Abramovitsj kan zijn project voltooien 37 a 33 34 D2 Ajax neemt afscheid van Samuel Kuffour Seizoenkaarten bij Schaike al uitverkocht Henk Kesler gokt met Oranje op halve finales Michel leidt finale Champions League Kerkhove al meteen uit enkelspel Milaan Andy Roddick mist Roland Garros Champions League Finale 2007-2008 Thor Hushovd is opnieuw sterk in proloog W-:- RCS en Terneuzen maken kans op extra promotieplaats. Dinsdag 20 mei 2008 Tip? sport@pzc.nl Rus hoopt in Moskou met Chelsea Champions League te winnen. door Leon ten Voorde MOSKOU - Om alvast een beetje in de stemming te komen kocht Ro man Abramovitsj het afgelopen weekeinde nog snel even twee schilderijen ter waarde van zo'n 56 miljoen euro. Wie 46 kamers in zijn huis heeft, moet natuurlijk ook wel iets hebben om de muren mee te behangen. Vijftien miljard euro schijnt het privévermogen te zijn van de Rus en met dat geld kun je best leuke dingen doen. Een voetbalclub ko pen bijvoorbeeld. Abramovitsj nam vijf jaar geleden de failliete boedel van Chelsea over en sinds dien pompte hij zo'n slordige 700 miljoen euro in de club. Maar Abramovitsj zou met liefde een nog groter deel van zijn kapitaal opofferen voor die ene, alles ver blindende prijs: de Cham- pions-Leaguetitel. Achteraf zal hij het helemaal niet zo erg vinden dat hij al zo lang op de ultieme bekroning wacht. Noem het toeval, noem het geluk: feit is dat Abramovitsj morgen avond in Moskou zijn miljoenen project kan voltooien tot iets glo rieus. Uitgerekend in Moskou ja: mooier kan het natuurlijk niet voor de Russische miljardair. Als er één man in Nederland is die Abramovitsj kent, dan is het Piet de Visser wel. De scout staat zelfs te boek als de persoonlijke advi seur, die regelmatig op audiëntie gaat bij de rijkaard. „Ik zou een boek over de man kunnen schrij ven, maar ik heb met hem de af spraak dat ik nooit iets over hem naar buiten breng", zegt De Visser. Van Abramovitsj is bekend dat hij rijk is geworden met olie en alumi nium, dat hij close is met Poetin, MANCHESTER UTD CHELSEA Weg naar finale - Croepsfase Sporting (u) 1-0 Rosenborg (th) 1-1 Roma(th) 1-0 Valencia (u) 2-1 Dinamo Kiev (u) 4-2 Schaike (th) 2-0 DinamoKiev (th) 4-0 Scfio/kefuJ 0-0 Sporting (th) 2-1 Rosenborg la) 4-0 Roma(u) 1-1 Valencia (th) 0-0 Laatste 16 LyonfuJ 1-1 1 Olympiakos (u) 0-0 Lyon(th) 1-0 I Olympiakos (th) 3-0 Kwartfinale RomafuJ 2-0 1 Fenerbahge (u) 1-2 Roma(th) 1-0 Fenerbahge (th) 2-0 Halve finale Barcelona (u) 0-0 j Liverpool (n) 1-1 Barcelona (th) 1-0 1 Liverpool (th) 3-2 dat hij in Hamburg het duurste pri- véjacht ter wereld aan het bouwen is waarmee hij over twee jaar naar het WK in Zuid-Afrika wil varen en dat hij gescheiden is, maar wel een nieuwe jonge vriendin heeft. Ondanks alle poen staat hij niet te boek als zo'n typische proleet met te veel goud om hals en handen. De ietwat saai overkomende Abra movitsj draagt op het ereterras van Stamford Bridge het liefst een on opvallende blouse zonder strop das. Op basis van zijn uiterlijk zou hij ook boekhouder kunnen zijn. Velen koppelen hem aan Chelsea, maar hij is achter de schermen ook de grote baas van het Russi sche voetbal. Niet alleen neemt hij het astronomische salaris van bondscoach Guus Hiddink voor zijn rekening (geschat zes miljoen euro), hij is ook betrokken bij het opbouwwerk aan de basis. „Mede dankzij Roman heeft het voetbal in Rusland een enorme impuls ge kregen", zegt De Visser. „Het is ook geen toeval dat de finale in Roman Abramovitsj stopte de af gelopen jaren 700 miljoen euro in Chelsea. Het is daarom tijd om te oogsten. De Rus wil morgen de Champions League winnen. Moskou is en Zenit de Uefa-Cup heeft gewonnen. Ik ben pas gele den nog in Moskou geweest, het voetbal bloeit enorm. Roman heeft voetbalacademies laten bou wen, waardoor het Russische ta lent weer de kans krijgt." Maar ondanks al die nieuwe initia tieven is er nog voldoende werk te verrichten, vindt Dick Advocaat. „Natuurlijk is het goed voor het Russische voetbal dat wij met Ze nit de Uefa-Cupfmale hebben ge wonnen en dat de apotheose van de Champions Leaque in Moskou is. Hopelijk gaat men in Rusland daardoor eens denken aan de bouw van nieuwe stadions. Of aan goede trainingsfaciliteiten, want die zijn er niet. Door de verouder de faciliteiten blijkt dat het nog steeds heel moeilijk is de betere spelers naar Rusland te halen. Hoe leuk we ook voetballen en ho? goed er ook wordt betaald, ze ko men gewoon niet." Aan Abramovitsj zal het niet lig gen de komende jaren. Hij heeft zijn (financiële) steun toegezegd.. Maar eerst wil hij de beker mor genavond, die ene prijs van on schatbare waarde die ongetwijfeld mooi staat in een van die 46 ka mers. WGGGNGR NleuwsMedia AMSTERDAM - Ajax begint de voor bereiding op het nieuwe seizoen op 14 juli zonder verdediger Sa muel Kuffour. De club heeft in goed overleg besloten de verbinte nis met de 31-jarige Ghanees niet te verlengen. Kuffour kwam in ja nuari transfervrij over van AS Ro ma. Ook als hij fit was, was de Afri kaan vooral tot toekijken veroor deeld. Hij speelde iets meer dan een half uur in Ajax i. GELSENKIRCHEN - De nieuwe club van trainer Fred Rutten, Schaike 04, heeft voor komend seizoen geen seizoenkaart meer beschik baar. Alle 43.935 abonnementen zijn al verkocht. Rutten volgt bij de Duit se Bundesligaclub de in april ont slagen Mirko Slomka op. Zijn assis tenten zijn oud-spelers Youri Mul der en Mike Büskens. DEN HAAG - Het Nederlands elftal begint vandaag in Noordwijk aan de voorbereiding op het EK. De KNVB zet voor het komende toer nooi hoog in. „Onze doelstelling is de halve finales", aldus directeur Henk Kesler. „We gaan niet naar Zwitserland en Oostenrijk om ons roemloos te laten uitschakelen. Al beseft iedereen dat we een heel zware poule hebben, waar je niet zomaar eventjes doorheen rolt." MOSKOU - Lubos Michel fluit mor gen in Moskou de finale van de Champions League tussen Man chester United en Chelsea. De 40-jarige Slowaak had nooit eerder de leiding in de eindstrijd van het belangrijkste Europese clubtoernooi. Michel was in 2003 scheidsrechter in de Uefa Cup-finale tussen FC Porto en Celtic. MILAAN - Tennisster Lesley Kerkho ve is gisteren in de eerste ronde van het tennistoernooi van Milaan uitgeschakeld. De zestienjarige Zie- rikzeese verloor van de Roemeen se Alexandra Damaschin: 3-6 6-2 4-6. Lesley Kerkhove, die over twee weken aan het jeugdtoernooi van Roland Garros begint, dubbelt in Milaan met Arantxa Rus. Sa men wonnen ze eerder het dubbel spel in Notting Hill. PARIJS - Tennisser Andy Roddick heeft afgezegd voor Roland Gar ros, het Parijse grandslamtoernooi dat zondag begint. Ook speelt hij deze week niet in de World Team Cup in Düssel- dorf De Amerikaan heeft nog te veel last van een schouder- en rug blessure, die hem afgelopen week ook al dwong op te geven in Ro me. 21 mei, Luzhniki Stadion, Moskou, 20.45 uur. Eerste Champions" League finale Europa Cup 2 1971,1998 Europese erelijst: Champions League 1968,1999 Europa Cup 2 1991 Portugese aanvaller CristStmo Ronaldo Spits en afmaker: Didier Dwgba Mogelijke opstellingen Lamparri Carvalho Hargreavés Makelele Terry (aanv.) Ferdinand Carrick Ballack Ronaldo Brown PZC Graphic News, Rolant Quist Coach: Sir Alex Ferguson Reserves: Kuszczak (d), Anderson, Fletcher, Rooney, O' Shea, Scholes, Park Coach: Avram Grant Reserves: Cudicini (d), Ferreira, Bridge, Sjevtsjenko, Malouda, Anelka, Mikel vrijdag 20 juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71