Ter Duinen viert feest Schenking apparaten reanimatie Partij hekelt overlast bouwverkeer Breskens itraatspeeldag n Axel met ol programma Zaamslag maakt zich op voor dorpsfeest Terneuzen kiest voor zorg in natura Zomermarkt bij de Meerpaal z PZC Dinsdag 20 mei 2008 23 Ter Duinen houdt vandaag, morgen en overmorgen zogeheten inlooples- sen. Ouders en andere familieleden van de kinderen mogen dan een les meemaken. Daar hebben zich zo'n zeshonderd mensen voor ingeschre ven. Om mensen uit de hele regio kennis te laten maken met de school, vindt er donderdag van 18.00 uur tot 19.30 uur een open avond plaats, leder een kan dan het schoolgebouw komen bezichtigen. Voor de kinderen is er donderdag een voorstelling van de theatergroep Hilaria. De afsluitende dag (vrijdag) is er eerst een moment van bezinning in de vorm van een viering met pastor Chantal van de Walle. 'Denken aan kinderen in de Derde Wereld' is een thema in de feestweek. Daarom is er vrijdag een sponsorwaterloop voor een project in Malawi, 's Avonds is er dan nog een disco. Dat is ook in Klooster het geval. De wijkagent )mt hier al regelmatig over de oer om contacten te onderholl en met de kinderen. Dus waar- ii zou je niet in de brede school ;n politiespreekuur kunnen hou- ook het wijkgebouw, het euterbureau en de bibliotheek eigenlijk voorzieningen die niet zouden misstaan. Ik mk dat je de basisschool moet en als een ontmoetingsplaats jor alle mensen uit het dorp. fs je de dorpen leefbaar wilt is het in mijn ogen een (el - De Jan van Eyckstraat in de (else wijk Noordpolder is woens- ig 28 mei een middag lang verbo- •n gebied voor auto's en ander- ortige vervoersmiddelen. Tussen .oo en 17.00 uur is de straat ter legenheid van de jaarlijkse straat- eeldag van Veilig Verkeer Neder- nd het domein van kinderen. >als gebruikelijk speelt de stich- ïg Noordpolder in op het initia- if. Nadat wethouder Co van haik het startsein heeft gegeven er in de Jan van Eyckstraat een eks aan activiteiten. Er is bijvoor- (eld een bugy runbaan, een bal- nbad, een springkussen en een aaimolen. Kinderen kunnen ^h laten schminken en meedoen ja allerlei spelletjes. Ook zijn er lionstraties van de brandweer i/an de politie met honden. Op Iwegdek is er een straatteken- Bstrijd en er zijn kraampjes met Kn drinken. uitstekende gedachte om al dit soort te voorzieningen te combi neren op een centrale plaats", filosofeert directeur Kint over de verdere ontwikkeling van de school. De fysieke ruimte om Ter Duinen in de loop van de komende jaren eventueel verder uit te bouwen tot een nog bredere school, is volgens Kint aanwezig. Mogelijkheden voor uitbreiding zijn ruimschoots aanwezig. Tijdens de feestweek hangen er tal van oude foto's in de school die herinneren aan de geschiedenis van Ter Duinen. Raadsfractie pleit voor alternatieve aanrijroute bij aanleg nieuwe wijk. door René Hoonhorst sluis - De gemeente Sluis moet er alles aan doen om bewoners van de Oude Rijksweg in Breskens te vrijwaren van overlast door bouw verkeer, vindt de fractie van Hel der Zeeuws. Burgemeester en wethouders moe ten er bij Rijkswaterstaat en corpo ratie Woongoed op aandringen dat bouwverkeer voor de aanleg van de nieuwe wijk Roode Polder via rijksweg N58 (de weg naar het fiets-voetveer) plaatsvindt, vindt de fractie. Helder Zeeuws wijst het college er op dat de bewoners van de Oude Rijksweg sinds de herin richting voor Duurzaam Veilig veel overlast ondervinden, vooral van voorbij denderende vrachtwa- Hele week feest op Ter Duinen gens. De vrachtwagens veroorza ken trillingen en scheuren in de aanliggende huizen, stellen de raadsleden van Helder Zeeuws. Een betere bewegwijzering naar de rondweg kan er al voor zorgen dat er minder snelverkeer via de Oude Rijksweg en de Dorpsstraat Breskens binnenrijdt. Het vernau wen van de toegang tot de Oude Rijksweg bij het begin van de be bouwde kom kan er ook toe lei den dat minder automobilisten aan de zuidwestkant het dorp bin nenrijden. Het zorgt er in elk geval voor dat de snelheid aanmerkelijk omlaag moet, stelt de gemeente raadsfractie. Mocht het mogelijk zijn om alle bouwverkeer voor Roode Polder via de N58 af te wikkelen, dan kun nen meer permanente verkeers- remmende maatregelen voor rust op de Oude Rijksweg zorgen, ver wacht Helder Zeeuws. zaamslag - Zaamslag maakt zich op voor de viering van het dertigja rig jubileum van de dorpsfeesten. Het meerdaagse evenement wordt dit jaar gehouden van 12 tot en met 14 juni. De festiviteiten beginnen met een streetdancemanifestatie en een kin dermodeshow op donderdagmid dag. Daarna worden er pannenkoe ken gegeten. Ter afsluiting is er een disco met D! Farre en gastar- tiest Sjacco de Braai in de feesttent op het Plein. De vrijdagmiddag komt de jongste jeugd aan zijn trekken met spelletjes, springkus sens en het rondrijden op quads. Verder zijn er een kraampjesmarkt en tafelvoetbalwedstrijden. Na de voetbaltopper Nederland-Frank rijk (te volgen in de feesttent) tre den er koren op in de kerk. Zater dag volgt de traditionele kraam pjes- en rommelmarkt en treden er popkoren en dweilbands op. Defibrillator voor elke Sluise kern met meer dan 500 inwoners. door Frank Gijsel sluis - Rabobank West-Zeeuws- Vlaanderen koopt tien of elf defi- brillatoren om op openbare plaat sen in Sluise dorpen op te hangen. Dat beloofde directeur Peter Essen- berg bij de opening van het ver nieuwde hoofdbankgebouw van de regio aan de Sint Annastraat in Sluis. De Rabobank overlegt met de ge meente en de EHBO-verenigingen waar de hartschoktoestellen het meest op hun plaats zijn. Uitgangs punt is dat er een Automatische Externe Defibrillator (AED) be schikbaar is in elke plaats met meer dan vijfhonderd inwoners. B en W van Sluis lieten de gemeente raad onlangs nog weten niet ge noeg geld te hebben om in alle ker nen een defibrillator op te hangen. Overigens zijn in de Sluis al 23 ap paraten voor hartreanimatie te vin den. Zo heeft de brandweer zeven defibrillatoren, hebben zes strand- bewakingsposten in het seizoen een apparaat en is ook in gebou wen als het belfort, het gemeente huis, culturele centra in Oostburg en Sluis en zorgcentrum Hooge Platen een reanimatieapparaat te vinden. Essenberg stelt zich voor dat enke le van die apparaten ook op centra le plekken in de openlucht kun nen worden geplaatst om in nood gevallen de defibrillatoren eerder bij de hand te hebben. De direc teur brengt dat binnenkort tijdens het overleg met gemeente en hulp verleners ter tafel. terneuzen - Mensen met een per soonsgebonden budget hoeven in Terneuzen geen zorgmakelaar in te huren als ze zelf niet een keuze kunnen maken uit het zorgaan bod. Dat antwoordt het college van B en W op vragen van Groen- Links. Wanneer mensen niet in staat zijn om te kiezen, streeft het gemeente bestuur van Terneuzen ernaar om in overleg met betrokkene zorg in natura aan te bieden. Het college heeft overigens niet het idee dat er in de gemeente problemen zijn met zorgmakelaars. terneuzen - De openbare basis school de Meerpaal in Terneuzen houdt vrijdag een zomermarkt. 's Morgens is er een sponsorloop voor de leerlingen. De opbrengst gaat deels naar de school, deels naar een goed doel. Van 16.00 tot 20.00 uur is er een Vlaamse Ker mis met spelletjes voor de kinde ren en kramen met planten, kle ding, boeken en platen. isterochtend werd het zilveren jubileum van Ter Duinen al gevierd met een 'zilveren optocht' foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57