Taart in plaats van sigaretten KORTING Zoutelande dicht Dorpshuis Nieuwdorp ziet uitbreidingskans VOORDELIG LESSEN! ZOMERCOLLECTIE Turkse moskee houdt open dag Woninginbraak in Krabbendijke pzc Dinsdag 20 mei 2008 23 rij ople*' Kijk snel op: www.bamrijopleidingen.nl middelburg - De Turkse moskee aan het Oostkerkplein in Middel burg houdt zaterdag een open dag. Bezoekers krijgen uitleg over de bouw van de nieuwe moskee aan de Stromenweg en de activiteiten die daar zullen plaatsvinden. De moslims willen ook praten over de meerwaarde van zo'n nieuw ge bouw. Gasten worden tussen ïo.oo en 18.00 uur ontvangen met koffie en Turkse hapjes. Brugklassers Ostrea LyceumZeelands beste van anti-rookwedstrijd. door Michiel Bouwman GOES - Verrast. Dat waren de leer lingen toen hun mentor het goede nieuws kwam vertellen tijdens de les. „Dit hadden we niet ver wacht", zegt leerlinge Kim Koo- man (13), die met haar klas het winnende filmpje van Actie Tegen gif maakte. De wiskundeles van klas HiE op het Ostrea Lyceum in Goes werd gisterochtend abrupt onderbroken door de mededeling dat de klas provinciaal winnaar van de actie is. Kim is in alle staten: „Ik ben hartstikke trots. Als ik straks thuis ben, ga ik heel hard gillen!" Actie Tegengif werd georganiseerd door Stichting Volksgezondheid en Ro ken (Stivoro). Leerlingen tekenden een contract waarin ze beloofden een halfjaar niet te roken. Verder kregen ze de opdracht om een niet-rokenfilmpje te maken. HiE deed dat dus het beste van al le Zeeuwse havo/vwo-brugklas- sen, en mag naar de landelijke fina le op 7 juni in Almere. De winnaar daarvan gaat met de hele klas een weekend naar Barcelona. „Het filmpje duurt drie minuten en gaat over twee groepen leerlin gen. De ene groep rookt, de ande re niet. De rokers proberen de niet-rokers over te halen om te gaan roken, maar uiteindelijk rookt er bijna niemand meer", legt Ingeborg van den Houte (13) uit. Samen met Kim is ze hoofdrol speelster in het filmpje. „We wil den een beetje een actueel filmpje maken, iets wat nu speelt. Iets met vriendschap, en elkaar onder druk zetten. Ik weet niet of het gaat luk ken om de landelijke finale te win- 'lk ben zo trots dat we gewonnen hebben. Als ik thuis ben, ga ik hard gillen!' nen, maar ik hoop het wel. Ik heb de andere filmpjes gezien, en daar zaten goede ideeën tussen hoor", bekent Ingeborg. Ingeborg en Kim hebben de zes verplicht rookvrije maanden moei teloos doorstaan. „Er rookt nie mand bij ons in de klas", zegt Kim. „En in mijn familie ook niet. Ik ken wel mensen die roken, maar ik zeg er 'nee' tegen. Ze moe ten het zelf weten." Een duidelijke mening, die gedeeld wordt door Ingeborg: „Mijn ouders zijn fel te gen roken. Bovendien word ik al tijd misselijk van die lucht. Er zijn wel andere eerstejaars die roken, maar dat vind ik maar stom. Als je er wat van zegt, krijg je te horen dat je je er niet mee moet be moeien." Vrolijk rennen de twee na het interview weer terug naar de klas, waar een feestje aan de gang is. De wiskundeles moet maar wachten tot een later tijd stip: de geodriehoek gaat de tas in, de slagroomtaart komt op tafel. Grote Kade 40-42 Segeersstraat 66-68 Goes Middelburg KRABBENDIJKE - In een woning aan de Morlodehof in Krabbendijke is in de nacht van zondag op maan dag ingebroken. De inbraak is gisterochtend rond kwart voor zeven door de bewo ner ontdekt. Een deur bleek te zijn geforceerd, waarna uit de woning verschillende goederen zijn wegge nomen. Onder meer een mobiele telefoon en enkele bankpasjes wa ren verdwenen. Elk 2e stuk (uitgaande van het hoogste bedrag, m.u.v. afgeprijsde artikelen en aanbiedingen) ment Cracovia van Euregio Con sulting BV uit Venlo. Vervolgens zou zijn geprobeerd de golfbaan voor 1,2 miljoen te slijten aan eige naar C. Luken van het nabijgele gen Hotel Zuiderduin. Dat blijkt uit stukken die zijn voorgelegd aan de Middelburgse rechtbank. Als deze constructie stand had ge houden, dan was er voor de schuldeisers niets meer bij Golfpro te halen geweest. Maar de rechter stak er een stokje voor. De 'schijn- verkoop' werd nietig verklaard, en de claims werden goedgekeurd. Het golfbanencomplex Piratdise zit weer stevig op slot. Dit keer zijn het niet de aannemers die hun geld opeisen, maar ramme len investeerders aan de poort. Het is de vraag of de schuldeisers daar veel mee opschieten. Want van Mulder en 'zijn' Golfpro BV wordt taal noch teken meer verno men. Volgens een woordvoerder van de gemeente, heeft het er alle schijn van dat Mulder 'met de noorder zon is vertrokken'. Het golfbanen complex ligt er nu onbeheerd bij. Het is, na de opening vorig jaar, zo'n drie maanden open geweest. Voor die tijd werd ook al beslag op de golfbaan gelegd. Toen waren het de aannemer en leveranciers die eindelijk geld wilden zien. Ook zij werden door de rechter in het gelijk gesteld. Om van verdere juri dische strijd verlost te zijn, namen ze met een deel van het geld ge noegen. Meer mogelijkheden door brandweerkazerne erbij te betrekken. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Onder het motto 'buurmans pand komt maar één keer vrij' hebben beheerders Elly en Hans Kopmels van verenigings gebouw Ammekore in Nieuwdorp het oog laten vallen op de naastge legen brandweerkazerne. Naar ver wachting eind 2009 verhuist de brandweergroep Nieuwdorp naar een nieuwe locatie. Ammekore heeft ruimtegebrek, al dus Hans Kopmels. De grote zaal is geregeld bezet voor sportactivi teiten en vooral vrijdags komt dat nogal eens slecht uit. „Streetdance zit dan in de grote zaal tot zes uur 's avonds", zegt Hans, „terwijl we vrijdags vaak ook aanvragen voor bijvoorbeeld bruiloftsfeesten heb ben. Vijf keer per jaar mogen we streetdance afzeggen. We doen dat niet graag. Het zou ideaal zijn, als we een feestzaal konden maken in de brandweerkazerne. Die zit aan ons gebouw vast." De wens van de beheerders van Ammekore is bij de gemeente Bor- sele bekend. Een besluit is nog niet genomen. Een woordvoerder meldt al wel dat 'het niet de ver wachting is dat de kazerne in de vrije verkoop komt'. UICJ IWOWII Lange Vorststraat 73 - 4461 JN Goes Klas H1E van het Ostrea Lyceum in Goes, Zeeuwse winnaar van de Actie Tegengif categorie havo/vwo. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47