«eland Lonink garandeert genoeg politie Brandweer op zoek naar steun voor kazernes PC 21 Freeke: Gereguleerde wietteelt leidt niet tot minder criminaliteit ZEEUWS-VLAANDEREN 35 Overleg situatie bij brug Sluiskil en sluizencomplex Terneuzen )insdag20 mei 2008 Kader Abdolah te gast in Terneuzen bij Stichting Prometheus Andries Minderhoud geniet van succes in skeelercircuit Tip? redtern@pzc.nl /rees voor toename Illegale drugshandel bij fluiting Checkpoint. oor Eugéne Verstraeten ERNEUZEN - Er komt genoeg poli- 'ecapaciteit om illegale drugshan- el onmiddellijk aan te pakken als affeeshop Checkpoint in Terneu- en een half jaar dicht moet. Dat arandeert burgemeester Jan Lo- jnk de bewoners van de binnen bad. iie zijn bang dat bij sluiting van heckpoint de illegale handel in drugs en daarmee ook de overlast zal toenemen. „In het driehoeks overleg tussen gemeenten, politie en justitie is afgesproken dat er vol doende politiecapaciteit is", zegt Lonink. „Ik moet er zeker van kun nen zijn dat er handhavend opge treden kan worden, anders komt de binnenstad in de kou te staan. Dat willen we beslist niet. Maar dat geldt ook voor andere wijken of kernen in onze gemeente. Want ook daar zou illegale handel kun nen opbloeien." Volgens Lonink zijn er twee moge lijkheden om voldoende politie mensen naar Terneuzen te krijgen. „Je kunt denken aan een verschui ving van de bezetting binnen het politiekorps Zeeland, of een ern stig beroep doen op Den Haag. Zij zadelen ons op met de problemen die het gevolg zijn van landelijk be leid. Dus verwacht ik van Den Haag ook dat ze meehelpen aan een oplossing. Het moet hoe dan Burgemeester Jan Lonink garan- deert dat er voldoende politieca paciteit is om illegale drugshan del te bestrijden bij tijdelijke slui ting van coffeeshop Checkpoint. ook zo zijn dat er geen illegale si tuaties ontstaan. We denken dat we dat aankunnen." Lonink wil Checkpoint een half jaar sluiten, naar aanleiding van de inval van justitie bijna een jaar ge leden. Er werd toen bijna vijf kilo softdrugs aangetroffen, terwijl maximaal een halve kilo toege staan is. Checkpoint krijgt twee weken de tijd om op het voorgeno men besluit te reageren. Het be sluit ligt twee weken ter inzage, dus ook anderen kunnen reageren. Gisteren is afgesproken dat in elk geval de wijkraad Binnenstad zijn opmerkingen op papier gaat zet ten. „Ik verzeker dat die mening heel serieus wordt genomen", be nadrukt Lonink, die volgende maand ook nog persoonlijk met de wijkraad gaat praten over de kwestie. Ook is er nog een (beslo ten) hoorzitting waarvoor Check point wordt uitgenodigd. Na afwe ging van alle meningen en reacties neemt Lonink een definitief be sluit over de tijdelijke sluiting. Daarnaast mag de naam Check point niet langer worden gevoerd door het café en restaurant, maar enkel nog voor de coffeeshop. .egale cannabis stuk luurder dan huidige [rijs in coffeeshops. [>or Eugène Verstraeten [rneuzen - Gereguleerde teelt in wiet ten behoeve van de cof- fcshops in Terneuzen zal eerder irgen voor meer dan voor min- 1 criminaliteit. Dat betoogt fcslid Cees Freeke (LCF). Kle cannabis die op medische Bclcn kan worden gekocht in Bfcaotheek, is erg duur consta teert het raadslid. „Voor de goed koopste soort betaalt een patiënt veertig euro per vijf gram, terwijl je in een coffeeshop veel minder betaalt. Dit betekent dat bij de be oogde legalisering eerder meer dan minder auto-inbraken en der gelijke te verwachten zijn." Freeke wil van het college weten hoe serieus het voornemen is om, zodra het rijksbeleid dit mogelijk maakt, met glastuinders afspraken te maken over gereguleerde teelt van cannabisproducten. Hij wijst er op dat legalisering van de kweek van cannabis voor coffee shops in strijd is met Europese re gels. Freeke constateert ook een incon sequentie tussen het verbod op het vervoer van wiet en de aange kondigde intensieve controle op drugs achter het stuur. Klanten van coffeeshops mogen hun daar gekochte spullen niet vervoeren, maar worden geacht hun joint ter plaatse op te roken. Freeke vraagt zich af hoe dat beleid zich ver houdt tot strenge controles op drugsgebruik bij automobilisten. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Gedeputeerde Toine Poppelaars praat binnenkort met Dow, de gemeente Terneuzen, Rijkswaterstaat en belanghebben den over de verkeerssituatie rond het sluizencomplex en de brug Sluiskil en de Westerscheldetun- nel. Dit mede naar aanleiding van vragen door Statenlid Johan Robe sin (Partij voor Zeeland). Volgens Robesin wordt de door stroming van het verkeer in de buurt van de rotonde richting de Westerscheldetunnel steeds slech ter. De chaos ontstaat volgens hem met name door het niet respecte ren van de bloktijd van de brug Sluiskil (de tijden waarop de brug zeker beschikbaar is voor het auto verkeer) en onbetrouwbare signali satie. De bloktijden voor de brug tussen 7.40 en 8.00 uur en 16.40 en 17.00 uur zijn volgens Robesin bovendien veel te kort. Bij een ongeval in de Wester scheldetunnel wordt onvoldoen de duidelijk gemaakt aan ver keer vanuit Terneuzen en is er vaak sprake van kop-staartbotsin- gen, zegt het Statenlid. Volgens hem is het wachten op zware on gevallen. Robesin wil snel maatre gelen. door Frank Gijsel SCHOONDIJKE - De brandweer- groep van Schoondijke rukte gister avond uit in de kern en in Groede. idiet om branden te bestrijden, inaar om handtekeningen te verza melen tegen de dreigende sluiting van de brandweerkazernes in [jchoondijke en Cadzand. f\ls die doorgaat, zijn niet alleen le inwoners van die dorpen min der veilig, stellen de brandweerlie- ien. Ook inwoners van naburige lorpen kunnen tijdig van extra lulp verstoken blijven, a Schoondijke werden dit week- nd al ruim vijfhonderd handteke- tingen opgehaald, liet woordvoer- er Jim van den Bos weten. Gister- yond kwamen daar nog eens on- eveer vijfhonderd bij. Ook vanuit Iroede kwam veel respons op de ctie. In Cadzand loopt een e-mail- ctie waar gisteren al ruim drie- onderd reacties op waren geko- ten. et college van burgemeester en ethouders wil de twee kazernes aiten. Er is sprake van onderbe- tting overdag en het ziektever- uim is te hoog. In Oostburg p/ordt een nieuwe kazerne ge- souwd die nodig is voor de opslag /an 'noodzakelijk materieel', en ioor ook het beroepspersoneel sa- Tien te brengen in de nieuwe ka- 'erne is een minimale bezetting al- :ijd gegarandeerd, denken B en W. bm de bouw van de nieuwe kazer Brandweerlieden gaan de deuren langs in Schoondijke om handtekeningen op te halen tegen de dreigende sluiting van twee kazernes. foto Peter Nicolai ne te financieren, moeten de kazer- overschrijding van de aanrijtijden nes in Schoondijke en Cadzand daardoor verder omhoog gaat. dicht. Het college geeft toe dat de Als de gemeenteraad de twee ka zernes wil openhouden, moet er- burg te financieren. Een mogelijk- gens anders 184.500 euro worden heid is om de onroerendzaakbelas- gevonden om de kazerne in Oost- ting met 5,4 procent te verhogen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55