Zeeland Blauw-witte 'bakens' geveld Alles moet weg Toeristenpontje Perkpolder onzeker Schilderbeurt voor Sint Jacobstoren DUIVELEN OS MECIBEUHÜIS Overname van sloper Bik sloopwerken Byzantijns koor zoekt leden Zaamslag maakt zich op voor dorpsfeest Wij zijn aan het verbouwen! Daarom: zaterdag 24 mei grote uitverkoop PZC Dinsdag 20 mei 2008 25 Sloop heftorens op voormalig veerplein in Kruiningen. door Luc Oggel KRUININGEN - Zichtbaar vanaf de snelweg waren het een soort ba kens in het Zuid-Bevelandse land schap, de twee blauw-witte hefto rens op het voormalig veerplein in Kruiningen. Al veertig jaar. Maar dat beeld behoort binnenkort voor goed tot het verleden. Eén van de twee is gisteren ten prooi gevallen aan de slopershamer, de andere wordt 9 juni zeer waarschijnlijk neergehaald met explosieven. De torens moeten wijken voor een koppeldijk, waarachter straks de nieuwe woonwijk Kruseveer ver rijst. Het gebied heeft sinds enkele weken meer weg van een slagveld dan van een veerplein. Graafma chines, bulldozers en ander zwaar materieel hebben het terrein omge vormd tot een enorme zandbak. De wachtruimte en andere gebou wen zijn al gesloopt en ook de veerinrichting zelf is voor het grootste deel ontmanteld. Restan ten van wat ooit de oprijbrug was, zijn gereduceerd tot een hoop ver wrongen staal. Ook delen van de zwaar bepokte fuikwand, waar de veerboot tot vijf jaar geleden in aanmeerde, liggen her en der ver spreid. Alleen de karakteristieke heftorens stonden nog gebroeder lijk overeind. Weliswaar zwaar ver minkt, want om de contragewich ten eruit te halen, zijn gaten in de wand gemaakt. Waar 'grote jon gen' Boskalis zijn hand volgens projectleider Robert Pol niet om draait voor de klus, is die voor de Kruiningse onderaannemer Sinke zeker niet alledaags, volgens uit voerder Jacco Faasse. Sinke is ver antwoordelijk voor het 'kaalpluk ken' van het terrein. „We ontdoen het van de oude infrastructuur en slopen de veerinrichtng en de op stallen." Met de sloop gaat een De bouw van nieuwe wijk Kruse- veer op het voormalige veerplein gaat over een jaar van start. De ontwerpen van de 250 woningen zijn inmiddels bijna klaar. stukje Zeeuwse geschiedenis verlo ren, erkent Faasse. „Het is nostal gie, zeker, maar we werken niet met pijn in het hart. Het lag te ver pauperen, dat doet ook zeer." De driehonderd meter lange kop peldijk zelf - nodig om het geheel binnendijks te krijgen - wordt van gerecycled materiaal gemaakt, na melijk 400.000 kuub zand uit het veerplein. Dat moet zeven meter worden afgegraven om de toekom stige wijk op gelijke hoogte te brengen met het dorp Kruiningen. De ontwerpen voor de 250 wonin gen zijn zo goed als klaar. De bouw begint over een jaar. ■Pi zie filmpje op kJl www.pzc.nl/regio/bevelandentholen Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 VLISSINGEN - Nog een dagje werk en dan staat, als alles goed gaat, de toren van de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen er weer piekfijn bij. De balustrade en de houten constructie die de ba lustrade draagt, zijn in de verf gezet. Daarnaast is ook de duivenwering, die moet voorkomen dat duiven in het carillon kunnen komen, opgeknapt. Voor de klus moest schildersbedrijf Franse uit Kwadendamme gebruik maken van een hoogwer ker. Als vandaag het werk wordt afgerond, kan de toren er weer zeven of acht jaar tegenaan. foto Lex de Meester GOES - Sloopbedrijf Sturm en Dek ker, gevestigd in Goes en Middel burg, is met de overname van Bik sloopwerken het enige sloopbe drijf in Goes. Personeel van Bik komt in dienst bij het van oor sprong Walcherse bedrijf Dat heeft nu ook in Goes een puinrecy- cling- en houthandel. In Middel burg beschikt het bedrijf al veertig jaar over een puinrecyclings- terrein. Het bedrijf verwacht aan de Albert Plesmanweg in Goes de komende tijd de activiteiten uit te breiden. Wat blijft is de handel in gebruikte balken, planken, radiato ren, deuren, stenen en dakpannen. WEST-SOUBURG - Het Zeeuws By zantijns Koor Srétenje is op zoek naar nieuwe zangers en zangeres sen. Belangstellenden kunnen op donderdag 22 mei en donderdag 5 juni kennismaken tijdens een open repetitieavond in de Advent kerk aan de Kerklaan in West-Sou burg. De deuren gaan open om 19.30 uur. Srétenje is een amateur koor met 55 leden. Het repertoire bestaat meerstemmige Russische, Oekraïense en Georgische kerk- en volksmuziek. ZAAMSLAG - Zaamslag maakt zich op voor de viering van het dertigja rig jubileum van de dorpsfeesten. Het meerdaagse evenement wordt dit jaar gehouden van 12 tot en met 14 juni. De festiviteiten begin nen met een streetdancemanifesta- tie en een kindermodeshow op donderdagmiddag. Daarna wor den er pannenkoeken gegeten. Ter afsluiting is er een disco. De vrij dagmiddag komt de jongste jeugd "an zijn trekken. Verder zijn er de aampjesmarkt en tafelvoetbal- dstrijden. Na de voetbaltopper derland-Frankrijk treden koren in de kerk. Zaterdag volgt de melmarkt en treden popkoren weilbands op. door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Zes weken voor de aangekondigde start van het nieu we vaarseizoen van het toeris tische pontje tussen Perkpolder en Hansweert, weet schipper Laurens de Brouwer nog steeds niet of hij dit jaar nog wel gaat varen. „Komt er geen subsidie, dan gaan wij niet varen. Vorig jaar hebben we niet eens de brandstofkosten kunnen terugverdienen. Spijkeren de ge meenten en de provincie niet bij, dan zou ik afstevenen op een fail lissement", zegt De Brouwer. De afgelopen drie jaar onderhield de schipper in de zomermaanden een toeristische veerverbinding voor voetgangers en (brom/fiet sers tussen Oost-Zeeuws-Vlaande- ren en Zuid-Beveland. Al die jaren betaalden de gemeenten Hulst en Reimerswaal mee en leverde ook de provincie een bijdrage in de ex ploitatie van het pontje. Dit jaar zou de veerdienst zichzelf echter moeten bedruipen. Volgens wethouder Toon Maas (Toerisme) van de gemeente Hulst komt in het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente binnenkort het voorstel aan de or de om het toeristenveer tussen Perkpolder en Hansweert dit vaar seizoen te steunen met een bijdra ge van 6000 euro, plus een bedrag van één euro per overtocht om het veertarief te drukken. Excuses voor het ongemak. Dinsdag tot en met vrijdag gesloten en met heel veel koopjes DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69