Toeristenpontje Perkpolder onzeker Zilveren school Discountreus Colruyt laat Nederland schieten Koffie Poepplankjes school Biervliet Themamarkt gezondheid door ZorgSaam Agrariër uit Hulst dreigt het waterschap met een schadeclaim 22 I Dinsdag 20 mei 2008 pzc Alleen met subsidie blijft zomerbootje naar Hansweert in de vaart. door Harold de Puysseleijr perkpolder - Zes weken voor de aangekondigde start van het nieu we vaarseizoen van het toeris tische pontje tussen Perkpolder en Hansweert, weet schipper Laurens de Brouwer nog steeds niet of hij dit jaar nog wel gaat varen. „Komt er geen subsidie, dan gaan wij niet varen. Vorig jaar hebben we niet eens de brandstofkosten te rug kunnen verdienen. Spijkeren de gemeenten en de provincie niet bij, dan zou ik afstevenen op een faillissement", zegt De Brouwer. De afgelopen drie jaar onderhield de schipper in de zomermaanden een toeristische veerverbinding voor voetgangers en (brom)fïet- sers tussen Oost-Zeeuws-Vlaande- ren en Zuid-Beveland. Al die jaren betaalden de gemeenten Hulst en Reimerswaal mee en leverde ook de provincie een bijdrage in de ex ploitatie van het pontje. Dit jaar zou de veerdienst zichzelf echter moeten bedruipen. Steun van de provincie blijft beperkt tot een ga rantiefonds waar de schippers van de toeristische voorziening Fiets Een Rondje met een Pontje alleen in geval van nood aanspraak op kunnen maken. Volgens wethouder Toon Maas (Toerisme) van de gemeente Hulst komt in het college van burgemees ter en wethouders binnenkort het voorstel aan de orde om het toeris- tenveer tussen Perkpolder en Hansweert dit vaarseizoen te steu nen met een bijdrage van zesdui zend euro, plus een bedrag van één euro per overtocht om het Zonder subsidie van de overheid komt er volgens schipper Lau rens de Brouwer een einde aan het toeristisch veer tussen Perk polder en Hansweert. Terneuzense wethouder vindt afhaken van superketen jammer. TERNEUZEN - De Belgische super marktketen ziet af van het plan om zich in korte tijd op eigen kracht op de Nederlandse markt te storten. Het concern probeerde de voorbije maanden een aantal bruggenhoofden in Zuid-Neder land te slaan, maar dat lukte niet. Alleen in Eindhoven opende Col ruyt een Bio-Planet (een biologi sche winkel). Ook in Terneuzen liep de voorgenomen bouw van een discountsupermarkt bij skihal Snow Base op niets uit. De gemeenteraad van Terneuzen stak voor de vestiging van Colruyt op die plek een stokje. Een zoek tocht naar een alternatieve plaats in Terneuzen werd uiteindelijk ge staakt. Wethouder Adhemar van Waes (economie) had vorige maand nog contact met vertegen woordigers van de keten. Zelf had hij graag een Coltuyt-super bin- De Belgische supermarktreus Col- ruyt heeft besloten zich niet meer op de Nederlandse markt te richten. Daarmee komt er dus geen vestiging in Terneuzen. nen de gemeentegrenzen gehad. „Gewoon, omdat deze keten voor de consument een meerwaarde zou hebben. Ze waren van Colruyt tot voor kort echt geïnteresseerd in een vestiging in Terneuzen. Bij de skihal mocht het niet van de raad, op een andere plaats was wel licht mogelijk geweest. Nu ze defi nitief de handdoek in de ring gooien, vind ik jammer." De financiële man van Colruyt, Wim Biesemans, maakte het be sluit van zijn concern om niet de Nederlandse markt meer op te gaan bekend via de nieuwssite voor het supermarktwezen Distri- food. Volgens Biesemans gaat het om een zakelijk besluit, alhoewel hij wel het gevoelen had dat 'Col ruyt niet van harte welkom gehe ten werd in Nederland'. Naast een vestiging in Terneuzen wilde de Belgische discounter in Zuid-Ne derland van start gaan met nog eens twee supers. Dat aantal moest dan snel uitgroeien tot acht. De Bio-Planetzaak in Eindhoven wordt binnen enkele weken geslo ten. De zaak draaide al geruime tijd met verlies. Zonder merkon- dersteunende vestigingen in de buurt heeft het volgens Colruyt geen zin om de zaak in Eindhoven open te houden. ZEEUWSE Een verslaggeefster die geboren en getogen is in bourgondisch Bra bant, woont en werkt al jaren met veel plezier op Walcheren. Inmid dels durft ze zichzelf- afhankelijk van haar gezelschap - al een beetje 'Zeeuws' te noemen. Toch stuitte ze laatst op een eigenaardig cultuurverschil. De journaliste belde naar een in- Tip? redactie@pzc.nl woonster van een Walchers dorp om een afspraak te maken voor een persoonlijk interview. „Hoe laat kan ik het beste komen?", vroeg ze. Echt welkom voelde ze zich niet toen aan de andere kant van de lijn geantwoord werd: „Maakt niet uit. Kom maar ergens na de kof fie." veertarief te drukken. Het college van Reimerswaal heeft dat besluit volgens Maas al genomen. Volwassenen betalen nu zes euro voor een overtocht. De Hulster wethouder denkt dat die prijs voor veel mensen misschien een te hoge drempel vormt om ge bruik te maken van de veerverbin ding. „Wij moeten er in ons colle ge nog een besluit over nemen", benadrukt hij. „Maar als de ge meente Reimerswaal een euro per overtocht meebetaalt en wij doen dat ook, dan kost een overtocht nog maar vier euro. Daarnaast hoop ik dat ook de provincie als nog over de brug komt en dezelf de bijdrage wil verlenen, zodat een kaartje enkele reis nog maar drie euro kost. Dan is het voor de mensen aantrekkelijker om een keertje naar de overkant toe te gaan en zullen er hopelijk ook meer mensen zijn die een keer ge bruik willen maken van het pon tje", aldus Maas. biervliet - Aan de openbare basis school De Maatjes in Biervliet wor den vrijdagmiddag 22 poepplank jes opgehangen onder de nesten van huiszwaluwen. Deze vogels broeden er al sinds jaar en dag en maken elk jaar hun nesten aan de overstekken van de school. Ze zor gen wel voor poepoverlast. Om die tegen te gaan en de vogels toch de kans te geven hun jongen groot te brengen, heeft Natuur&Zo in nauw overleg met de school en de gemeente besloten poepplankjes aan te brengen. Ze zijn gemaakt door medewerkers van de reclasse ring en geschilderd door leerlin gen van groep 5/6. Nu worden ze opgehangen. Gedurende het sei zoen kan elke leerling dan zijn ei gen huiszwaluwnest 'volgen'. terneuzen - ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen houdt zater dag een gezondheidsmarkt in het Scheldetheater in Terneuzen. Tij dens deze dag geven medewerkers van diverse afdelingen en instellin gen van 10.00 tot 16.00 uur uitleg over het zorgaanbod van ZorgSaam en over hun werk. Er zijn dertig verschillende infor matiestands aanwezig met presen taties en workshops. Bovendien kunnen bezoekers enkele testen ondergaan. Voorbeelden van wat men kan verwachten: een rollator- keuring, een fitheidstest, voorlich ting over ontharen, kraamsuites, de smaak van gezonde voeding, werken op de OK en werken bij ZorgSaam. Er is ook muziek op de markt van artiesten die een link hebben met ZorgSaam, zoals Flash-Back, Just 4 Fun en Cafeight. De toegang is gra tis. De rooms-katholieke basisschool Ter Duinen in Kloosterzande staat deze week uitgebreid stil bij het 25-jarig bestaan. In die periode heeft de school zich stevig geworteld in de wijk. door Harold de Puysseleijr Ter Duinen is in 1983 gebouwd ter vervan ging van de vroegere katholieke jongens school de Heilig Hart- school, die aan de Groenendijk in Kloosterzande naast de pastorie stond. De nieuwbouw in de nieuwe wijk rond de Oosthof in het dorp is vol gens directeur Edwin Kint van Ter Duinen mede tot stand gekomen door een bezoek van toenmalig staatssecretaris Schelfhout van on derwijs. Toeval of niet, dat was een zoon van de vroegere hoofd onderwijzer van de school. „We zijn hier gestart in mei t983 in een school met zes lokalen in een verder nog lege nieuwbouw wijk", vertelt Kint. „Toen heette dat nog de lagere school en zaten er ongeveer tweehonderd kinde ren op de school." De naam is een verwijzing naar de stichters van Kloosterzande, de monniken van de Abdij Ten Dui nen in Kokszijde. Vlak voor Kerst mis 1982 werd er verhuisd. Omdat er door terugloop van leerlingen een lokaal leeg stond, kreeg de school er als voorloper op de nieu we basisschool al een kleuterklas bij. In 1985, met de invoering van de wet op het basisonderwijs, kwam. er een fusie tot stand tussen Ter Duinen en de Willem-Alexan- der-kleuterschool en de Maria- school voor meisjes. Om alle leerlingen te huisvesten, werden er toen twee nieuwe loka; len en een speellokaal bijge- I bouwd. Nu beschikt Ter Duinen over der tien lokalen voor in totaal 330 kin; deren. Dat zijn niet alleen de leer lingen van de basisschool, maar j ook de kinderen die op de peuter speelzaal zitten. I „Verder is ook de Buitenschoolse i Opvang inmiddels in ons gebouw, gevestigd. De aanvraag voor de uif breiding van die opvang met extrl ruimte ligt momenteel alweer bijl de gemeente." De combinatie van basisschool, peuterspeelzaal en Buitenschoolse Opvang maakt Ter Duinen sinds drie jaar tot een zogenoemde bre de school. Wat directeur Kint betreft, mag die school zich in de toekomst no; verder ontwikkelen tot een nog bredere onderwijs- en welzijns voorziening voor het dorp. „Ik las laatst in de krant dat er overal steeds meer politieposten Directeur Edwin Kindt ziet in de toekomst nog wel groeimogelijkhedi] voor zijn school. door Harold de Puysseleijr HULST - Agrariër Gelein Dieleman uit de Hontenissestraat in Hulst dreigt het waterschap Zeeuws-Vlaanderen met een scha declaim voor derving van inkom sten. Dieleman is verbolgen omdat het waterschap hem erg laat op de hoogte zou hebben gebracht van de afsluiting van de Hontenis sestraat. Het waterschap laat daar deze week wegwerkzaamheden uitvoeren. Pas eind vorige week nam het waterschap, volgens Diele man, contact met hem op. Als gevolg van die afsluiting den ken klanten bovendien dat Diele- man's bedrijf in perkplanten onbe reikbaar is. „Normaal gesproken heb ik op maandagochtend al zes tot tien klanten mogen ontvangen op mijn bedrijf Vandaag nog geen enkele", aldus de boze Dieleman. Die heeft zijn rechtsbijstandsverze- kering ingeschakeld om de geleden schade te verhalen. Woordvoerster Monique van d Pas van het waterscha Zeeuws-Vlaanderen zegt dat ht schap zich ervan bewust is dat d wegafsluiting lastig is voor Diele man's bedrijfsvoering. „De rede dat we hem zo laat op de hoogt hebben gebracht, is dat wij 00 niet eerder definitief wisten war, neer de aannemer zou beginne] met de werkzaamheden. Dat heel erg afhankelijk van de plar ning van de aannemer en d weersomstandigheden. Wij wil den eerst zekerheid over de uitvoj ring, voordat we meneer Diei man benaderden." Volgens Van de Pas heeft het w terschap overigens met bordi aangegeven, dat het bedrijf aan Hontenissestraat langs een zi; wel bereikbaar is. „De plann was om het werk in twee daj uit te voeren, maar we probil dat nu in één dag te laten dij We doen al het mogelijke 011 overlast te beperken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56