Zeeland bij Zeeuwse zilte zaligheden Kritiek op laksheid Scharendijke tube Nijntje gestolen van strandoriëntatiepaal Eerste lustrum voor Scootmobiel3daagse Orchideeënexcursies door het Dijkwater Ouderenbond houdt laatste bingomiddag pzc Dinsdag 20 mei 2008 23 Jan van de Linde en Krijn-Jan van de Velde aan de bottelmachine. Op de achtergrond directeur Johan van de Velde van Wijnhoeve De Kleine Schorre. foto Dirk-Jan Gjeltema Dorpsraad bepleit meer voortvarendheid bij ontwikkeling plannen. door Ali Pankow scharendijke - De dorpsraad van Scharendijke maakt zich zorgen over het stagneren van diverse ont wikkelingen in en rond het dorp. Voorzitter Bomer uitte zijn onge noegen daarover al eerder in een reactie op vragen van deze krant, maar maakt dat nu namens de dorpsraad ook kenbaar in een brief aan het gemeentebestuur. Woningbouw aan het Bethlehem- plein en aanleg van een rondweg zijn zaken waar al vele jaren over wordt gesproken, maar die nog steeds niet zijn gerealiseerd. Vol gens de dorpsraad ligt de oorzaak "aarvan zeker niet alleen bij ziens- vijzen die vanuit de bevolking 'orden ingediend, maar vooral k bij gebrek aan voortvarend- van de gemeente. Zo is volgens Bomer de gemeente nu aan zet om het tracé voor de rondweg ter ontlasting van de zo merse verkeersdrukte in het dorp in het bestemmingsplan te rege len. In het voorjaar van 2006 lan ceerde de provincie met steun van de gemeente een voorstel hoe die lang bepleite rondweg moest gaan lopen. Dat tracé kreeg echter niet de instemming van de bevolking. „Wij hebben toen succesvol ge ageerd tegen dit slechte plan. Ach teraf hebben wij ook van de pro vincie gelijk gekregen, gestaafd door verkeerstellingen", aldus de dorpsraadsvoorzitter. Hij benadrukt dat de dorpsge meenschap voorkeur heeft voor het zogeheten waterlooptracé. Dat wijkt echter ook af van het her nieuwde voorstel van de provin cie. Volgens de dorpsraad loopt het nu voorgestelde tracé te dicht langs de enige uitbreidingsmoge lijkheid van het dorp. Volgens wethouder Wijnand Ren den is die vrees onterecht, maar tot nu toe wist hij het dorpsraad- bestuur daar niet van te overtui gen. Bomer dringt er bij de ge meente op aan waar mogelijk als nog rekening te houden met de voorkeur van de bevolking. Hij vreest anders voor verdere vertra ging als gevolg van bezwaren en procedures. De dorpsraad verwijst in zijn brief ook naar grootscheepse recreatieve plannen voor de Brouwersdam. „Als die ontwikkelingen werkelijk heid worden, zal de rondweg niet een lokale verbindingsweg wor den, maar zal de weg een essentië le rol spelen in de verkeersafwikke lingen naar het achterland. Een dergelijke weg dicht langs het dorp en de campings leggen, zal nn Dorpsraad Scharendijke is be- zorgd over het stagneren van di verse ontwikkelingen in en rond het dorp. Bij de gemeente wordt meer voortvarendheid bepleit. 1 Grote Kade 40-42 Goes Segeersstraat 66-68 Middelburg veel bezwaarprocedures uitlok ken", waarschuwt de dorpsraad. In de brief wordt ook gepleit voor voortvarendheid bij de aanpassin gen in het bestemmingsplan ten behoeve van woningbouw aan het Bethlehemplein. Na vele jaren pra ten en plannen maken, is er nu een door de bevolking gedragen plan voor dit stukje dorpsvernieu wing. Daar moet de gemeente snel op inspelen, vindt de dorpsraad. Over het project Innovation Island blijkt binnen de dorpsraad enige scepsis te bestaan. „Het verder ont wikkelen van Scharendijke als cen trum van water- en duiksport is in principe een goede gedachte. Wij zijn echter bang dat ook hier de planontwikkeling zal stagneren. Ondersteun het goede in dit initia tief en laat het niet de zoveelste luchtballon voor Scharendijke wor den", luidt het verzoek. De brief staat op de lijst van ingekomen stukken voor de gemeenteraadsver gadering op donderdag 29 mei. nieuwvliet - Een pictogram van Nijntje is tussen vrijdagavond en zaterdagochtend weggenomen van een oriëntatiepaal op het strand bij het Zeeuws-Vlaamse Nieuw- vliet. Het pictogram is ongeveer 2 meter hoog. De oriëntatiepaal staat ter hoogte van duinovergang 17. De waarde van het pictogram is onbekend. Op diverse strandvakken langs de kust staan oriëntatiepalen met daarop een pictogram. Hierdoor kunnen kinderen hun plekje op het strand gemakkelijker terugvin den. zierikzee - De vereniging d'Antilo- pen voor mensen met én zonder beperking houdt tegelijkertijd met de Wandekjdaagse op Schou- wen-Duiveland voor de vijfde keer de Scootmobiefjdaagse van 9 tot en met 11 juni. Per dag wordt een afstand van 15 a 20 kilometer afge legd. De start is elke middag om 13.00 uur bij zorgcentrum Borren- damme. Belangstellenden dienen zich, gezien het maximum aantal deelnemers, snel aan te melden via 0111-642234 /642916. sirjansland - Staatsbosbeheer houdt in de periode dat de orchi deeën weer beginnen te bloeien drie excursies door natuurgebied het Dijkwater tussen Sirjansland en Dreischor. Een gids van Staats bosbeheer wijst de deelnemers de weg langs bijzondere planten in dit gebied met bossingels, water en schraal grasland. De excursies zijn op donderdag 22 en 29 mei om 19 uur en op zaterdag 31 mei om 13.30 uur. De tocht begint bij de knotwilgendreef langs de Weg door het Dijkwater. Aanmelden via tel.nr.: 0900-2020233. zierikzee - De afdeling Zierikzee van de ANBO voor 50-plussers houdt vanmiddag de laatste bingo bijeenkomst van dit seizoen. De middag wordt gehouden in het Hervormd Kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee. De activiteiten van de ANBO zijn in eerste instantie bedoeld voor le den, maar zijn tevens toegankelijk voor iedereen die eens wil komen kijken. Dat geldt dus ook voor de ze bingomiddag, die om 14.00 uur begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67