'Defensie discrimineert bij missies' ChristenUnie omarmt praktiserende homo's Overblijven op school wordt lastig 'U kunt 't zelf installeren' Nieuwe kentekens personenauto's ingevoerd Illegalen gesnapt Opta legt hoge boetes op voor spam 6 Dinsdag 20 mei 2008 PZC Vrouwelijke militairen met kinderen tot vijf jaar vrij van uitzending. utrecht - Het beleid van staatsse cretaris Jack de Vries (Defensie) om vrouwelijke militairen met kin deren tot vijf jaar vrij te stellen van uitzending naar het buiten land is in strijd met de wet. Dat oordeelt de Commissie Gelijke Be handeling in een gisteren gepubli ceerde uitspraak. De zaak was aangespannen door een militair van de luchtmacht, wiens verzoek om vrijstelling van uitzending door Defensie werd af gewezen. Hij maakte er bezwaar te gen dat mannen met kleine kinde ren wel en vrouwen niet uitgezon den worden. Alleen als mannen een eenoudergezin vormen, wijkt de luchtmacht van de regel af. Volgens De Vries genieten moe ders van jonge kinderen recht op bescherming en is de vrijstelling onderdeel van het voorkeursbeleid dat de krijgsmacht aantrekkelijk moet maken voor vrouwen. Maar de Commissie Gelijke Behan deling is het met de militair eens dat de wettelijke bescherming van zwangere vrouwen of moeders van jonge kinderen geen vijf jaar hoeft te duren. Over het voorkeurs- WJ De Commissie Gelijke Behande- iing stelt dat Defensie handelt in strijd met de wet, omdat vaders van kleine kinderen wel worden uitgezonden en moeders niet. beleid stelt het CGB dat dit niet voldoet aan de eisen die daarvoor bestaan. Het ministerie van Defensie han teert dit beleid al een jaar of twin tig zonder ooit te hebben onder zocht wat het effect ervan is. Het college adviseert Defensie om de effectiviteit van dit beleid te onder zoeken. De Tweede Kamer heeft eerder een motie aangenomen waarin het ministerie van Defensie werd gevraagd alle militairen, dus ook mannen, met kinderen onder de vijf jaar vrijstelling aan te bieden. Die motie werd echter niet opge volgd. Later nam de Tweede Ka mer een motie aan waarin vaders van kinderen tot een jaar vrij te stellen van uitzending. almere - Overblijven op de basis school wordt problematisch. Er zijn te weinig overblijfkrachten ter wijl steeds meer kinderen hun bo terham op school moeten oppeuz- len. Dat meldde gisteren de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO). De vergoeding die overblijfkrach ten krijgen van 4,50 euro per uur, is volgens de VOO te laag om men sen in de lokalen te houden. Ook zijn de werktijden te beperkt en moeten overblijfmoeders dus ook nog elders in de kinderopvang wer ken om rond te komen. Door de aantrekkende economie zijn ook minder vrijwilligers voorhanden. Een oplossing voor het probleem heeft de VOO niet voorhanden. Wel stelt de vereniging dat de vrij willigers moeten worden gekoes terd totdat een definitieve oplos sing is gevonden. Elke dag blijven tussen de 500.000 en 600.000 kinderen over, onder begeleiding van ongeveer 40.000 mensen. ZOETERMEER - Na 57 jaar heeft Nederland nieuwe ken tekens voor personenauto's. Ze bestaan uit twee cijfers, drie letters en dan nog een cijfer. Minister Eurlings (Ver keer) reikte het eerste kentekenbord gisteren uit aan di- den haag - In de gedragscode voor politici van de Christenunie ko men geen regels die levenswijzen als praktiserende homoseksualiteit uitsluiten. Wel moeten politieke vertegenwoordigers van de partij altijd aanspreekbaar zijn op de bij bel. De levenswijze moet aan bod komen tijdens sollicitatiegesprek ken voor een functie in de partij, waar het gaat over politieke geloof waardigheid, adviseert een com missie in een gisteren gepubli ceerd rapport. Het hoofdbestuur neemt de hoofdlijnen over. Het partijcongres van de Chris tenunie buigt zich 14 juni over de code. Vorig jaar is de commissie ge vraagd te bekijken wat er in een ge dragscode moet staan. Dat gebeur de nadat het Amsterdamse deel raadslid Yvette Lont had bepleit om praktiserende homoseksuelen te weren uit bestuursfuncties. Nu stelt de commissie voor geen Volgens staatssecretaris Jack de Vries is dat gezien de huidige mis sies en het personeelstekort niet mogelijk. Wel wil hij onderzoeken of het mogelijk is om militairen met kinderen die jonger zijn dan een jaar en die vaak zijn uitgezon den een tijdelijke vrijstelling te ge ven. Bij de krijgsmachtonderdelen werkten op 31 december 2007 ruim 43000 mannen en 4303 vrou wen. Uit een onderzoek van augustus vorig jaar blijkt dat ruim een kwart van de mannelijke militai ren met kinderen onder de vijf jaar zeker van een vrijstellingsrege ling gebruik zou willen maken. Bijna een derde zou dat misschien doen. leeuwarden - De politie heeft acht illegale Chinezen opgepakt bij een controle bij Chinese restau rants in Noord-Nederland. Dat meldde de politie gisteren. De ho- reca-ondernemers kregen in totaal 100.000 euro boete. recteur Johan Hakkenberg van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). De dienst hield de invoeringsda tum geheim om te voorkomen dat mensen geen nieu we auto's meer zouden kopen, foto Sander Koning/ANP register van 'onacceptabele gedra gingen' op te stellen. Commissie lid Meindert Leerling steunt de conclusies niet. Hij wil dat het on mogelijk is dat gehuwde of samen levende homoseksuelen actief zijn voor de partij. Ook wil hij uitslui ten dat Rooms-Katholieken de par tij kunnen vertegenwoordigen. Partijleider en vicepremier Andre Rouvoet is content met het com missieadvies dat volgens hem uit gaat van een benadering die zowel principieel als zorgvuldig is. „Deze keuze is principieel, omdat de poli tieke geloofwaardigheid van onze vertegenwoordigers wordt gekop peld aan de bijbelse uitgangspun ten en het politieke programma van de Christenunie." Zorgvuldig vindt hij dat er geen mensen wor den uitgesloten maar dat wel wordt erkend dat er spanning kan zitten tussen persoonlijke keuzes en de politieke boodschap. den haag - Communicatiewaak- hond Opta heeft een boete van ruim een half miljoen euro opge legd aan twee personen en twee bedrijven voor fraude. Via spam werden mensen verlokt dure 0900-nummers te bellen, waar zij zo lang mogelijk in de wacht wer den gehouden. Dat kostte consu menten tientallen euro's. Opta denkt dat de twee Nederland se personen en de bedrijven, Abo- data Vof en HPT Development bv, 1,7 miljoen euro binnenhaalden zonder dat er sprake was van enig redelijk aanbod van thuiswerk. Daar krijgen zij een boete voor van 510.000 euro. De Opta kwam in actie op basis van het verbod op spam-mail. Dat houdt in dat elek tronische berichten niet mogen worden verzonden zonder toe stemming vooraf van de ontvan ger. Ook moet de identiteit van de verzender worden vermeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6