Blauwe doffer snelste in Primavera Trots op skeelerprimeur Zeeuwse jeugdteams atletiek naar finale Hoek 2 speelt in halve finale tegen UDI'19 HVMDarts kampioen van de eredivisie C1-junioren JVOZ pakken districtstitel Eerste trimloop vv Domburg ér ZPZC Dinsdag 20 mei 2008 35 bergen op zoom - Elf Zeeuwse jeugd-atletiekteams hebben zich in Bergen op Zoom geplaatst voor de gebiedsfinale van de C/D-competi- tie, die 21 juni in Zierikzee gehou den wordt. Nagenoeg alle Zeeuwse clubs had den teams naar de voorronden af gevaardigd. Ze kwamen uit in de eerste of tweede divisie. Opmerke lijk was dat alle zes ploegen van Delta Sport zich plaatsten voor de finale, op de eigen baan. Daar zijn dan de plaatsen voor de landelijke finale te verdienen in september. hoek - In de halve finale van het landskampioenschap voor reser ve-elftallen speelt Hoek 2 zaterdag in Uden uit tegen UDI'19/Beter Bed 2. Na de 3-2-winst op Haaks bergen 2 versloeg de kampioen van de reserve-hoofdklasse Zuid 2 zaterdag Be Quick 1887 2 met 1-0. Na de uitwedstrijd van zaterdag volgt volgende week (31 mei) in Hoek de return. De inzet van de tweestrijd is een plaats in de finale, waarvoor WSB 2 en Bennekom 2 elkaar, tref fen in de andere halve finale. goes - HVMDarts uit Middelburg heeft voor de tweede opeenvolgen de keer de titel in de Zeeuwse ere divisie bemachtigd. Bij HVMDarts spelen de Middel burgers Pieter Otten en Mike van Belle, de Domburgers Stefan Mari- nissen en Joost de Roost en uit Nieuw- en Sint-Joosland Pascal Swart. In 21 wedstrijden werd maar liefst 20 keer gewonnen. Met dit kampioenschap heeft HVM Darts zich geplaatst voor het Ne derlands eredivisiekampioenschap te Loosdrecht. goes - De Ci-junioren van voetbal opleiding JVOZ zijn districtskam pioen geworden. In de finale in Oud-Gastel was de ploeg te sterk voor ASWH Cl en Nuenen Cl. In het ochtendpro gramma hield de Zeeuwse gloeg gelijke tred met de opponenten. Beide ontmoetingen eindigden in 0-0. Na de pauze sloeg JVOZ keihard toe. Tegen ASWH uit Hendrik Ido Ambacht werd het 3-0, waarna dankzij de 1-0-zege op Nuenen de titel werd gepakt. domburg - De voetbalclub Dom burg houdt vrijdag haar eerste trimloop, over afstanden van 12,5 en 8 kilometer. Daarnaast is er gelegenheid om de 8 kilometer wandelend af te leg gen, waarbij gestart kan worden tussen 18.15 uur en 19.00 uur. Start en finish zijn op sportpark Oosterloo en het parkoers gaat over de duinen tussen Domburg en Westkapelle. Het startschot klinkt om 19.00 uur. ■Fjj Meer info op www.dynami- ca-sport.nl of www.wdomburg.nl Feestje bij ex-voetballer Joost de Ridder na concours vanuit Tours door Fred Rabout oostburg - De tweejarige blauwe doffer van de combinatie De Rid der uit Arnemuiden zette zijn lan ding al van ver in. Hij arriveerde zondagmiddag op de plank om ne gentien minuten over vijf „Schitterend zoals hij vanuit het luchtruim kwam, voor ons recht 'uit het gat', dus vanuit de richting Ritthem." Vader loost de Ridder (62), die sa men met zijn zoon Jacco (40) al ja- cb ren een combinatie in de dui vensport vormt, haalde met die blauwe doffer de winst op het pro vinciale dagfondconcours vanuit Tours. Omdat het de opening van de dagfond is, wordt het ook wel de Primavera van de Zeeuwse dui vensport genoemd, loost de Ridder, die de ballen er in vroeger jaren als spits van Arne muiden links, rechts en averechts inknalde, is al jaren een fervent aanhanger van de duivensport. Het was niettemin al uit de tijd van de zaterdagvliegers geleden dat er een provinciale overwin ning op zijn erelijst staat. „Ik ging net eens bij buurman Schroevers kijken hoe de zaken er voor stonden. En toen kwam onze doffer eraan, schitterend gewoon. Een duifje dat er vrijwel altijd is. Voor dit concours stond hij twee de in het vitesse kampioenschap van onze vereniging. Alleen vorige week op Mantes liet hij het afwe ten." De combinatie pakte in de vereni ging (De Voorwaarts) negen prij zen van de zeventien ingekorfde duiven. Arnemuiden deed het toch knap op Tours. Ex-winnaar Cees Schroevers was provinciaal goed voor de tweede en de vierde. Daartussen heeft Henk Melis uit Westkapelle zich genesteld. Tours was een loodzwaar con cours. Op zaterdag moest de los sing door het slechte weer worden FW Joost de Ridder (62) en zijn zoon Jacco zorgen voor Arnemuidens succes op de vlucht uit Tours. De tweejarige blauwe doffer komt als snelste binnen. uitgesteld. Op zondag kregen de 5853 duiven (met 385 invliegers) pas om kwart voor tien de vrij heid. Met de zware noordoosten wind bleven alleen de allersterk- sten overeind. Naast Tours stond het vitesse con cours vanuit Breuil op het pro gramma. Ook vanwege het weer moest worden uitgeweken naar Peronne, waar de 7887 duiven (822 invliegers) zondagmiddag werden gelost. De snelste van Zeeland werd uit Philippine gemeld. Daar kreeg Oswald Haers er één naar huis met ri75 meter per minuut. Komend weekend staat het mid- fondconcours vanuit Chateaudun op de rol, de tweede midfond van het huidige seizoen. Andries Minderhoud blijft ternauwernood op de been tijdens de wedstrijd van World on Wheels in Domburg. foto Lex de Meester Minderhoud eerste Zeeuw op podium van World on Wheels. door René van Stee waarde - „Supertoff, was de reac tie van Andries Minderhoud na het behalen van de tweede plaats bij de A-rijders in Julianadorp. Echt helemaal uit zijn dak ging hij niet, maar de 23-jarige skeeleraar uit Waarde was uiteraard heel blij met de primeur die hij op zijn naam schreef Want nooit eerder haalde een Zeeuw op het hoogste landelijke niveau het podium. „Het klinkt misschien raar, maar echt als een verrassing kwam het niet. De vorm en de conditie zijn vanaf het begin van het seizoen al heel goed. Na afloop van het schaatsseizoen heb ik een maandje stilgelegen. In maart ben ik weer keihard gaan trainen. Niet alleen op de skeelers, maar ook met de mountainbike en de koersfiets. En dat heeft tot dusver zijn vruchten afgeworpen", aldus Minderhoud, die op zijn achttiende ook al eens een vijfde plaats haalde in het A-peloton. Tijdens de vier eerdere wedstrij den van het World on Wheels-cir cuit, waaronder in Domburg, luk te het steeds niet om de juiste ont snapping op touw te zetten. Aange zien Minderhoud geen rassprinter is, eindigde hij bij massale aankom sten telkens in de grote groep. In het regenachtige Julianadorp leen de het ruim opgezette parkoers zich daarentegen wel voor een ont snapping. Op het gedeelte dat door de bossen over een kronkel weggetje voert, sloegen de koplo pers toe. In de eindsprint moest Minderhoud alleen buigen voor Roy Boeve uit Kampen, vorig jaar onder meer tweede op het EK op de marathon. Ook Middelburger Erwin Mesu, debutant bij de A-rijders en ploeg genoot van Minderhoud bij de Voor het eerst in bestaan van de landelijke topcompetie World on Wheels haalt een Zeeuw in de persoon van Andries Minder houd het podium. Friese formatie Cape Cod, liet zich voorin zien. Hij haalde in juliana dorp de negende plaats. Mede door die resultaten verzamelden de twee Zeeuwen inmiddels een aanzienlijk aantal punten voor het ploegenklassement. En er wordt op hen gelet. „Inderdaad ja. En dat is alleen maar positief Want wat is er nu mooier dat er rekening met je wordt gehouden, omdat je zo goed rijdt. Het is ook mooi voor onze ploeg die voor het eer ste seizoen meedoet", aldus een trotse Minderhoud, die zijn goede vorm nog lang hoopt vast te hou den. „In dat verband is het zaak om de goede balans te bewaren tussen trainingsarbeid en het rij den van wedstrijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63