Zeeland PZC 21 Plan voor herinrichting entree Slot Concert at Sea vergoedt gederfde inkomsten van Trammuseum SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Stiltecentrum voor ziekenhuis in Dirksland Koffie Diefstal van gereedschappen Borden stormwaarschuwing vervangen Kader Abdolah te gast in Terneuzen bij Stichting Prometheus Dinsdag 20 mei 2008 Andries Minderhoud geniet van succes in skeelercircuit. Tip? redzzee@pzc.nl Privacy voor bewoners en zichtbaarheid voor bezoekers. door Piet Kleemans burgh-haamstede - Meer ruimte en mogelijkheden voor toerist en recreant en tegelijkertijd meer pri vacy voor de bewoners van Slot Haamstede. Vereniging Natuurmo numenten, eigenaar van het mid deleeuwse kasteel en het aanpalen de Slotbos, werkt samen met ge bruiker Vereniging Slot Haamste de aan een herinrichtingsplan voor het landgoed. Hoog tijd, volgens Gert de Groot van Natuurmonumenten. Slot Haamstede en het Slotbos zijn sinds 1980 eigendom van Natuur monumenten. De recreatieve mo gelijkheden zijn beperkt: een dia-voorstelling in de kelder van het slot, bezichtiging van de Rid derzaal en/of een excursie in het Slotbos. De laatste jaren is de be langstelling voor het karakteristie ke slot - vroeger nog wat verscho len achter bebouwing maar na sloop daarvan nu al jaren vol in het zicht - fors gegroeid. Keerzijde daarvan is dat de privacy van de bewoners van het slot danig wordt aangetast. De Groot: „Er zijn de laatste jaren steeds meer markten en andere evenementen bijgeko men en daardoor is de hoofdin gang van het landgoed vaak on bruikbaar voor de bewoners. Dan kun je natuurlijk de poort op slot doen, maar wij willen toch graag dat het slotplein toegankelijk blijft. Daarom willen wij bijvoorbeeld kijken of het mogelijk is voor de □2 Natuurmonumenten en Vereni ging Slot Haamstede werken aan een herinrichtingsplan voor land goed Haamstede. Dat plan moet deze zomer klaar zijn. bewoners een andere ingang te ma ken." Door het op strategische plaatsen weghalen dan wel aan planten van groen moet het vol gens Natuurmonumenten moge lijk zijn de privacy van de slotbe- woners te verbeteren zonder dat de beleving van bezoekers van het kasteel en het slotbos wordt aange tast. „Maar dat kunnen wij niet zelf Daarvoor wordt een land schapsarchitect ingehuurd. Een andere wens van de bewoners van het slot is verbetering van de re creatieve voorzieningen. Een zwembad bij het slot staat boven aan het lijstje. Wordt nog lastig, weet De Groot, want de Rijks dienst voor Archeologie, Cultuur landschap en Monumenten (voor heen monumentenzorg) is kri tisch en eist behoud van de histori sche waarde van het slot. De Groot erkent dat het nog niet zo simpel zal zijn om een voor ieder een aanvaardbaar totaalplan in el kaar te steken. „Dat is absoluut een uitdaging." Het is de bedoeling dat het herin richtingsplan rond het slot deze zo mer het levenslicht ziet. Tot die tijd blijft op en rond slot Haamste de en het Slotbos alles bij het oude. dirksland - Het Van Weel-Bethes- daziekenhuis in Dirksland krijgt een stiltecentrum. De benodigde 65.000 euro zijn geheel opgebracht uit giften van particulieren, bedrij ven en instellingen. Geestelijk verzorger Bram Dub- beld van het ziekenhuis verwacht dat met de bouw en inrichting van het stiltecentrum eind dit jaar kan worden begonnen. „En dan zou het ergens midden volgend jaar geopend kunnen worden. Het wachten is alleen nog op de beno digde vergunningen." De 65.000 euro zijn grotendeels be doeld voor de inrichting. De bouw wordt er maar voor een klein deel uit betaald, omdat het stiltecen trum gelijktijdig met een grotere verbouwing van het Dirkslandse ziekenhuis wordt gerealiseerd. Het initiatief voor een stiltecen trum werd drie jaar geleden door Dubbeld genomen. Toen deed hij een beroep op de bevolking van Goeree-Overflakkee. Rekening houdend met nog enkele toezeg gingen, gaat de geestelijk verzorger ervan uit dat het begrote bedrag nu binnen is. „ik ben onder de in druk van de ruimhartige steun." Tipredactie@pzc.nl Een verslaggeefster die geboren en getogen is in bourgondisch Brabant, woont en werkt al ja ren met veel plezier op Walche ren. Inmiddels durft ze zichzelf - afhankelijk van haar gezelschap - al een beetje 'Zeeuws' te noe men. Toch stuitte ze laatst op een ei genaardig cultuurverschil. De journaliste belde naar een in woonster van een Walchers dorp om een afspraak te maken voor een persoonlijk interview. „Hoe laat kan ik het beste komen?", vroeg ze. Echt welkom voelde ze zich niet toen aan de andere kant van de lijn geantwoord werd: „Maakt niet uit. Kom maar ergens na de koffie." door Ton van den Nouweiand scharendijke - De organisatie van het popfestival Concert at Sea be- k taalt een vergoeding van 1800 euro 1 aan het Trammuseum in Oud- dorp. Het RTM-bestuur was boos i op de concertorganisatie. Verkeers- fcegelaars van het festival zouden Bbuseumbezoekers hebben wegge- ^Ktuurd. Ook zouden onnodig veel ■tegen vanwege het festival zijn af- Het museum van de stichting Rot terdamse Tramweg Maatschappij (RTM) krijgt 800 euro (exclusief btw) omdat het tijdens het popfes tival van 2007 bezoekers heeft moe ten missen. Het museum ver wacht ook dit jaar minder aanloop en krijgt daarvoor rooo euro scha devergoeding. Voor concerten vanaf 2009 heb ben de beide organisaties afgespro ken dat zij elkaar niet in de weg zullen zitten. Concert at Sea laat de RTM vroegtijdig weten wan neer het festival wordt gehouden. De RTM belooft op die datum geen activiteiten te organiseren. Concert at Sea geeft verder aan te overwegen of ze gebruik kan ma ken van de trammetjes van de RTM. Tenslotte zegt Concert at Sea toe binnen een kwartaal na elk concert met een evaluatie te ko men. ZIERIKZEE - Tussen vrijdagmiddag vier uur en maandagochtend kwart voor zeven is een container opengebroken, die op een bouw terrein aan de Havenweg in Zierik- zee stond. De container werd gebruikt voor de opslag van gereedschappen en materiaal. Uit de container zijn elektrische ge reedschappen van onbekende waarde weggenomen. Er is nog geen verdachte aangehou den. scheldekering en zijn 23 tot 25 jaar oud. Ze wor den vervangen door matrixborden, waarop behal ve informatie over windkracht en omleidingsrou te ook andere verkeersinformatie kan worden ge geven. Aan de Weg naar de Val bij Zierikzee is gisteren het eerste matrixbord geplaatst. Het werk moet ruim voor het hoogseizoen klaar zijn en kost 2,5 miljoen euro. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat vervangt momenteel alle dertig infopanelen die langs de weg waar schuwen voor storm. De borden met de rolluiken staan op de routes naar Zeelandbrug en Ooster-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65