Zeeland Zeeuwse voorleeskampioene SchoUWSe wijn klaar voor landelijke finale Bril voor goed doel naar Renesse Eis 36 plus 6 maanden voor verkrachting ex Bejaarde beroofd in eigen huis Tempur®-dealer Middelharnis anno 2020 op Winkeldijk 22 I Dinsdag 20 mei 2008 PZ€ Elfjarige Naomi Remijn gaat voorlezen uit ioo% Nina van Niki Smit. door All Pankow zierikzee - Naomi Remijn uit Zie- rikzee vindt het een eer de provin cie Zeeland te mogen vertegen woordigen morgen tijdens de fina le van de Nationale Voorleeswed- strijd in Het Muziekgebouw aan 't IJ in Amsterdam. Naomi zit in groep 8 van openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee. „Mijn vriendinnen beginnen al ze nuwachtig te worden, maar zelf heb ik daar nog geen last van. Dat komt misschien woensdag nog wel als het dichtbij komt", zegt de Zeeuwse kampioene. Ze heeft zich gedegen voorbereid door het frag ment uit het boek ioo% Nina van Niki Smit met regelmaat aan haar ouders voor te lezen. Die hebben haar van begin af aan geadviseerd duidelijk en vooral rustig voor te lezen. Naomi heeft die raad ter har te genomen. Met resultaat, zo blijkt uit de beoordeling van de ju ry zowel bij de regionale als pro vinciale voorronden. Naomi Remijn, leerlinge van obs 't Kofschip uit Zierikzee tijdens haar optre den bij de Zeeuwse finale van de voorleeswedstrijden. foto Lex de Meester „Ik lees veel boeken. Ook van Mo nica Furlong, maar haar boeken zijn wat moeilijker dan die van bij voorbeeld Francine Oomen en Ni ki Smit. Dat leek mij dus niet zo geschikt voor de voorleeswedstrij den", motiveert ze haar keuze. Met haar moeder vertrekt ze van avond al richting Amsterdam. „We slapen bij kennissen. Dan ben ik mooi op tijd, want ik moet om elf uur al in het Muziekgebouw zijn." Haar klasgenoten gaan morgen ook naar Amsterdam om haar te steunen. Naomi gaat na de zomervakantie bij Pontes Pieter Zeeman het VWO-plus volgen. En later hoopt ze docente te worden op een basis school. Club Four steunt met feest 'Four a Wish' actie Bru doet een Wens. door Esme Soesman RENESSE - Het heeft even tijd ge kost om wat bekendheid te kwe ken. Maar, zegt initiatiefnemer Kees Verspoor van de actie Bru doet een Wens: „De actie krijgt meer en meer een gezicht." Zo staat Club Four in Renesse vrij dagavond met het feest 'Four a Wish' geheel in het teken van de Bruse actie voor kinderen met een chronische ziekte. De dj's Jazz M en Joan draaien die avond in de onlangs volledig gemoderniseerde tent. Onder meer de entreeprijs gaat naar de stichting Bru doet een Wens. „We hebben het eerder in De Pul gedaan en dat was een succes. Dit geeft de mogelijkheid een veel grotere doelgroep te betei ken", geeft Verspoor de aantrekke lijkheid van het uitstapje naar Ren esse aan. Jasper Maaskant (Jazz M) opperde het idee en vond een ge willig oor bij Erwin van der Linde van Club Four. Een bijzondere sa menwerking, erkent Verspoor. Het Bruse initiatief heeft een groter be reik dan verwacht. „Het is best wel uit de hand gelopen". Bru doet een Wens zamelt geld in voor de Stichting Doe een Wens. Deze organisatie verwezenlijkt dro men van chronisch zieke kinde ren. Tijdens de Visserijdagen in Bruinisse wordt de actie tot een ul tiem hoogtepunt gevoerd. Ver spoor verwacht, met alle medewer king tot nu toe, dik over de 10.000 euro te gaan. Vrijdag blijft ook in Bruinisse actie niet uit. Kleding zaak Kiek us an heeft toegezegd tien procent van de opbrengst van die dag ten goede te laten komen aan Bru doet een Wens. De bin nenkort jubilerende Golfclub Gre- velingenhout besteedt tijdens de feestweek van de club (vanaf zater dag 28 juni) ook aandacht aan Bru doet een Wens. De Kleine Schorre is grootste wijngaard van heel Nederland. door Esme Soesman DREISCHOR - Het is heel wat anders dan 'aardappels en juun'. Veel sprankelender van smaak om maar eens wat te noemen. En, in de productiefase, een stuk indruk wekkender om te zien. Bij Wijn hoeve De Kleine Schorre in Dreischor is het bottelen van de oogst van 2007 in volle gang. Over een week of drie gaan de flessen in de verkoop. In rap tempo rinkelen de flessen zich een weg door de bottelmachi ne. Steriliseren, vullen en kurk er op. Campinggasten Huub Stijntjes en zus Thea Broekhuizen en part ners slaan de werkzaamheden aan dachtig gade. Bierdrinkers zijn het, maar desalniettemin onder de in druk. „Ontzettend knap om die omslag in bedrijfsvoering te ma ken", vindt het tweetal eensge zind. Verrassend ook om in de zwartgeteerde (uit 1735 stammen de) schuur metershoge wijnvaten aan te treffen. De basis daarvoor werd in 2000 ge legd. Met wat buurmannen om de tafel en een fles jenever erbij werd het idee geboren om in de druiven te gaan. Een jaar later gingen de eerste ranken de grond in. Een hal ve hectare, blikt wijnboer Johan van de Velde terug op dat prille be gin. In 2004 kon de eerste oogst worden geconsumeerd. „Dat ging toen om duizend flesjes." Inmid dels is De Kleine Schorre zes hecta re groot. Dit jaar is voor het eerst sprake van een volledige op brengst. Niet voor lang overigens, want de wijngaard breidt met twee hectare uit en de druiven van dat deel belanden de komen de jaren nog niet in de wijn. Met acht hectare aan druivenstokken wordt De Kleine Schorre de groot ste wijngaard van Nederland. Die titel komt nu nog De Apostelhoe ve in Maastricht toe: een ruim zes hectare groot bedrijf in een gebied met een eeuwenoude wijncultuur. Dat laatste is in Dreischor niet be paald het geval. Met steun van het Luxemburgse wijndomein Cep d'Or en de betrokkenen (vijf aan deelhouders en Van de Velde als directeur van de firma) lijkt die achterstand na zeven jaar al te zijn ingelopen. De witte wijnen (Pinot Gris, Pinot Blanc, Barrique en Auxerrois) van De Kleine Schorre worden regel matig de hemel in geprezen. Vorig Met wat buurmannen om de tafel en een fles jenever erbij werd het idee geboren jaar nam het Schouwse witte vocht letterlijk een hoge vlucht toen de KLM 8000 flessen Pinot Blanc afnam om in de business- class uit te schenken. „Als je kwaliteit maakt, is het ver koopbaar", is de overtuiging van Van de Velde. Maar eerlijk is eer lijk: „Het is ook een verschrikkelij ke investering geweest. Ja, we zijn wel trots." Voor tevreden achter over leunen is echter geen tijd. De Kleine Schorre wil blijven vernieu wen. In de schuur is een sfeervol proeflokaal ingericht. Met de naam Zeeuwse Zilte Zaligheden. In samenwerking met restaurant Boa Tarde worden elke donderdag proeverijen gehouden. Zeeuws cu linair product in combinatie met wijnen die passen bij de zilte hap. www.brudoeteenwens.nl Presentatie nieuwe Schouwse wijnen op de wijnhoeve Van de nieuwe wijnen van Wijnhoeve De Kleine Schorre kan deze week al worden genoten. Donderdag worden ze gepresenteerd in proeflokaal de Zeeuwse Zilte Zaligheden. Het wijnarrangement wordt gecombineerd met een vijfgangenmenu van Boa Tarde. Reserveren via 0111 420400. De wijn is op verschillende plaatsen te koop (www.dekleineschorre.nl). Onder meer in de boerderijwinkel van Van de Velde zelf. Deze winkel is onlangs fors uitgebreid en biedt nu rond de 150 streekproducten. VLISSINGEN - Een bejaarde vrouw is zondag aan het eind van de och tend beroofd in haar eigen huis aan de Molenstraat in Vlissingen. Een jongeman kwam met een smoes de woning binnen. Daarna nam hij in een onbewaakt mo ment de portemonnee van de vrouw weg. Daarin zaten enkele tientallen euro's. De politie onderzoekt de zaak. De verdachte is een man van onge veer achttien jaar oud. Hij heeft donker haar en droeg een witte wollen trui en een spij kerbroek. kijk ook op www. .nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 door Emile Calon MIDDELBURG - Een inwoner van Zierikzee zit al 426 dagen in voor arrest. Wat officier van justitie W. Smeenk betreft komen daar nog vele dagen bij. Ze eiste gisteren een celstraf van 36 maanden tegen de 44-jarige man. Daar moet het niet bij blijven, al dus de officier. Hij moet nog zes maanden extra krijgen omdat hij in zijn proeftijd weer in de fout ging. Wederom verkrachtte, mis handelde en bedreigde hij zijn ex, betoogde Smeenk. De officier vindt het zeer kwalijk dat hun kin deren daar - op korte afstand - ge tuige van waren. Die zagen hoe hun moeder gedwongen werd hun kamer te verlaten waarna ze, de ene keer een kwartier later, de andere keer een uur later, verne derd terugkeerde in de kinderka mer, waar ze telkens bescherming zocht in de hoop dat hij haar daar met rust zou laten. De man is al eerder veroordeeld voor diezelfde feiten. Kort na zijn vrijlating be gon hij weer. Volgens de officier, zo vertelde ze gisteren de leden van de Middelburgse rechtbank, gaf de vrouw steeds aan dat ze niet van hem gediend was. Advocaat M. van Stratum vroeg vrijspraak. Hij stelde dat er volgens zijn cliënt niets bijzonders was ge beurd. Hij hield de rechters voor dat de officier zich onvoldoende verdiept had in de culturele achter grond van zijn cliënt. Die man, van Turkse afkomst, zou 'cultureel gezien', niets verkeerds hebben ge daan. Smeenk zei op haar beurt dat daar niets van klopte. Ze bena drukte dat de man zijn vrouw we kelijks meerdere malen verkracht te. „En dat van maart 2006 tot en met februari 2007." Uitspraak 2 juni. MIDDELHARNIS - Is Middelharnis in 2020 een gemeente waar veel te doen is voor jongeren of wonen er misschien alleen nog maar oudere mensen? Is watersport dan voor het merendeel van de bevolking de belangrijkste inkomstenbron? Ideeën daarover worden in beeld gebracht met de bijzondere exposi tie Schilderijen op Winkeldijk. Scho lieren en jongeren zijn uitgeno digd hun beeld van Middelharnis over ruim tien jaar te schetsen. De inzendingen worden geëxposeerd op schuttingen bij winkelcentrum D'n Diek. Naast de schetsen over 1 de toekomst van Middelharnis j worden ook nog zeven schilde rijen met een nostalgische afbeel-.' ding op de schutting aangebrachtj Het college van B en W en de sej cretarissen van de vier gemeentel op Goeree-Overflakkee brengtj morgenmiddag de eerste schilci ringen aan op de schuttingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66