Rijschool op de fles, lesgeld weg BOEK ONLINE of bel 0900-9697 8 PZ€ Dinsdag 20 mei 2008 5 Autorijscholen die aan de financiële afgrond staan, verkopen dure rijlespakketten van bijna tweeduizend euro. Bij faillissement kunnen cursisten van deze rijscholen naar de reeds betaalde lessen fluiten. „Schandalig." door Arjen de Boer en Floor Ligtvoet Liselot Brandt (31) is zwaar gefrustreerd over haar oude autorijschool. „Ben bedroefd, ben boos, ben nog nooit zo genaaid", schrijft ze aan vrienden. „Dag examen. Dag rijlessen. Dag snelweg. Dag snel weg." Het kostte een klein jaar maar in middels is Liselot klaar om af te rij den. „Alleen liet mijn rijinstruc- teur net voor het examen niets meer van zich horen." Pas na meerdere belletjes en sms'jes bel de hij eindelijk terug. „Ik kon naar mijn centen fluiten, meldde hij. De rijschool was zojuist over de kop gegaan." De Amsterdamse kon haar oren niet geloven. Ze had de school nog wel zo zorgvuldig uitgekozen. „Dit was een groot bedrijf met drie Bovag-sterren, dat goed stond aan geschreven. De lessen waren daar ook duurder. Ik dacht kwaliteit te krijgen." Nu lijdt ze een financiële strop van 420 euro, gelijk aan vijf vooruitbetaalde lessen en een exa men. Maar haar rijinstructeur liet doorschemeren dat ze niet moest klagen. Er waren mensen die voor meer de boot in waren gegaan. Die hadden net een all-in-pakket van 1.800 euro gekocht. „Schanda lig toch? Dat een school zulke be dragen aanneemt als ze weten dat ze in financiële moeilijkheden ver keren." Liselot moet en zal haar ro ze papiertje halen. Ze neemt nu lessen bij een concurrent. Of ze weer voorafwil afrekenen. Vijftien lessen en een examen a 950 euro graag. Een hoop geld, vindt de vrouw. „Ik hoop maar dat zij finan cieel wel goed zitten." Toen ze haar nieuwe instructeur over haar slechte ervaring vertelde, zei hij: „Is die school alweer failliet?" „Kennelijk was dit al de tweede keer", verzucht Liselot. Het gebeurt vaker dat rijscholen failliet gaan voordat de betaalde lessen gegeven zijn. Om de consu ment meer veiligheid te bieden, richt de brancheorganisatie Bovag vanaf 1 juli een garantiefonds op, het BGR. Het fonds is te vergelij ken met de SGR (Stichting Garan tiefonds Reisgelden) in de reiswe reld. Mocht een aangesloten rij school over de kop gaan, dan zorgt het BGR ervoor dat mensen 'niet met de gebakken peren blijven zit ten', aldus Mark van Dansik van Bovag. „Deze klanten kunnen hun lessenpakket dan bij een andere aangesloten rijschool afmaken." De afgelopen vier jaar gingen twin tig rijscholen failliet. Hoeveel klan ten de dupe werden, is onbekend. „Maar bij grote rijscholen praat je al snel over tientallen, misschien honderden klanten." Meestal is er geen kwade opzet in het spel, zegt Van Dansik. „Door een ongelukki ge samenloop van omstandighe den kunnen ook goede onderne mers failliet gaan." Maar, zo erkent de Bovag, je hebt altijd 'rotte ap pels in de mand'. Francis van Slooten noemt haar ex-baas, een rijschoolhouder uit Den Haag, steevast 'de schurk'. Van Slooten nam voor de man de telefoon op en deed zijn admini stratie. Aanvankelijk ging alles goed, zegt ze. Hij betaalde de reke ningen en veel studenten sloten voordelige rijlespakketten bij hem af Maar na een tijdje kwamen bo ze telefoontjes. „Dan belden de klanten op waar hij bleef Was hij weer niet komen opdagen." H. bleek spoorloos te zijn. Zelf heeft Van Slooten ook nog geld van hem tegoed maar ze koestert geen enkele hoop het bedrag ooit nog te ontvangen. „Het gaat om een oplichter." Ook )an van Steenderen werd de dupe van de Hagenaar. Hij maakte een website voor zijn autorij school, maar kreeg niet betaald. „Ik kan dat verlies wel dragen. Het is erger voor die 17- en 18-jarigen die les namen. Zij hadden weinig geld, hebben er hard voor moeten werken, en dan flikt zo'n gozer dit soon grappen." De rijschoolhouder wisselt vol gens hem regelmatig van mobiele nummers en heeft inmiddels zes verschillende bedrijven. „)e kunt dan wel nagaan dat het om weinig bonafide handel gaat." De Hage naar is zelf niet bereikbaar voor commentaar. Hij neemt zijn mo biele telefoons niet op. Nog zo'n topaanbieding! Vanaf slechts 369 verblijft u 8 dagen in Hotel Club Green Nature in Marmaris. Het zal u hier aan niets ontbreken, want u verblijft hier op basis van ultra all inclusive! HOTEL CLUB GREEN NATURE v.a. 369 Op slechts 500 m van het strand van Marmaris ligt Hotel Club Green Nature, dat zowel een 4-sterren als een 5-sterren gedeelte heeft. Natuurlijk vindt u hier zwembaden, meerdere restaurants en bars en talloze sportfaciliteiten, u kunt zich echter ook heerlijk laten masseren in het uitgebreide spa-center. Vertrekdata: van 23/5 t/m 20/10, Prijs is p.p. bij 4 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/72520 of /71060 Smaken deze zonnige dagen naar meer? Dan is deze aanbieding echt iets voor u! Want al vanaf slechts 379 boekt u een 8-daagse all inclusive strandvakantie naar Bodrum! HOTEL CLUB IZER BEACH**** v.a. 379 Dit 4-sterren hotel ligt direct aan het strand en beschikt o.a. over 2 zwembaden met waterglijbanen en aparte kinderbaden, een miniclub, diverse restaurants en bars, een amfitheater voor het animatieprogramma, een spa-center en een minimarkt. Ook voor sportievelingen zijn er diverse faciliteiten. Vertrekdata: van 24/5 t/m 7/10. Prijs is p.p. bij 3 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/72161 Luxueus genieten... dat doet u met KRAS in het 5-sterren Hotel Grand Prestige in Side! Vanaf slechts 399 verblijft u al een heerlijke week in dit fantastische hotel op basis van all inclusive. HOTEL GRAND PRESTIGE v.a. 399 Dit 5-sterren hotel ligt op slechts 250 m van het privé-zandstrand. Het hotel beschikt over restaurants en bars, een spa-center, 2 zwembaden, een aquapark met glijbanen en apart kinderbad en u kunt hier vele sporten beoefenen waaronder tennis, en div. watersporten. Uiteraard is er ook een entertainmentprogramma. Vertrekdata: van 23/5 t/m 24/10. Prijs is p.p. bij 4 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/71109 waarom zou je verder zoeken ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5