birma en China reageer op www.pzc.nl Zie pagina 3 Subsidie voor Timmerfabriek is weggegooid geld WÊÊÊÊÊÊÊBÈ 46% óneens 54% aantal reacties: 601 EN nm Ledenvergadering afgeblazen om 'veiligheidsredenen'. door Harmem van der Werf ZIERIKZEE - De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) heeft gisteren de le denvergadering op de Oosterschel- de afgelast, omdat mosselkwekers acties zouden voeren en de politie volgens de ZMF de veiligheid niet kon garanderen. „Wij kregen in de loop van de dag genoeg signalen van politie en ge meente Schouwen-Duiveland om dit ingrijpende besluit te nemen", aldus ZMF-coördinator Tjeu van Mierlo. „Woordvoerders van de mosselsector konden of wilden ons ook niets zeggen." De ZMF wilde haar ledenvergade ring gisteravond houden op passa giersschip De Onrust dat zou ver trekken vanuit Zierikzee. Het the ma was 'Wat levert procederen nu op?'. Mosselbestuurder Wout van den Berg uit Bruinisse mocht voor vertrek zijn visie geven. Hij hield zijn mond over acties van indivi duele mosselkwekers. „Ik sta daar buiten als bestuurder." Voorzitter Jan Schot van de Zierik- zeese vissersvereniging was betrok ken bij de organisatie van de actie. „We wilden met acht schepen De Zeeuwse Milieufederatie blaast ledenvergadering op Oosterschel- de af, omdat politie de veiligheid bij acties van mosselkwekers niet zou kunnen garanderen. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27, 29; Bin nenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Econo mie: 13 en 15; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Agenda; 28; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Onrust naar de Oosterschelde be geleiden, met teksten aan boord als 'alles jullie niet procederen, hoe ven wij niet te demonstreren'." Volgens Schot was de hele sfeer er niet naar 'vervelend' te doen. Burgemeester Jack Asselbergs van Schouwen-Duiveland, liet weten dat de ZMF zelfstandig tot haar be sluit is gekomen. „Ik heb alleen ge zegd dat ik op zo'n korte termijn niet kon instaan voor handhaving van de openbare orde." zie pagina 3: commentaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1688 555530 Politie en justitie deden gisteren een inval in coffeeshop Checkpoint te Terneuzen. foto Peter Nieolaï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1