PZC Dinsdag 20 mei 2008 |9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (brieven, max. 150 woorden) Mei'58 2 Er klopt wel meer niet aan het stuk van Frank van den Heuvel ('Niet mei '68 maar mei '58 bracht de vooruitgang', PZC 15 mei) dan het vergeten van de E55 in Rotter dam als vooruitgangssymbool. Uit vindingen als stofzuiger, wasmachi ne, koelkast waren al voor de oor log gedaan, maar zeker de laatste twee werden pas algemeen in de jaren zestig. Ook kon echt nog niet 'iedereen' zich een auto veroorlo ven, laat staan per vliegtuig reizen. Was dit niet ook juist de tijd van de beruchte 'bestedingsbeperking' (vierde kabinet Drees)? En om de studentenopstanden van '68 te be stempelen als 'elitair luxe-gedrag van welvarende studenten voor wie het protest eenvoudig te finan cieren was' vind ik een gotspe. Dat geldt ook voor de inleidende op merking over 'de mensen van '68 die nog op veel plaatsen aan het stuur zitten en zeker vaak bepalen wat er in de kranten komt'. En de opmerking dat de enige reden voor het als saai, grijs en duf over komen van de jaren vijftig de afwe zigheid van kleurenfoto en kleu- ren-tv was, moet als grap bedoeld zijn. Als bestuurslid van 'Socires, een stichting die reflectie en onder zoek bevordert over cultuur en sa menleving' heeft Frank zijn stich ting een slechte dienst bewezen. H. Eijzenga Molstraat 21, Middelburg HKPD Heb met grote belangstelling het artikel over het HKPD gelezen. De enige die positief was is wethou der F. Prins met: we moeten maar op de burgemeester vertrouwen. Zit ik even later de Faam te lezen over nevenfuncties van het B en W de heer F. Prins is commissielid verslavingszorg Zeeland. En tegelij kertijd speelt het carillon van het gemeentehuis: wordt wakker, wordt wakker, wordt wakkerrrrr. Nou ik ben wakker en ik weet hoe laat het is! W. van Oorschot dr. Stavermanstraat 37, Vlissingen HKPD 2 Reeds meerdere jaren wordt ge tracht de Bonedijkebuurt in Vlis singen te ontdoen van drugs. Hele rijen flats zijn hiervoor gesloopt. Al lange tijd wordt gezocht naar een andere plek voor de HKPD, want bewoners van de Coosje Bus- kenstraat ondervinden overlast van de drugsgebruikers. De oude slachterij bij de haven voldeed niet, want dan hadden treinreizi gers en de HZ overlast van de be zoekers van de HKPD en ook het oude pand van Kwik Fit aan de Pres. Rooseveltlaan werd afgewe zen, want dat zagen de nering doenden niet zitten. Wat nu? het HKPD wordt midden in de stad ge plaatst, nabij de Bonedijkebuurt, zonder overleg. Het pand heeft een maatschappelijke functie en dus is het alleen maar een verhui zing! Maar mag er overnacht wor den? Gemeente, laat al het werk van jaren niet voor niets geweest zijn en geef geen toestemming. Jos de Groot Schuitvaartgracht 11Vlissingen opperd dat een deel van de winst die Delta maakt maar naar de slachtoffers van de rampen zou moeten gaan. Nu gunt natuurlijk niemand dat andere mensen een ramp overkomt, maar het geld wat men vanuit de provincie dan aan de slachtoffers van de aardbeving zou geven is wel door de klanten van Delta bijeen gebracht, dus door ons. Je zou eigenlijk kunnen zeggen dat er een collecte is geweest onder de Delta-klanten. Nu komen er maan delijks vele collectes langs de deur waaraan ook wordt gegeven. Laat de provincie dan ook eens kijken naar wat zo'n collecte opbrengt en daaraan hun bedrag koppelen van wat ze willen geven. Dus houdt er rekening mee dat het geld afkomstig is van wat er te veel betaald is voor de diensten die geleverd zijn. J. de Koeijer Uranus 11, Oostburg Maxima Maxima komt de jeugd vertellen hoe ze met geld om moeten gaan in de krant van 14 mei. Ik vind het schaamteloos. Ze weet niet waar ze het over heeft en totaal de ver keerde persoon om dat nu eens uit te leggen. Zelf vliegen ze van hot naar her en ze overschrijden hun budget met ik weet niet hoeveel zonder blikken of blozen en Bal kenende veegt het onder de mat, want dat moet liefst niet bekend worden. Ze moet eerst eens een jaar of vijf, met een minimumloon en alleen de kleding die ze aan heeft, een huis huren en zien rond te komen, dan kan ze mee praten over hoe je de euro's moet besteden. Het is een 'beetje dom', om zich daar voor te laten gebruiken, maar ja het brengt misschien veel op. C. Vink Van Middelhovenstraat 37, Axel Campagne Het schijnt de VW's maar niet te lukken om 'Ons Zeeland' aan te prijzen, las ik (PZC, 16-05). Ten einde raad hebben ze nu hun die pe zuchten verheven tot campag ne. Hoe verzinnen ze het! Ik weet niet hoe het anderen vergaat, maar iets negatievers kan ik me nauwelijks voorstellen. Ik kreeg di rect al associaties met zuchten en steunen, en met de Brug der Zuch ten, waar de ter dood veroordeel den over moesten. Leuk, hoor. Maar misschien lag dat aan mij. In de Dikke van Dale nog eens naar iets positievers gezocht. En wat kom je dan tegen? Gevoel van moeheid, teleurstelling, verdriet. Vloek en een zucht. Tocht, trek, zucht naar macht. Begeerte, met blijkbare tegenzin, Van pijn, van weemoed, zware last en kermen. Dat wordt vast een daverend suc ces, die zegeltjescampagne. J. Westerop Donkerstraat 12, Goes Intercity In de PZC van 2 mei wordt er ge kopt: 'Middelburg moet zes minu ten extra reistijd met trein slik ken'. Waar haalt het college van B en W van de gemeente Middel burg de moed vandaan om de ver beterde bereikbaarheid met 2 inter city's per uur in 2009 ter discussie te stellen. Eindelijk krijgt Zeeland een snellere bereikbaarheid voor ieder station, wat eerst voor onmo gelijk werd gehouden. De mobili teit binnen Zeeland zal hierdoor verbeterd worden, waarbij de aan passingen van het andere open baar vervoer een grote opgave zal zijn. Het is jammer dat Middel burg alleen binnen zijn eigen burcht kijkt nu er juist behoefte is in een bredere en objectievere kijk voor Zeeland. Er wordt gesproken over een Zeeuwse lobby in Den Haag, een Ziekenhuis Zeeland met 2 sublocaties, bereikbaarheid, re creatie industrie, WCT, VCT, Con cert at Sea, Bevrijdingsfestival, enz. We hebben zoveel moois in Zeeland. Ga voor het Zeeuwse be lang en begraaf de strijdbijl. G. R. Walraad Vliedberg 30, Vlissingen Nieuwe natuur Ik ben blij dat de omslag in den ken plaatsvindt (PZC 16 mei) over het offeren van landbouwgrond. Nog beter zou zijn om meteen te stoppen met de aanleg van 'nieu we natuur'. Zolang ik vrijwel elke dag in de krant kan lezen dat er bv een zwembad gesloten moet wor den, of dat er bezuinigd moet wor den op buurtwerk wegens geldge brek past het niet dat mensen be lastinggeld verspillen aan onzin. Het staat iedereen vrij om met een vergunning, voor eigen rekening dus zonder subsidie en uitsluitend met een schep kikkerputten aan te leggen op eigen terrein zoveel hij maar wil. Dat de heer Jos Hugense zich ergert (PZC 14 mei) aan de overdreven argumenten tegen de aanleg van 'nieuwe natuur' ver baast mij dan weer. Een verbre ding van een weg heet al gauw dat 'heel Nederland geasfalteerd wordt'. Terwijl in werkelijkheid het ruimte beslag 0.2 van het grondoppervlak zal zijn. Een minimale uitbreiding van een bedrijventerreintje in Oostburg wordt door milieuclubs voorge steld alsof heel West Zeeuws Vlaanderen' zal veranderen in in dustriegebied. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Jubileum De heer Dieleman beschuldigt Ilan Pappe en mij van o.a. het de moniseren van Israël. Benny Mor ris, een overtuigd zionist, vindt dat Israël destijds niet ver genoeg is gegaan met wat hij recht voor zijn raap 'etnische zuivering' noemtHij heeft daarover een vér gaand gedetailleerd onderzoek ge daan naar de gang van zaken rond om 1948 en niemand heeft dat in Israël aangevochten. Ilan Pappe, be vestigt de feiten die Morris heeft aangevoerd. Deze twee Israëlische historici, een zionist en een an ti-zionist zijn het in grote lijnen eens over de etnische zuivering die heeft plaatsgevonden. Nie mand heeft dat tot op heden over tuigend kunnen weerleggen. Dat de Arabieren destijds de twee sta- tenoplossing verworpen hebben was vanwege de grote rechtsonge lijkheid. Toen zij later wel akkoord gingen, wilde Israël niet meer. Wel ke misdaden Israël in Gaza begaat is bijna dagelijks te lezen op de weblog van Anja Meulenbelt. Daar is geen woord van gelogen. C. van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Wanbeleid De Zeeuwse burgers betalen door het dividendbeleid van Evides/Delta niet alleen voor hun energie maar dekken ook de tekor ten. Aangezien van de Zeeuwse ge meenten, de aandeelhouders de bestuurders van deze gemeenten zijn zullen zij nooit op de bres staan voor de energiegebruikers. Zij snijden dan immers in eigen vlees. Op deze manier misbruiken deze bedrijven mijn energie-uitga- ven om financiële gaten te dekken veroorzaakt door wanbeleid van bijvoorbeeld de gemeenten Vlissin gen en Sluis. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Delta 2 In de Staten van Zeeland werd t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9